СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Матеатика 1-сынып, ҚМЖ. "Дециметр", " Мектепте отбасым туралы айтамын"

Нажмите, чтобы узнать подробности

29-сабақ.

Бөлімі:

1С. Шамалар мен өлшем бірліктері

Педагогтің аты-жөні:

Кушукбаева Д.Ж.

Күні:

 

Сыныбы: 1 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дециметр / Мектепте отбасым туралы айтамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.3.1** ұзындық/масса/көлем(сыйымдылық) шамаларын ажырату,оларды өлшеу үшін өлшемдер менқұралдарды таңдау, өлшемдержүргізу;

1.1.3.2** өлшем бірліктерін: ұзындық(см, дм)/масса (кг)/көлем(сыйымдылық) (л) қолданып,шамаларды өлшеу;

1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л) салыстыружәне шамалар мәндерімен қосу меназайту амалдарын орындау.

Сабақтың мақсаты:

Ұзындық өлшем бірлігі – дециметрмен танысасың.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

 

Ынталандыру

Мұғалім оқушылардан ұзындықты өлшей білу оларға өмірде қалай көмектесуі мүмкін екені туралы сұрайды. Кім ұзындықты өлшей алады? Олар оны ненің көмегімен іске асырады?

 

 

 

 

Өзектендіру.

Мұғалім  кесінділерді өлшеу алгоритмін еске түсіруді ұсынады.

Кесіндіні қалай өлшейді?

Тақтада суретті алгоритм пайда болады. Кесінділерді өлшеу алгоритмін оқып-үйренуді ұсынады.

Кесінділерді өлшеу алгоритмін айтады:

  1. Кесіндіге сызғышты қоямын.
  2. Сызғыштағы нөл белгісін кесіндінің басымен теңестіремін.
  3. Кесіндінің екінші ұшына сәйкес келетін санды анықтаймын. Бұл кесіндінің ұзындығы.
  4. Өлшеу нәтижесін жазамын.

 

Оқулық.

Сызғыш.

 

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Оқулықтағы 1-тапсырманыңсуретіне қара.

- Фотосуреттің өлшемі қандай? (10 см ´7 см).

 Мұғалім оқушылардан кімнің ұзындықты өлшеудің қандай өлшемін білесің?

Мәселелік жағдаятты түсінеді.

Оқулықтағы жақтауды өлшейді.

Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.

Оқулық, дәптер.

 

Мағынаны тану

 

Жаңаны ашу.

Оқушыларға 10 см, 5см, 8 смжолақшалар үлестіріледі.

Мұғалім олардың ұзындығы өлшеп, 10см болатын жолақшаны табуды ұсынады.

1 дециметрде неше сантиметр бар?

10см=1дм

Ұзындықты өлшеудің жаңа бірлігі бар. Ол –дециметр деп аталады.

Оқулықтағы №2 тапсырма орындалады. Сынып ішінен ұзындығы 1 дм, 9см, 10см, 8смболатын заттар тап. Оларды салыстырады.

Мұғалім оқушылардың назарын қысқартылып жазылған см, дм  ұзындық өлшемдерінің жазылуына аударады.

Дециметр – ұзындықтыңөлшем бірлігімен танысады.

Жолақшалардың ұзындықтарын өлшейді.

 

 

 

 

 

Сынып ішіндегі заттардың ұзындықтарын өлшейді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық, дәптер.

Жолақшалар. Сызғыш.

 

Жаңаны қолдану

Оқулықтағы №3 тапсырманы орындауды ұсынады. Екеуінің ұзындығын қосқанда 1 дм құрайтын екі  жолақ таңдап ал. Үлгі бойынша қосу мен азайтуға мысалдар құрастыр.

 

Оқушылар  түрлі түсті жолақшаларды өлшеп, жұптастырады.

3 см + 7см = 10см

7см + 3см = 10см

10см – 7см = 3см

10см – 3см = 7см

 

Оқулық, дәптер.

 

 

Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

Мұғалім дәптердегі №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Әрбір жолақты өлшеп, ұзындығын жаз.

 

 

Әр жолақшаның ұзындығын өлшеп, жазады.

Өз білімін бағалау үшін   дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

Баспа  негіздегі жұмыс дәптері

Просмотр содержимого документа
«Матеатика 1-сынып, ҚМЖ. "Дециметр", " Мектепте отбасым туралы айтамын"»

29-сабақ.

Бөлімі:

1С. Шамалар мен өлшем бірліктері

Педагогтің аты-жөні:

Кушукбаева Д.Ж.

Күні:


Сыныбы: 1 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дециметр / Мектепте отбасым туралы айтамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.3.1** ұзындық/масса/көлем(сыйымдылық) шамаларын ажырату,оларды өлшеу үшін өлшемдер менқұралдарды таңдау, өлшемдержүргізу;

1.1.3.2** өлшем бірліктерін: ұзындық(см, дм)/масса (кг)/көлем(сыйымдылық) (л) қолданып,шамаларды өлшеу;

1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л) салыстыружәне шамалар мәндерімен қосу меназайту амалдарын орындау.

Сабақтың мақсаты:

Ұзындық өлшем бірлігі – дециметрмен танысасың.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту


Ынталандыру

Мұғалім оқушылардан ұзындықты өлшей білу оларға өмірде қалай көмектесуі мүмкін екені туралы сұрайды. Кім ұзындықты өлшей алады? Олар оны ненің көмегімен іске асырады?





Өзектендіру.

Мұғалім кесінділерді өлшеу алгоритмін еске түсіруді ұсынады.

Кесіндіні қалай өлшейді?

Тақтада суретті алгоритм пайда болады. Кесінділерді өлшеу алгоритмін оқып-үйренуді ұсынады.

Кесінділерді өлшеу алгоритмін айтады:

  1. Кесіндіге сызғышты қоямын.

  2. Сызғыштағы нөл белгісін кесіндінің басымен теңестіремін.

  3. Кесіндінің екінші ұшына сәйкес келетін санды анықтаймын. Бұл кесіндінің ұзындығы.

  4. Өлшеу нәтижесін жазамын.


Оқулық.

Сызғыш.


Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Оқулықтағы 1-тапсырманыңсуретіне қара.

- Фотосуреттің өлшемі қандай? (10 см 7 см).

Мұғалім оқушылардан кімнің ұзындықты өлшеудің қандай өлшемін білесің?

Мәселелік жағдаятты түсінеді.

Оқулықтағы жақтауды өлшейді.

Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.

Оқулық, дәптер.


Мағынаны тану


Жаңаны ашу.

Оқушыларға 10 см, 5см, 8 смжолақшалар үлестіріледі.

Мұғалім олардың ұзындығы өлшеп, 10см болатын жолақшаны табуды ұсынады.

1 дециметрде неше сантиметр бар?

10см=1дм

Ұзындықты өлшеудің жаңа бірлігі бар. Ол –дециметр деп аталады.

Оқулықтағы №2 тапсырма орындалады. Сынып ішінен ұзындығы 1 дм, 9см, 10см, 8смболатын заттар тап. Оларды салыстырады.

Мұғалім оқушылардың назарын қысқартылып жазылған см, дм ұзындық өлшемдерінің жазылуына аударады.

Дециметр – ұзындықтыңөлшем бірлігімен танысады.

Жолақшалардың ұзындықтарын өлшейді.






Сынып ішіндегі заттардың ұзындықтарын өлшейді.














Оқулық, дәптер.

Жолақшалар. Сызғыш.


Жаңаны қолдану

Оқулықтағы №3 тапсырманы орындауды ұсынады. Екеуінің ұзындығын қосқанда 1 дм құрайтын екі жолақ таңдап ал. Үлгі бойынша қосу
мен азайтуға мысалдар құрастыр.


Оқушылар түрлі түсті жолақшаларды өлшеп, жұптастырады.

3 см + 7см = 10см

7см + 3см = 10см

10см – 7см = 3см

10см – 3см = 7см


Оқулық, дәптер.



Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

Мұғалім дәптердегі №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Әрбір жолақты өлшеп, ұзындығын жаз.



Әр жолақшаның ұзындығын өлшеп, жазады.

Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

Баспа негіздегі жұмыс дәптері


Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

Оқулықтағы №4 тапсырманы орындауды ұсынады. Шамаларға амалдар қолдануға бағытталған.

4см + 3см = 7см

10см – 5см =15см

1дм + 5дм = 6дм

9дм – 3 дм=12дм

Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады.

Оқулық, дәптер.



Рефлексия


«+; – ; қызықты» әдісі.

Оқушылардың жауабы келесі сабақтың міндеттерін қоюға септігін тигізеді. 

+

қызықты





Оқушылар бір жағында (+) белгісі бар, қандай сұрақтарға жауап алғанын жазады, келесі бетінде (–) белгісі, қандай сұрақтарға жауап алмағанын және қызықты болған мәліметтерді жазады.


«+; – ; қызықты»

 әдісі.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!