СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

М.М?ратов "Е? асыл ?азына"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Махмуд М?ратов туралы т?сіні? беру.Е? асыл ?азынаны? не екенін балалар?а т?сіндіру.

Просмотр содержимого документа
«М.М?ратов "Е? асыл ?азына"»

Пәні

Әдебиеттік оқу

Класы

4 класс

Күні

22.04.2015 ж

Сабақтың тақырыбы


«Ең асыл қазына» Махмуд Мурадов.


Сабақтың мақсаты

М.Мурадов туралы түсінік беріп,оқылған ертегі бойынша өз

ойын еркі жеткізе білуге дағдыландыру.Топпен жұмыс

жасауға,бір-бірін тыңдауға үйрету.


Сабақтағы күтілетін нәтижелер

Өзіндік пікірі, көзқарасы қалыптасқан, өз ойын еркін және ашық білдіретін тұлға қалыптастыру.


Түйінді идея

Нан-ең асыл қазына .



Сабақ кезеңдері

Сабақта

қолда-нылатын

әдіс - тәсілдер

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты артыру

Ұйымдастыру



«Көңіл-күйің қандай?» тренингі

Амандасады. Сабаққа дайындындығын тексереді.


Тренинг өткізеді. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.

Амандасады. Сабаққа дайындықтарын көрсетеді.


Психологиялық тренингке қатысады.




Смайликтер


Көңіл-күйің қандай?кестесі

смайликтер


Білу.

«Атыспақ» ойыны



Үй тапсырмасын тексереді.



Сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасын айтады.

«Үш шапалақ» арқылы бағалайды.

Доп

Интер белсенді тақта

Мақалдар бойынша топқа бөлу.

І топ – Алтын-күміс тас екен

ІІ топ – Арпа-бидай ас екен



Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Әр топта 5 оқушыдан топтасады.


Кеспе қағаздары

Интер белсенді тақта

Мағынаны тану

Блум таксономиясы


Түсіну.


Бейне баян көрсету


Джиксо

Оқулықпен жұмыс.

«Нанның қадірі» туралы бейне сюжет көрсетіледі.


«Ең асыл қазына» ертегісін топта оқуға мүмкіндік беріледі.

Нан туралы мәлімет алады.




Өлеңді оқушылар жанұяда талдайды, өз ұяластарын оқығанын түсіндіреді.







Үш шапалақ

Интерактивті тақта

Оқулық












Қолдану.




«Түртіп алу» әдісі



Ертегідегі өздеріне таныс,таныс емес сөздерді түрті алады.

Маған таныс

V”

Мен үшін жаңа

+”

Білгім келеді

?”







Оқушылар сөздікті дәптерлеріне жазып алады.








Кесте оқулық, интербелсенді тақта


Сергіту сәті. Музыка терапия

Музыка тыңдату

Оқушылар ән айтып, сергіту сәтіне қатысады.



Интербелсенді тақта


Талдау.



Әр топқа тапсырмалар беріледі.

1 топ

Нан туралы

нақыл сөздер.

2 топ

Ахмет пен Ташметті

салыстыр.



1 топтың оқушылары мақалдар айтады.

2 топ Ташмет

Ахмет









Үш шапалақ


Басбармақ

арқылы


Маркер

А3 қағазы

Интер белсенді тақта


Жинақтау

Бес жолды өлең құрастыру. Шығарма жазу «нан»туралы.

1 топ Бес жолды өлең.

2 топ Эссе жазу

Үш шапалақ арқылы бағалау.

А3 қағазы

Маркер



Ой-толғаныс






«Стикермен» кері байланыс



Сабақ бойынша және мұғалімге ұсыныс-пікірлерін жазу

«Бағдаршам» әдісі арқылы

Бағдаршам түстері


Үйге тапсырма



Ертегін түсініп оқу.

Қосымша

тапсырмалар

Нанның дастарханға қалай келетінін біліп келу.

Күшті жақтар






















Эссе жазу,бес жолды өлең құрастыру арқылы жақсы жетістікке жетті. Салыстыруда оқушылар өз ойларын еркін жеткізді.

Оқушыларды сөйлеу тілін және сыни ойлай алуын дамыту.


Әлсіз

тұстары

Уақытты жетіспей қалуы.Уақытты тиімді пайдаланғым келеді.





Мүмкін

діктер









Қауіптер