СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Математика 1-кл.4-чейрек

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Математика 1-кл.4-чейрек»



Математика 4-чейрек

Сабактын темасы: 3 ту кемитγγнγн жадыбалы

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар кемитγγ амалы жѳнγндѳ тγшγнγк алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар кемитγγ амалы жѳнγндѳ тγшγнγк алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш,

сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди ѳздѳштγрγγ.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо.

Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка

даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроого жооп беришет.

НК3


Жаңы теманы

Тγшγндγрγγ

20


3тγ кемитγγнγн жадыбалы.

№1 7-3=4 7-1=6

5-1=4 6-2=4

7-2=5

№2 5-3=2 4-3=1

9-3=6 6-3=3

3-3=0 8-3-5

№3 Берилди

Китеп-7 сом

Блокнот-5 сом

Баары-?

7+5=12 ж: 12сом

№4 10-3=7 ж: 7 бет


Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат. Доскага чыгып иштешет.

Мисалдарды туура иштешет.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3

Кандай сандардан 3 тγ кемите алабыз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3

№5

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2

Комментарийлеп баалоо.


НК3













Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдар

Иштѳѳ менен билимдерин

бекемдешет.


Ой жγгγртγγсγн, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Математикалык символдорду туура жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар кемитγγ амалы

жѳнγндѳ тγшγнγк алышса.

Ой жγгγртγγсγн, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Математикалык

символдорду туура жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаңы билимди ѳздѳштγрγγ.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо.Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

№5 Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы теманы

тγшγндγрγγ


Мисалдар иштѳѳ.

№1 3-3=0

4-3=1

5-1=4

6-1=5

7-1=6

8-1=7

9-1=8

№2 10-3=7 ж: 7 сом

3+7=10 ж: 10 сом

№3 9-4=5 7-2=5

4+1=5 3+2=5

15-10=5 10-5=5

№5 19=19 1819

1510 1413

4 7

5 3 6 8

2 9

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3

Эмне учун 0-3, 1-3, 2-3

мисалдары жадыбалга кирбейт.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3

№6

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2

Комментарийлеп баалоо.


НК3









Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдар жѳнγндѳ тушγнγк алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар мисалдар жѳнγндѳ тγшγнγк алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш,сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо.

Алтын эреже тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

№6 Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3




Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20





Мисалдар иштѳѳ.

№1 3+5=8 ж: 8

№2 6-2=4 8-2=6

6-1=5 8-1=7

6-3=3 8-3=5

№3 1+3=4 2+3=5

№4 2+1=3 2+4=6

№5 .____.____________.

1см 3см

Ж: 2 кесинди




Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат. Кесиндини сызышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ


Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо


3тγ кошууга карата мисал келтир?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо


Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3

№6 №7

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2

Жупта баалоо.


НК3

















Математика

Сабактын темасы: Ѳзγңдγ текшер

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдарды ѳз алдынча иштешет.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Ѳз лдынча ой жγгγртγγгѳ тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар кемитγγ амалы жѳнγндѳ тγшγнγк алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Ѳз алдынча ой жγгγртγγгѳ,

ишштѳѳгѳ

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш,сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жеке иш.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо.

Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат.

Сабакка даярданышат.

Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. №6, 7 Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

Актуалдашты руу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3


Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин


Ѳзγңдγ текшер.

№2 4+3=7 1+2=3

9-1=8 5-2=3

№3 5+4=9 ж: 9

№5 .____________.______.

7 см 3 см

7см+3см=10см ж: 10см

№6 78 15=15 1812

67 1110 13=13


Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

1 ди кошуунун жадыбалын айтып бергиле?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№7

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Гγлдѳр менен баалоо.


НК3



















Математика

Сабактын темасы: 4 ту кошуунун жадыбалы

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγучγлγк

Окуучулар 4тγ кошуунун жадыбалы жѳнγндѳ

тушунук алышат.

Мисал, маселе иштѳѳсγн

ѳнγктγрѳт

Досторуна туура

мамиле жасоого

тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсоткγчтѳрγ

Окуучулар кемитγγ амалы жѳнγндѳ тγшγ

нγк алышса.

Мисал, маселе иштѳѳсγн ѳнγктγрсѳ.

Досторуна туура мамиле жасоого

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: ой жугуртуу, кунт коюп угуу,

интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл болγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тγзγшѳт.

НК2

Уй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Уй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

№7

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы теманы

тγшγндурγγ

20 мин

4 тγ кошуунун жадыбалы.

№1 1+3=4 2+2=4 3+1=4

№3 4+4=8 1+4=5

2+4=6 5+4=9

3+4=7 0+4=4

№4 4+4=8 ж: 8

№5 ._________._______.

5 см 4 см

5см+4см10см

№6 3+5+3=8+3=11 ж: 11

Балдар тема боюнча тушγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу муноту

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

4 тγ кошуунун жадыбалына мисалдар келтир.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№7 №8

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Сурамжылап баалоо.


НК3

















Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳндγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдар иштей алышат.

Мисал, маселе иштѳѳсγн ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар кемитγγ амалы жѳнундѳ тγшγ

нγк алышса.

Мисал, маселе иштѳѳсγн ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин ѳздѳштγрγγ.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, ой жγгγртγγ,

интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

№7, 8

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин

Мисалдар иштѳѳ.

№1 1+3=4 2+2=4

3+1=4

№2 5+1=6 6+1=7

7+1=8 8+1=9

6+3=9 5+2=7

5+4=9 7+2=9

№3 0+4=4 6+4=1

3+4=7 2+4=6

1+4=5 5+4=9

№4 2+5=7

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

Сумма деген эмне?

4 менен 6 нын суммасы канчага барабар?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№5 №6

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Активдγγ катышканына карап баалоо.


НК3



















Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар ар кандай мисалдар иштей алышат.

Таза, сулуу жазуусун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар кемитγγ амалы жѳнγндѳ тγшγ-

нγк алышса.

Таза, сулуу жазуусун ѳнγктγрсѳ.

Бирин-бири

сыйлоого, уга билγγгѳ

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш,

сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: ой жγгγртγγ, кунт коюп угуу,

интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

№5, 6

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Отулгон тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин

Мисалдар иштѳѳ

№2 1+3=4 2+3=5

3+3=6 4+3=7

№3 8+2=10 4+1=5

7+3=10 3+3=6

№5 5+2=7

5+7=12

№6 1, 8, 20

4, 5, 9

0, 2, 6, 7


Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат. Доскага чыгып иштешет.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

3 тγ кошууга карата мисал келтир.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Уйго тапшырма.

3 мин

№7 №8

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Жупта баалоо.


НК3





















Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисал, маселе иштей алышат.

Кѳңγл буруусун, кунт коюп угуусун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар мисал, маселелер иштей

алышса.

Кѳңγл буруусун, кунт

коюп угуусун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин жалпылоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

№7, 8

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3


Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин


Мисалдар иштѳѳ.

№1 7+3=10

10+1=11

7+4=11

№2 8+2=10

9+1=10

№3 7+4=11

№5 6+3=9

7+3=10


Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

Кайсы сандардын суммасы 10 болот?

Мисалдар келтир.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№6

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Сурамжылап баалоо.


НК3























Математика

Сабактын темасы: 4 тγ кошуунун жадыбалы

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчулγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар 4 ту

кошуунун жадыбалын билишет.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар 4 тγ

кошуунун жадыбалын билишсе.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди ѳздѳштγрγγ.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

№6 Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3



Жаңы теманы


тγшγндγрγγ

20 мин



4 тγ кошуунун жадыбалы.

№1 0+4=4 1+4=4

2+4=6 3+4=7

4+4=8 5+4=9

6+4=10 7+4=11

8+4=12 9+4=13

№2 .________._____.

4 см 2см

4см+2см=6см ж: 6см

№3 5+2=7

№4 8-3=5



Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

4 тγ кошуунун жадыбалынан мисал келтиргиле?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№5

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Комментарийлеп баалоо.


НК3

















Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдар жѳнγндѳ тγшγнγк

алып, аларды иштей алышат

Кунт коюп угуусун, ой жγгγртγγсγн ѳнγктγрѳт.

Бирин-бири уга билγγгѳ, достошуп иштѳѳгѳ

тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар мисалдар жѳнγндѳ тγшγнγк алып, аларды иштей алышса.

Кунт коюп угуусун, ой жγгγртγγсγн ѳнγктγрсѳ.

Бирин-бири уга билγγгѳ, достошуп иштѳѳгѳ

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш, жупта иш.

Сабактын методу: ой жγгγртγγ, интерактивдуу ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. №5

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳтѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3


Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин


Мисалдар иштѳѳ.

№2 3+3=6 6+3=9 8+3=11

3-3=0 6-3=3 8-3-5

№3 1+2=3 2+3=5

№4 .________.___._____.

3см 1см 2см

Ж: 3см

№5 8+5=13 ж: 13 коён


Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат. Топто иштешет. Доскага чыгып жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

1см де канча мм бар?

10 см эмнеге барабар?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№8 №9

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Комментарийлеп баалоо.

Бааларын угушат.

НК3





Математика

Сабактын темасы: Ѳзγндγ текшер

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлук

Тарбия беруγчγлγк

Окуучулар ѳтγлгѳн темалар γстγндѳ из алдынча иштей

алышат.

Математикалык символдорду туура жазууга,

билим алуусун ѳнγктγрѳт.

Ѳз алдынча

иштѳѳгѳ тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар мисалдарды ѳз алдынча иштей алышса.

Математикалык символдорду туура жазууга ѳнγктγрсѳ.

Оз алдынча

иштѳѳгѳ

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жеке иш.

Сабактын методу: ой жугуртуу.

Сабактын журушу

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-

тент-

түүлүк

Уюштуруу

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот.

НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №8, 9

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын корсотушот.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Отулгон теманы

актуалдаштыруу.

Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Отулгон тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3



Жаны теманы

тушундуруу



Оз алдынча иштоо.

№1 8+4=12 ж: 12 жангак

№2 9+4=13 6+2=8

8+1=9 9+3=12

№3 3-2=1 4-4=0

9-1=8 8-3=5

№4 5+2=7 ж: 7 чымчык

№5 10+5=15

11+5=16

12+5=17



Балдар тема боюнча тушунук алышат. Конул коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу муноту

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

Суммасы 4 болгон мисалдардан келтир.

Айырмасы 2 болгон мисалдардан келтир?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Уйго тапшырма.

№6 №7

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

Комментарийлеп баалоо.


НК3



















Математика

Сабактын темасы: 4 ту кемитуунун жадыбалы

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия беруучулук

Окуучулар 4 ту

кемитγγ амалы

жѳнγндѳ

тушунук алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун онуктурот.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар 4 ту

кемитуу амалы жѳнγндѳ тγшγнγк алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди ѳздѳштγрγγ.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын журушу

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшеруу

3 мин

Уй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. №6,7

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы тема

20 мин

4 ту кемитγγнγн жадыбалы

№1 8-1=7

8-4=4

7-1=6

6-1=5

5-1=4

№2 5-4=1

6-4=2

7-4=3

9-4=5

№3 17+2=19 19+1=20

13+3=16 15+3=18


Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳнγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу муноту

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

4 ту кемитуунун жадыбалы кайсы мисалдан башталат?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№4

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Сурамжылап баалоо.

Бааларын угушат

НК3





Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар ѳтγлгѳн темалар γстγндѳ

мисалдар иштей

алышат.

Таанып билуусун, билгичтигин

ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар ѳтγлγγчγ темалар γстγндѳ мисалдар иштей

алышса.

Таанып билуусун, билгичтигин

ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-

кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК3

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Уй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. №4

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы тема

20 мин

Мисалдар иштѳѳ.

№1 9-2=7 9-4=5

9-1=8 8-3=5

№2 8-4=4 7-4=3

6-4=2

№4 8-2=6 ж: 6 окуучу

№5 67, 8,9

2+3=5 5-4=1

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

10 дон кичине болгон сандарды ата.

Эн чон бир орундуу сан кайсы?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,НК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№6

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Активдуу катышканын карап баалоо.

Бааларын угушат

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγγчγлγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдар иштей алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктурѳт.

Жупта, топто

иштѳѳгѳ тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар тушунуп мисалдар иштей

алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Жупта, топто

иштѳѳгѳ

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-

кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тγзγшѳт.

НК2

Уй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №6

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын корсотушот.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳ теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3




Жаңы тема

20 мин




Мисалдар иштѳѳ.

№1 4-4=0 5-4=1

6-4=2 7-4=3

8-4=4 9-4=5

№4 18-8=10 ж: 10 уй

№5 1+4=5 2+4=5

№6 5-3=2 7-3=4




Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳнγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

Жуп сандарды ата.

Так сандарды ата.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№7 №8

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Оозеки баалоо.

Бааларын угушат.

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштоо

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγук

Окуучулар кошуу, кемитγγ амалына карата мисалдар

иштей алышат.

Элестетуусун жана ой жугуртуусун ѳнγктγрѳт.

Тактыкка, сезимталдыкка, тыкандыкка тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар кошуу, кемитγγ амалын

карата мисалдар иштей алышса.

Элестетγγсγн жана ой жугуртуусун ѳнγктγрсѳ.

Тактыкка, тыкандыкка

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшеруу. № 7, 8

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы тема

20 мин

Мисалдар иштѳѳ

№1 12-2=10 10-1=9

№2 11-2=9 15-6=9

14-5=9 11-3=8

№3 10+4=14 ж: 14 дептер

№4 14-5=9 15-5=10

10-2=8 13-2=11

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

3 санынан 2 ге чон кайсы сан?

7 санынан 3 кѳ кичине кайсы сан?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№6

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Смайликтер менен баалоо.

Бааларын угушат

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштоо

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар мисалдар иштей алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун онуктурот.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар мисалдар иштей алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун онуктурсо.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-

кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ.

№6

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Отулгон тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаны теманы

тушундуруу

20 мин

Мисалдар иштѳѳ.

№1 8+3=11 9+2=11

7+4=11 12-3=9

№2 6+3=9 3-3=0

4+4=8 5-1=4

№3 8+5=13 ж: 13 марка

№4 9, 11, 10

№5 9, 8, 7

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

Суммасы 7 болгон мисалдардан келтир.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№6 №7

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Жупта баалоо.

Бааларын угушат.

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Тарбия беруучулук

Окуучулар мисалдар иштей алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Ойлонууга, ойду так билγγгѳ, оз оюн айтууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар мисалдар иштей алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Ойлонууга, ойду так билγγгѳ, ѳз оюн айтууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын журушу

Уба-

кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. №6, 7

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳ теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин

Мисалдар иштѳѳ.

№2 10-2=8 8+3=11

№3 10+10=20

№4 8+12=20

№5 1+4=5 2+3=5 0+5=5

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

Бир орундуу сандарды атагыла.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№6 №7

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Комментарийлеп баалоо.

Бааларын угушат.

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ.

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдар иштей алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар мисалдар иштей алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун онуктурсо.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-

тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тγзγшѳт.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. №6, 7

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин

Жаңы тема: Мисалдар иштѳѳ

№1 16-1-15 15+3=18

№2 10+2=12 ж: 12

№3 1+1=2 2+1=3 3+1=4

№4 4+2=6

№5 3-3=0 4-4=0 5-5=0

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

Суммасы 6 болгон мисалдардан келтир.

6 саны кайсы сандардан чон?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№6 №7

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Комментарийлеп баалоо.

Бааларын угушат.

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдар иштей алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Бирин-бири кѳңγл коюп угууга,

сыйлоого тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар мисалдар иштей алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Бирин-бири кѳнγл коюп угууга,

сыйлоого

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-

нент-

түүлүк

Уюштуруу

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №6, 7

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын корсотушот.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3



Жаңы тема



Мисалдар иштѳѳ

№1 8-2=6 ж: 6бет

№2 5+5=10 ж: 10

№4 5+2=7 7-1=6

8-3=5 5+4=9

№5 .________________.

1дм 2см=12см

№6 6, 8, 10



Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнотγ

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

1 дм эмнеге барабар?

7 см ны 1 дм ге узартса канча см кошулат?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

№7

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

Комментарийлеп баалоо.


НК3

Математика

Сабактын темасы: Ѳзγндγ текшер

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар ѳз

билимдерин текшеришет.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар ѳз алдынча иштей алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин жалпылоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-

нент-

түүлүк

Уюштуруу

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. №7

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаны теманы

тушундуруу

Озунду текшер.

№3 1+4=5 3+4=7 5+4=9

№5 6+4=10 7+4=11

8+4=12 9+4=13

№6 5+2=7 4+1=5 4+2=6 4+4=8

№8 9, 5, 8

№9 8, 6, 4

№10 .___________.___.

1дм 2см

1дм 2 см=12см

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

Жуп жана так сандарды атап бер.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

№11 №12

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

Жеке баалоо.


НК3

Математика

Сабактын темасы: Кайталоо

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар ѳтγлгѳн темалар γстγндѳ кайталоо жγргγзγшѳт.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар ѳтγлгѳн темаларга карата мисалдар иштей тγшγнγк алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин жалпылоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын жγрγшγ

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №11, 12

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Отулгон тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы тема


20 мин

Кайталоо.

№1 4+5=9 ж: 9 маселе

№2 6-4=2 ж: 2 токоч

№3 10-2=8 ж: 8 дептер

№4 3+4=7 ж: 7

№5 8-3=5 ж: 5

№6 10+5=15 Ж: 15

№7 5+7=12 ж: 12 банка

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

5 тен 3 кѳ чон сан кайсы?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№8 №9, 10

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Комментарийлеп баалоо.

Бааларын угушат.

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия беруучулук

Окуучулар кемитγγ, кошууга карата мисалдар иштей алышат.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар кемитγγ, кошууга карата мисалдар иштей

алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрγшсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш,

сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын журушу

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. №8, 9, 10

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы тема

20 мин

Мисалдар иштоо.

№3 1+1=2 2+1=3 3+1=4

4+1=4 5+1=6 6+1=7

№4 9+3=12

№5 4-4=0


Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

6 ны 2 ге чоңойтсо канча болот?

6 ны 2 ге кичирейтсе канча болот?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№6

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.


Топто баалоо.

Бааларын угушат.

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштоо

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар кемитууну, кошууну так аткарышат.

Байкагычтыгын,

тактыгын онуктурот.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар кемитууну, кошууну так аткара алышса.

Байкагычтыгын,

тактыгын онуктурсо.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин жалпылоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын журушу

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №6

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз ѳткѳн сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Ѳтγлгѳн тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин

Мисалдар иштѳѳ.

№1  155 1110 2019 1718

№3 3+1 3 8+1 8

5-0=5+0 9+1 9-1

Г) 3+8=11 9+5=14


Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

Салыштырууда кандай белги

коюлат?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

Д, Е

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Комментарийлеп баалоо.


НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштѳѳ

Сабактын максаты

Билим берγγчγлγк

Ѳнγктγруγчγлγк

Тарбия берγγчγлγк

Окуучулар мисалдар иштешет.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрѳт.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар мисалдар иштей алышса.

Кабыл алуусун, эске

сактоосун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын журушу

Уба-

кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тγзγγ.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК2

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Υй тапшырмасын парта аралап текшерγγ. Д, Е

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Отулгон теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы ѳткѳнбγз?

Отулгон тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы тема

20 мин

Жаңы тема: Мисалдар иштѳѳ.

Ж.

№1 .____________.

3см

№2 .________________.

1дм 1см=11см

№3 .____________.

.__________.

4см 3см

№4 .______________.

12см=1дм 2 см

№5 .____.______.___.

2см 3см 1см

2см+3см+1см=6см

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

1 дм де канча см бар?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

И-№1,2,3,

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Комментарийлеп баалоо.

Бааларын угушат.

НК3

Математика

Сабактын темасы: Мисал иштоо

Сабактын максаты

Билим берк

Ѳнγктγрγγчγлγк

Тарбия беруучулук

Окуучулар отулгон темалар устундо мисалдар иштешет.

Алган билимин мисал аркылуу бышыктоосун онуктурот.

Таза, сулуу

жазууга тарбияланышат.

Кγтγлγγчγ натыйжалардын кѳрсѳткγчтѳрγ

Окуучулар ѳтγлгѳн темалар γстγндѳ мисалдар иштей

алышса.

Алган билимин мисал аркылуу бышыктоосун ѳнγктγрсѳ.

Таза, сулуу жазууга

тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тγстγγ карандаш, сызгыч, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.

Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.

Сабактын методу: интерактивдγγ ыкма.

Сабактын журушу

Уба-кыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компо-тент-тγγлγк

Уюштуруу

3 мин

Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка кѳңγл бѳлγγ. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тγзγшѳт.

НК3

Υй тапшырмасын текшерγγ

3 мин

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу.И- №1, 2, 3

Баалоо.

Аткарган тапшырмаларын кѳрсѳтγшѳт.

НК1,НК2,

НК3,ПК1,

ПК3

Ѳтγлгѳн теманы

актуалдаштыруу.

3 мин

Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Отулгон тема боюнча суроолорго жооп беришет.

НК3

Жаңы теманы

тγшγндγрγγ

20 мин

Мисалдар иштоо.

№1 7, 11,13

№2 3, 4, 7

№3 5,9

№5 ._________.___.

5см 2см

5см+2см=7см

Балдар тема боюнча тγшγнγк алышат. Кѳңγл коюп угушат.

Мисалдарды дептерлерине жазышат.

НК1,НК2,

ПК3

Эс алуу мγнѳтγ

3 мин

Физьминутка жасоо

Физьминутка жасап эс алышат.

НК3

Бышыктоо

3 мин

1 дм кесинди сыз.

Ал канча см барабар?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК5

Жыйынтыктоо

3 мин

Сабак жактыбы?

Эмнеси менен жакты?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

НК2,ПК3

Υйгѳ тапшырма.

3 мин

№ 6

Тапшырманы белгилеп алышат.

НК1,ПК4

Баалоо.

2 мин

Топто баалоо.

Бааларын угушат

НК3