Просмотр содержимого документа
«Логарифманын негизги касиеттери»
| “____”_________-20 -жыл ОББ: “текшердим”: | “____”_________-20 -жыл ОББ: “текшердим”: | “____”_________-20 -жыл ОББ: “текшердим”: | |
| Предмет | Алгебра | 11 -класс | чейрек | № |
Тема: 3.1Логарифманын негизги касиеттери
Сабактын тиби: жаңы билимдерди өздөштүрүү
Сабактагы колдонулуучу усулдар жана ыкмалар: __интерактивдуу.Өз алдынча иштөө, жупташып иштөө. Мээге чабуул ж.б.
Сабакта колдонулуучу каражаттар жана материалдар: окуу китеби, сүрөттөр, компьютер, проектор, интерактивдүү доска ж.б
| Сабактын максаттары | Күтүүлүүчү натыйжалар |
| Билим берүүчүлүк | Логарифманын негизги касиеттерин билет | Мисадарды чыгарууда эрежелерди колдонот |
| Өнүктүрүүчүлүк | Бири-бирин урматтап кызматташ болууга конʏгʏшɵт. | Оз алдына ой жүгүртүп мисалдарды чыгарат |
| Тарбиялык | Жупта жана топто ынтымактуу болууга тарбияланат | Айклдкк тарбиялоо |
Негизги компетенттүүлүктөр: Предметтик компетенттүүлүктөр:
1.Маалыматтык компетенттүүлүк (НК 1) 1. ________________________________(ПК 1)
2.Социалдык коммуникативдик комп (НК 2) 2. _________________________________(ПК 2
3. “Өзүн өзү уюштуруу жана көйгөйлөрдү чечүү” (НК 3) 3.____________________________ (ПК3)
4. _______________________________ (ПК 4)
| Этап | убак | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компетенттүүлүк, баалоо |
| (НК) | ( ПК) |
| (Уюштуруу, шыктандыруу) | | Уюштуруу. Саламдашуу | Саламдашат | | | |
| Үй тапш. суроо | | Информацияны сактоо | | ПК | |
| Жаны тема | | НК1 НК2 | ПК1 ПК2 | |
| Бышыктоо | | | НК1 | ПК1 | |
| | | | |
| | 2 4 8 16 32 1 1 3 9 27 81 1 0,2 0,04 9 27 4 125 g1 lg10 lg100 lg1000 lg0,001 lg |
| Үй тапшырма №29 | 5 25 125 625 | | |
| Жыйынтыктоо Баалоо | | Уй тапшырма. Жооп берген окуучуларды | Сабакка активдүү катышкан окуучуларды баалоо | | | |
Эсепте:
8 + lg125 lg25 + lg4 lg400 – lg4 lg80 – lg8 lg13 – lg130 lg5 –lg0,5
7 -
32+
2
8 -
7-
9-2
10
11-
44
ln e ln e2 ln e3 ln e4 ln e5 ln
x ти тап :
=-1
=0
=1
=2
=3
=4
=-2
=-1
=0
=1
=2
=3
=-3
=-2
=-1
=0
=1
=2
=-4
=-3
=-2
=-1
=0
=1
=-2
=-1
=-20
=0
=1
=2
=-3
=-2
=-1
=0
=2
=1
=-3
=-2
=0
=1
=2
=
=-
=-
=
=-
=
=-
=4
=2
=-2
=3
=1
=4
1.Эсепте:
а) 0,3 - 4
1) 26; 2) -13; 3) -3,7; 4) 5.
б) 0,5 - 12
1)36; 2)15; 3)-9; 4)-11,5;
в) 0,6 log
-7
1)19; 2)5; 3)5,4; 4)12;
г) 1,5 log
-3
1)-4; 2)3; 3)-17; 4)21;
д) 2,4 log
-7
1)-2; 2)1; 3)4; 4)8.
2)Эсепте:
а) 6
4,5 log
1)6; 2)27; 3)12; 4)54;
б) 8
0,5 log
1)48; 2)8; 3)24; 4)4;
в)2
4,5 log
1)36; 2)2; 3)8; 4)9;
г) 6
0,8 log
1)-7,2; 2)-5; 3)24; 4)48;
д) 4
3,2 log
1)24; 2)28; 3)3,2; 4)-4.
3) Жөнөкөйлөт:
а) log
+log
1)0,5; 2)2; 3)log
; 4)log
;
б)log
+ log
1)log
; 2)log
; 3)3; 4)5;
в)log
- log
1)1; 2)2; 3)-1; 4)-2;
г)log
- log
1)
; 2)2; 3)log
-1; 4)log
;
д) log
+log
(25)-1
1)1; 2)log
; 3)
; 4)0.
4) Эсепте:
а)6log
log
1)-15; 2)-3; 3)3; 4)15;
б) 5log
log
1)1; 2)0,375; 3)24; 4)9;
в) 7 log
: log
1)1; 2) -
; 3)
; 4) -1;
г) 8log
: log
1) -
; 2)
; 3)-1; 4) 1;
д) 9 log
: log
1)3; 2)
; 3)1; 4) -1.
5) Найдите: а) log
(9b) , если log
b=5
1)2; 2)5; 3)9; 4)7;
б)log
(27n), если log
n=7
1)10; 2)7; 3)3; 4)27;
в) log
(2d), если log
d=9
1)2; 2)1; 3)9; 4) 10;
г)log
(4m),если log
m=6
1)6; 2)8; 3)4; 4)10;
д)log
(25c), если log
c=17
1)17; 2)25; 3)19; 4)5.
Жооптор.
| 1А | 1Б | 1В | 1Г | 1Д |
| 4 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| 2А | 2Б | 2В | 2Г | 2Д |
| 4 | 3 | 1 | 3 | 2 |
| 3А | 3Б | 3В | 3Г | 3Д |
| 2 | 3 | 4 | 2 | 2 |
| 4А | 4Б | 4В | 4Г | 4Д |
| 1 | 4 | 4 | 3 | 1 |
| 5А | 5Б | 5В | 5Г | 5Д |
| 4 | 1 | 4 | 2 | 3 |
Кошумча тапшырмалар «4» жана «5» ке
1)туюнтманын маанисин тап:
а) (
)log
+log
б) 3 log
+log
в) 4log
+lo
g
г) 5 log
log
+log
д) log
- 3 log
log
е)9 log
+log