СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Мен адаммын. Адам деген ким.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Мен адаммын. Адам деген ким.»



Сабактын темасы:Мен адаммын

Сабактын тиби:Жаны билимди оздоштуруу

Сабактын методу: Эки болуктуу кундолук

Сабактын жабдылышы:Окуу китеби, дептер, таблица

Негизги компотенттуулуктор

Предметтик компотенттуулуктор

1.Маалыматтык

2.Сациалдык-коммуникативдик

3.Оз алдынча уюштуруу жана маселелерди чечуу

1.Жарандык- укуктук

2.коомдук-саясый,экономикалык

3.Сациалдык-комуникативдик

Сабактын максаттары:

Билим беруучулук

Адам деген ким,ал адам деген атка канткенде татыктуу болот? Деген суроого жооп беришет.Улуу ойчулдардын»Адам болуу»жонундо айткан ойлору тууралуу билишет.

Онуктуруучулук

Оз алдынча тест менен иштоо жана талкулоо кондумдорун калыптандырышат.

Тарбиялык

Оз алдынча ой жугуртууго тарбияланышат.



Сабактын журушу:

Сабактын этаптары

Мугалимдин ишмердуулугу

Окуучунун ишмердуулугу

НК

ПК

Баалоо

1

Саламдашуу.

Уюштуруу

Окуучуларга жагымдуу маанай тартуулайм.

Окуу чулар саламдашып ,жагымдуу маанай тузууго катышышат.




2

Сабактын максаттары менен тааныштыруу

Окуучуларды сабактын максаты менен тааныштырып , сабакта силер да кандай максат койгунар келип турат деп окуучулардын да оюн угуп максаттарын белгилейм

Оз каалоолорун ойлорун кошушат.

Нк1

Пк3


3

Уй тапшырмасын суроо

Уйго берилген тапшырмасын эске салам

Окуучулар даярдап келген эмгектерин корсотушот

Нк3

Пк3


4

Жаны сабак

Кийинки тапшырмаларды аткаруу учун китепти окуп чыккыла дейм

Китепти ачып теманы купуя окуп чыгышат.

Нк2

Пк3


5

Практикалык иш

Сабактын башында окуган теманын негизинде»Адам качан адам деген атка татыктуу болот? деген темада дил баян жазгыла деп тапшырма берем.

Окуган маалыматтарына таянып жана оз ой пикирлерине таянып дил баян жазышат.

Нк1




Нк2

Пк2


Пк3


6

Жазган дил баяндарын окуп беришет

Окулган дил баяндарды окуучулар менен бирге конул коюп угам.Окуучуларга суроо беруу менен активдуу угуучулардан болууга оболго тузом.

Классташтарынын дил баяндарын угуп кызыктырган суроолор болсо беришет.

Нк2

Пк3


7

Бышыктоо

Окуучулардын ой жугуртуусун онуктуруучу(концептуалдык) суроолор жазылган карточкалар берилет.

Окуучулар карточкаларга жооп беришет.

Нк3

Пк3


8

Баалоо

Баалоодо калыс болушуна коз салам.

Баалоого катышышат



Сабак учурунда берилген баалоо белгилерин санап чыгып.»5»

«4»

«3» деген баалар коюлат



Адам болуу аста .аста,

Жаман болуу бир паста.

Адамга эн кыйыны кунуно адам болуу