СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Менің мектепке барар жолым. О дыбысы мен әрпі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушыларға о дыбысы туралы түсінік беріп, әріптің таңбасын, жазу үлгісін үйретуде және оқылымды жүзеге асыруда қолданылды.

Просмотр содержимого документа
«Менің мектепке барар жолым. О дыбысы мен әрпі»

Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Сауат ашу

2-бөлім .Менің мектебім.

Тулегенова С.Р.

Тақырыбы:


Менің мектепке барар жолым.

О дыбысы және әрпі .

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

1.2.9.1.Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру;

1.1.7.1. Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды, ұнамайды);

1.2.1.2 .Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)қолдану;

1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

О дыбысы және әрпімен танысады, о дыбысының дауыссыз екенін, оның сөз басында, ортасында, соңында келетінін біледі, таңбасын салуды үйренеді. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір- бірімен дұрыс байланыстыру және оларды каллиграфиялық талаптарға сай жазу білігі қалыптасады.

Оқушылардыңкөбіжасайалады:

Дыбыстарды ажыратады, сөздерге дыбыстық, буындық талдау жасайды.

Оқушылардыңкейбіріжасайалады:

Мәтінге қатысты пікірін айтады және себебін түсіндіреді. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.

Бағалау критерийлері

Мәтінге қатысты пікірлер айтады.

Өз көзқарасын білдіреді.

құндылықтардыдарыту

Құрмет- тыңдалым кезінде.

Ынтымақтастық – топтық, жұптық жұмыс кезінде.

Еңбек және шығармашылық – сөйлем құрастыру, саралау, рөлдік ойын кезінде.

Пәнаралықбайланыс

Математика- буын, дыбыс санын анықтау кезінде.

Дене шынықтыру- оқушылардың гигиеналық талаптарға сай отыруы, сергіту сәті.

Ағылшынша он ten

Ақпараттық коммуникациялық технологияларды қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта , суреттер

Бастапқы білім


Өзім туралы, Менің мектебім, сөз, дыбыс, буын, дауысты, дауыссыз дыбыстар, талдау.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

5 минут



Біз балдырған баламыз.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені арлап

Оқып білім аламыз

Көзді салып қараңыз.

Былай қанат қағамыз.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!




Шаттық шеңбер.






8 минут

















Балалардан өтілген әріптерді сұрау.

Ал, балалар, ойнайық,

Ойнайық та, ойлайық

Қандай жұмбақ болса да,

Шешпей оны қоймайық.

«Оюда» бармын,

«Түнде » жоқпын

«Допта» бармын,

«Кітапта» жоқпын.

-Мен сонда қандай дыбыспын? (О)

Екінші жұмбағымды жасырайын

Біздің қанша саусақтарымыз бар?

Он саусағымыз бар .

Он сөзін тақтада көрсету.

Он - десять - ten

Бугінгі мақсатымыз Оо әрпі және дыбысымен танысу

-Он сөзыне дыбыстық талдау.

Он сөзынде қанша дыбыс естіп тұрмыз?

Он сөзынде қанша буын бар?

О әрпі дауысты ,қызыл түсті,жуан

Н әрпі дауыссыз ,көк

Дыбысты не істейміз?

Әріпті ше?



















Таныстырылым




Сергіту сәті

1 минут


Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі.

Кіп-кішкентай балалар

Үп –үлкен боп өседі.

Сергіту сәтіне арналған жинақ


Қызықты тапсырма

6 минут





5 минут

Үш топқа тапсырма берейын.

А тобының тапсырмасы -ДОП

Н әрпінің тапсырмасы -ОРЫНДЫҚ

Л әрпінің тапсырмасы -ДОМБЫРА

Суреттерді құрау арқалы Оо әрпін тауып ,талдау .

Топтар өздерын бас бармақ әдісімен бағалау


Оқылым.


Үлестірме қағаздар А4









13 минут








1 минут





2 минут

Дәптермен жұмыс.

Жазылым.

О әрпінің баспа түрі және жазба түрын айту.

О әрпі бір элементтен тұратынын айту.

Жазу кезіндегі гигиеналық талаптарды сақтауды ескерту.

О әрпін ауада жазамыз

Оо әрпін жазу. Бас әріп пен кіші әріпті бір-бірімен байланыстыру.

Оң қолымда бес саусақ

Сол қолымда бес саусақ

Беске бесті қосқанда

Болады екен он саусақ.


Рефлексия
























Кеменің суреті










Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғары оқушыларға қандай

міндет қоюды жоспарлап

отырсыз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлағансаралаушараларытиімдіболдыма?

Мен берілгенуақытішіндеүлгердімбе? Мен өзжоспарымақандайтүзетулеренгіздімжәненеліктен?


Төмендегі бос ұяшыққасабақтуралыөзпікіріңіздіжазыңыз. СолұяшықтағыСіздіңсабағыңыздыңтақырыбынасәйкескелетінсұрақтарғажауапберіңіз.


Сабақтың мақсатына жеттім бе?


Оқушылар не үйренді?


Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?


Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?



Жоспарланған уақытты ұстандым ба?


Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?


Қорытынды бағамдау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:


2:


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?