Сыныбы: 1 «?»
П?ні: Сауат ашу
М??алімі: Бисенбаева Умиткул
Та?ырыбы: Білім к?ні.Бейбітшілік саба?ы.
Ма?саты:1.?аза?стан Республикасыны? р?міздерімен танысу.
2.О?ушы тілін жетілдіру,с?здік ?орларын байыту.
3.?аза?стан Республикасыны? р?міздерін ?адірлей білуге т?рбиелеу
Саба? типі:жа?а білімді ме?герту
Саба? т?рі : аралас саба?
?дісі: ??гімелеу,с?ра?-жауап,т?сіндіру,ой ?оз?ау,ойын ойнату,
К?рнекілігі: ?аза?стан Республикасыны? Мемлекеттік Елта?басы,Туыны?
суреттері.
Просмотр содержимого документа
«Математика. Н?кте, с?уле, б?рыш.»
Сыныбы: 1
Пәні: Математика
Мұғалімі: Бисенбаева Умиткул
Сабақтың тақырыбы:Нүкте. Сәуле. Бұрыш 18 - бет
Сабақтың мақсаты:
Қарапайым түсініктер, заттарды санау, әр түрлі белгілері бойынша салыстыру,кеңістікте бағдарлау, нүкте, сәуле, бұрыш ұғымдары туралы кең мағынада түсінік беру.Салыстыра білуге, таза, әдемі жазуға дағдыландыру.
Оқушылардың есте сақтау, ойлау қабілеттерін арттыру.
Тазалыққа, ұқыптылыққа, білімсүйгіштікке тәрбиелеу
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, ой қозғау,әңгімелеу,сұрақ – жауап, көрнекілік, ойын, т.б.
Сабақтың типі: Жаңа сабақ
Сабақтың түрі :аралас сабақ
Көрнекілігі:сызғыш, қарындаш,кесте
Сабақ барысы.
I. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабаққа назарларын аудару;
ІІ Өткен сабақты еске түсіру: 1. Түзу сызық.2. Қисық сызықтарды көрсетіңдер. (тақтаға сызып)3. Геометриялық фигуралардан сызық түрлерін ажыратып, тауып айту.
ІІІ. Жаңа сабақ:
1.Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау
а) Жаңа материалды көрсете отырып түсіндіру.
......
...... ________ ______
Нүктелер Сәулелер бұрыштар.
Нүкте-қарындаш пен қаламның қағаз бетіне қалдыратын ізі.
Сәуле-бір шетін қолға ұстап тұрып ары қарай соза беруге болады.
Бұрышты әр түрлі құралдар немесе қағазды бүктеп көрсетемін.
Сергіту сәті
ІҮ. Білімді тиянақтау және бекіту
ә) Оқулықпен жұмыс.
Дөңгелек, шаршы, үшбұрыш.
1. 1-сурет бойынша нүкте, сәуле, бұрыш терминдері енгізіледі.
Сана.Нүктелер-7, сәулелер – 3, бұрыштар – 3
2. Дәптерге нүкте белгіле және осындай фигуралар сыз.
Кеңістіктегі орны бойынша нүкте, сәуле, бұрышты анықтау.
3. Геометриялық фигураларды бір-бірінен ажырата білу.
4. Бір нүкте арқылы бірнеше түзу жүргізуге болатындығын аңғарту.
ә) Дәптермен жұмыс.
Үлгі бойынша жазып үйрену. ___ ___ ___ ___
== == == == == ==
Ү.Сабақты қорытындылау
Шығармашылық тапсырма орындау
Бүгін біз сендермен не жайында білдік? Біз сендермен сызықтың түрлерімен таныстық
ҮІ.Оқушыларды бағалау,мадақтау
ҮІІ. Үйге тапсырмаберу, өткен материалдарды қайталау