СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Мектепке дейінгі ұйымдардың д?ст?рлі ж?не д?ст?рлі емес ж?мыс нысандары, ата- аналармен ж?мысты жоспарлау -саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саттары:

Білімділігі: Мектепке дейінгі ?йымдарды?  д?ст?рлі  ж?не  д?ст?рлі емес  ж?мыс нысандары, ата- аналармен  ж?мысты жоспарлауды? жолдарын т?сіндіру.

Дамытушылы?ы: жас ?рпа?тарды? жан-жа?ты ?асиеттерін, ерекшеліктерін дамыту

Т?рбиелілігі: Мектепке дейінгі ?йымдарды?  д?ст?рлі  ж?не  д?ст?рлі емес  ж?мыс нысандары, ата- аналармен  ж?мысты жоспарлау та?ырыбын шыншылды?, шынды?, адалды? ?асиеттері ар?ылы ашу, студенттерді ?дептілік са?тап, бір-бірін ты?дай білуге т?рбиелеу.

Просмотр содержимого документа
«Мектепке дейінгі ұйымдардың д?ст?рлі ж?не д?ст?рлі емес ж?мыс нысандары, ата- аналармен ж?мысты жоспарлау -саба? жоспары»

Сабақ жоспары


Оқытушы: Сагнаева Айжан Сабыржановна

Пән: Мектепке дейінгі педагогика

Мамандық, топ: Мектепке дейінгі тәрбие және білім беру, 212 КА

Тақырыбы: Мектепке дейінгі ұйымдардың дәстүрлі және дәстүрлі емес жұмыс нысандары, ата- аналармен жұмысты жоспарлау

Күні:


Сабақ түрі,өткізу үлгісі (жаңа білім,дағды және біліктілік беру сабағы; жаңа білімді, дағдыны және біліктілікті бекіту сабағы; білімді жалпылау және жүйелеу сабағы; бақылау сабағы, білім тексеру сабағы; конференция-сабақ; өздік жұмыс сабағы, іскерлік ойын; т.б.үлгілері)

Құндылық: Ақиқат

Қасиеттер: Шыншылдық, шындықа, адалдық



Сабақтың мақсаттары:

Білімділігі: Мектепке дейінгі ұйымдардың дәстүрлі және дәстүрлі емес жұмыс нысандары, ата- аналармен жұмысты жоспарлаудың жолдарын түсіндіру.

Дамытушылығы: жас ұрпақтардың жан-жақты қасиеттерін, ерекшеліктерін дамыту

Тәрбиелілігі: Мектепке дейінгі ұйымдардың дәстүрлі және дәстүрлі емес жұмыс нысандары, ата- аналармен жұмысты жоспарлау тақырыбын шыншылдық, шындық, адалдық қасиеттері арқылы ашу, студенттерді әдептілік сақтап, бір-бірін тыңдай білуге тәрбиелеу.

Әдістері: көрнекілік, баяндау, түсіндіру.

Пәнаралық байланыс: балаларды табиғатпен таныстыру және оқыту әдістемесі


Әдістері: көрнекілік, сұрақ – жауап, ауызша түсіндіру


Сабақ жабдығы: слайд, интерактивті тақта, ақ қағаздар, фломастерлер


Әдебиет: Я.И.Ковальчук. Индивидуальный подход в воспитании ребенка. М.,1981.


Қосымша: Я.И.Ядешко, Ф.А.Сохин. Мектеп жасына дейінгі педагогика







Сабақ кезеңдері

Кезең мазмұны

Уақыты

1

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, студенттердің қатысуын және аудиторияның дайындығын тексеру, сабақ өткізу жоспары

Әуен: «Sad radio On Cassini»
Тыныштық сәті: «Орманға ойша серуен». Студенттер, дұрыс отырайық, арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз орманның ішінде келе жатырсыз, жаныңызда тек жалғыздық бар, орман іші тым-тырыс, алға қарай бет алдыңыз. Ағаштардың арасынан күннің көзі сіздің бетіңізге шағылысып түсуде. Алдыңыздан сылдырлап ағып жатқан өзен кезікті. Сіз бұл өзеннің жағасына барып жайғастыңыз. Кенет, көзіңізге өзен жағасында жатқан қорап түсті. Сіз қорапты қолыңызға алдыңыз, бұл қорапқа сіз өзіңіздің бойыңыздағы жаман деген қасиеттеріңізді, біреуге тілеген жаман тілектеріңізді салыңыз, қораптың аузын жауып өзенге жіберіңіз, ол қорап өзен ағысымен бірге сізден алыстап барады. Сіз бүгіннен бастап таза әрі пәксіз. Енді тек жақсылықты ойлап, болашаққа үдкен сеніммен қараңыз. Үйге қарай бет аламыз. Көзімізді ашамыз. Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма? Қандай сезімде болдыңдар?

5 мин

2

Білімдерін тексеру (астын сызу)




Білім бағалау өлшемі

Жалпы сұрау,нұсқа бойынша сұрау, тестілеу, тақта алдында сұрау, жағдайлық есептер, графикалық диктант, сөздік диктант, іскерлік ойын.

Үй тапсырмасы:

Балалармен жұмыс түрлерін жоспарлау:

1 – топ: Балалармен еңбекті жоспарлау;

2-топ: Ойынды жоспарлау;

3-топ: Мәдени-гигиеналық шараларды ұйымдастыру.

Қорытынды сұрақ:

  1. А – Жеке адамды тәрбиелеу мен білім беру туралы ғылым?

Педагогика

Т – Екі жақты процесс?

Тәрбие

А – Оқытудың формасы?

Сабақ

А – Педагогиканың тәрбиелеу, оқыту, білім берудегі теориясы?

Дидактика

Н – Мектепке дейінгі баланың негізгі іс-әрекеті?

Ойын

А – Я.А.Коменскийдің еңбегі?

«Аналар мектебі»

15 мин

3

Жаңа тақырыпты жеткізу әдісі

(астын сызу)




Түсіндірілетін сұрақтар тізімі




Ауызша, конспект арқылы, қосымша баяндама арқылы, аудио-дәріс, бейнедәріс, қойылған сұрақтар бойынша тақырыпты өздігінен игеру, рефератифтік

1.Бейне дәріс -«Отбасындағы мәселе»

2. Слайд – шағын дәріс

Мектепке дейінгі мекеме қызметінің маңызды да күрделі саласы – ата-анамен жұмыс болып табылады.Ата-анамен жұмыс мына міндеттерді шешуге бағытталған: - балаларды тәрбиелеуде бірлік орнату; - ата-аналарға педагогкалық білім беру; - отбасындағы тәрбиенің озат тәжірбиесін зерттеу және тарату; - ата-аналарды мектепке дейінгі мекеме өмірімен таныстыру.Ата-ананың педагогикалық білімділігі дегеніміз – олардың балабақша өміріне аралысып, бала тәрбиесі үшін қандай жұмыстар жүргізілетіндігін білуі. Ата-аналар жиналысы дегеніміз – ата-аналарға педагогикалық білім беру, бір мәселе төңірегінде баяндама оқып, ата-аналардың сұрағы мен ұсыныстарын ескеру. Ата-аналарға арналған кеңестер нашар отбасылары, баласына көңіл бөлмейтін ата-аналар үшін ұйымдастырылады және онда меңгеруші, психолог, логопед, медбике қатысып өз тарапынан кеңес бере алады. Ата-аналар тобы: үлгілі отбасы, материалдық жағдайы төмен отбасы, балаға көңілмейтін отбасы, жағдайы жақсы отбасы. Ата-аналармен жүргізілетін жұмыс формасы екіге бөлінеді: 1. Дәстүрлі : жиналыс, ашық есіктер, конференциялар; 2. Дәстүрден тыс: тренинг, кештер, сайыстар, ринг. Балабақшаға бармай отбасында тәрбиеленетін ата-анаға уақытты бағдарлауда ең алдымен күн тәртібін ұйымдастыру ретінде кеңес беруге болады. Асып-төгілген махаббат деген – ата-ананың баланы тым еркелетіп, оған сұрағанын алып, бетін қақпау. Балабақша мен ата ананың жұмысы баланың сенімділігін орнатып, ата-ананың балабақша өмірі туралы білімін кеңейту үшін қажет.

20 мин

4

Оқушылардың өздік жұмысы

Рефераттар жазу, ғылыми мақалаларды конспектілеу, шағынтоптарда жазбаша шығармашылық жұмыстарды орындау,кітаппен жұмыс


15мин

5

Тақырыпты бекіту

Жалпы сұрау, тестілеу, үлестірмелі жазбаша тапсырмалар, графикалық диктант,дағды мен біліктілікті іс жүзінде көрсету

Топқа бөлінеді: меңгерущілер, тәрбиешілер, әдіскерлер. Әр топ ата-аналармен жұмыс түрін құрастырады.

30мин

6

Сабақ қорытындысы

Тақырыпқа түсінік бере отырып, бағалау

Мозайка – лого сұрақтар

3 мин

7

Үй тапсырмасы

Ә. Меңжанова Мектепке дейінгі педагогика , 303-312 бет б.(шығармашылық жұмыс орындау)

Әр студент ата-аналармен жұмыстың бір түрін жоспарлайды.

2 мин


Оқытушының қолы _________________