СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Логарифм числа. Основна логарифмічна тотожність. (урок алгебри 11 клас)

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок за темою логарифм числа. Основна логарифмічна тотожність розрахований на учнів 11 класу, які навчаються на профільному рівні. 

Просмотр содержимого документа
«Логарифм числа. Основна логарифмічна тотожність. (урок алгебри 11 клас)»

УРОК 53 11-а,23.11.2016

Тема уроку: Логарифм числа. Основна логарифмічна тотожність.

Мета уроку: Працювати над засвоєнням учнями поняття логарифма числа та основної тригонометричної тотожності. Розпочати роботу з формування вмінь відтворювати зміст вивчених понять, а також застосування цих понять до розв’язування задач до обчислення значень логарифмів за означенням та обчислення значень виразів із використанням основної логарифмічної тотожності.

Тип: засвоєння знань, формування вмінь.

Хід уроку.

І.Організаційний етап.

ІІ.Формулювання мети й завдань уроку.

Завдання: Розв’яжіть рівняння 3х=2

Фронтальна бесіда:

1.Який вид має рівняння?

2.Чи можна його розв’язати за загальною схемою?

3.Чи має рівняння корені? Як це аргументувати?

Яким наближеним способом можна розв’язати це рівняння?

(Очікувані відповіді: Показникове найпростіше; не можна, оскільки невідомо, як подати число 2 у вигляді степеня з основою 3; так має корені, оскільки 20; графічним, побудувавши графіки функцій та знайшовши наближене значення абсциси точки дотику.

Мета нашого уроку- вивчення дії, яка дозволяє за поданим значенням степеня додатного числа, що не дорівнює 1, знаходити показник цього степеня.

ІІІ.Актуалізація опорних знань.

Виконання усних вправ.

1.Подайте у вигляді степеня з основою 2 вирази:


2.Чому дорівнює значення виразу:

ІІІІ. Засвоєння знань.

Рівняння ах = b, де a 0, а ≠ 1, b 0 (рис. 162) має єдиний корінь. Цей корінь називається логарифмом числа b за основою a і позначається logab.

Наприклад: коренем рівняння 2х = 8 є число 3, тобто log2 8 = – 3.

Логарифмом додатного числа b за основою а, де а 0, а ≠ 1, називається показник степеня, до якого треба піднести число а, щоб одержати число b.

Наприклад: log28 = 3, оскільки 23 = 8;

log2 = – 2, оскільки 2-2 = ;

log7l = 0, оскільки 70 = 1.

Десятковими логарифмами називаються логарифми за осно­вою 10, позначаються lg.

Наприклад, lg100 = 2, lg0,0001 = - 4.

Натуральними логарифмами називають логарифми за ос­новою е (число е ірраціональне, е == 2,718281828459045...), позначаються ln.

Наприклад: ln е = 1, ln е2 = 2, ln = -1.

Означення логарифма можна коротко записати так: .

Ця рівність справедлива при b 0, a 0, a ≠ 1 називається основною логарифмічною тотожністю.

Наприклад: , .

5.Формування первинних умінь.

№1,3(1,3,5), 2(1,3,5,7,9),4 с.200 за підручником.

Додаткові вправи.



6.Підсумок уроку

7.Домашнє завдання. Параграф 15, № 2(2,4,6.8,10), 3 (2,4,6) с.200









Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!