СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Математика. Урок на тему "Відсотки. Краєзнавство у гостях математики" (5 клас)

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета уроку:

  • Продовжити формування вмінь та навичок застосування знань з теми «Відсотки» до розв’язування стандартних та нестандартних задач.
  • Розвивати логічне мислення, уміння самостійно приймати рішення.
  • Розкривати творчі здібності учнів, виховувати естетичний смак.
  • Виховувати почуття гордості за свою маленьку батьківщину та бажання берегти та примножувати природні багатства рідного краю

Просмотр содержимого документа
«Математика. Урок на тему "Відсотки. Краєзнавство у гостях математики" (5 клас)»

Математика – 5 клас

Шмотолоха О.Р., учитель математики Водяно-Лоринської ЗОШ І-ІІ ст. Єланецького району


Тема: Розв’язування задач на відсотки.

Мета:

  • Продовжити формування вмінь та навичок застосування знань з теми «Відсотки» до розв’язування стандартних та нестандартних задач.

  • Розвивати логічне мислення, уміння самостійно приймати рішення.

  • Розкривати творчі здібності учнів, виховувати естетичний смак.

  • Виховувати почуття гордості за свою маленьку батьківщину та бажання берегти та примножувати природні багатства рідного краю

Тип уроку: урок застосування практичних вмінь та навичок.

Обладнання: дошка, комп’ютер, карточки, презентація.

Девіз уроку: «Пізнай свій край чудовою мовою математики!»

Хід уроку

І. Організаційний етап. Мотивація навчальної діяльності

Готовність учнів: наявність книг, зошитів, приладів

Учитель. Ми закінчили знайомство з поняттям відсотки. Продовжимо сьогодні на уроці вдосконалювати набуті знання та навички по розв’язуванню задач по темі «Відсотки». Щоб зробити наш урок цікавим та незвичайним, ми здійснимо пізнавальну подорож мальовничими стежинами нашої рідної Єланиччини та Миколаївщини.

Щоб дізнатися наш девіз нашої подорожі, потрібно розгадати шифрограму.

Завдання 1. Розв’язати завдання та розшифрувати девіз уроку

Знайти відсоток від числа:

1% від числа 678

8% від числа 1100

10% від числа 29

4% від числа 2500

25% від числа 800

75% від числа 600

Шифровка:

6,78 – свій;

880 – математики;

2,9 – пізнай;

100 - край;

400 – чудовою;

450 -- мовою.

Розмістити числа в порядку зростання (Пізнай свій край чудовою мовою математики)

2. Прийом «Незакінчене речення».

(Учням пропонується завершити речення)

- «Сьогодні на уроці я хочу дізнатися про…»

- «Мені хотілося б навчитися.»

- «Мені хочеться і далі вчитися, тому що…»

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Щоб вирушити у подорож , потрібно придбати путівку.

Дайте відповідь на питання:

  1. Що таке відсоток?

  2. Як знайти відсоток від числа?

  3. Як знайти число за його відсотком?

  4. Як знайти відсоткове відношення двох чисел?

  5. Ціле число = … % (100)

  6. Половина = … % (50)

  7. Четвертина = … % (25)

  8. Три четвертини = …% (75)

  9. П’ята частина = … % (20)

  10. Дві п’ятих = …% (40)

ІІІ. Формування практичних умінь та навичок

Наша подорож буде здійснюватися по наступних напрямках

  • Водяно-Лорине

  • Єланеччина

  • Миколаївська область

Перший напрямок: село Водяно-Лорине.

Водяно-Лорине – це наша мала Батьківщина. Наше село було засновано у ХVIII столітті. Засновник села – Іван Іванович Лорер, а назву село дістало в честь його сина – революціонера-декабриста Миколи Лорера.

Давайте дослідимо мовою математики наше село.

Усна розшифровка:

Хто із російських поетів проїжджав через село Водяно-Лорине?

Знайти відсоткове відношення чисел:

64 до числа 16 (400% - і)

40 до числа 40 (100% - к)

45 до числа 9 (500% - н)

50 до числа 250 (20% -у)

50 до числа 500 (10% - п)

18 до числа 60 (30% - ш)

(Пушкін О.С.)

Знайти число за відсотком:

2 % складає 24 т (1200 т)

10 % складає 490 грн. (4900грн.)

4 % складає 84 м (2100 м)

200 % складає 64 см (32 см)

0,1 % складає 66 ц (66000ц)

Розв’яжіть задачі:

  • Площа території села Водяно-Лорине становить 1,217 км². Площа парку становить 16,4 % площі села. Знайти довжину парку, якщо ширина дорівнює 100 м.

  • По селу Водяно-Лоринської сільської раді нараховується 68 дітей, що становлять 13,6% жителів Водяно-Лорине. Яка кількість дорослого населення села Водяно-Лорине?

  • В магазині № 1 села Водяно-Лорине ціну на товар знизили з 500 грн. до 400 грн. На скільки відсотків знижена ціна?

Другий напрямок: Єланеччина.

Учитель. Єланеччина сьогодні - це край хліборобів, мудрих та трудолюбивих людей. На території Єланеччини знаходиться один із заповідників України – заповідник «Єланецький степ».

Розв’яжіть задачі:

  • Серед представників тваринного світу на території заповідника «Єланецький степ» нараховується 34 види ссавців, що становлять 32% птахів, 7 видів плазунів, 6 видів земноводних. Скільки видів тваринного світу мешкає на території заповідника?

  • Площа Єланецького району становить 1018 км2, а площа Миколаївської області — 24,6 тис. м2. На скільки відсотків площа Миколаївської області більша за площу Єланецького району?

Третій напрямок: Миколаївщина.

Учитель. Миколаївщина -- край суднобудування.

Розв’яжіть задачі:

  • Миколаївська область налічує 1219,6 тис. жителів. В селах мешкає 34% населення області. Скільки людей проживає у містах?

  • На території Миколаївської області налічується 500 видів тварин. Ссавці становлять 20% усіх видів тварин, птахи – 60%, а решта - риби. Скільки видів ссавців, птахів та риб налічується на території Миколаївської області?

ІV. Рефлексія уроку

Що цікавого ви дізналися на уроці?

Що незрозумілого було на уроці?

Яка задача вам була важка?

З яким настроєм ви ідете з уроку?

V. Домашнє завдання.

Скласти задачі на основі даних, отриманих на уроці та за результатами власних досліджень.



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!