Комунальний дошкільний навчальний заклад № 7
Центр дитинства «Розвиток» УО

«Чарівна квіткова галявина»
(заняття для дітей середньої групи: 4 – 5 років)

Цвєтова Марина Валеріївна,
викладач англійської мови
лютий, 2013 рік
Мета:
практична:
навчальна (освітня):
flowers: rose, pink, daisy, tulip, dandelion;
colours: red, green, pink, violet, blue, yellow, orange, white;
ввести новий лексичний матеріал: bluebell, poppy, aster, daffodil, violet, cactus, snowdrop, lilac;
формувати вміння складати словосполучення: Колір + Квітка;
Фрази для аудіювання: Close your eyes. Open your eyes. Let’s play! Let’s count! What colour is it?
розвивальна:
розвивати фонематичний слух, здатність до наслідування артикуляції;
розвивати монологічне та діалогічне мовлення;
розвивати увагу, уяву, наочно-образне мислення, довільне запам’ятовування, слухову і зорову пам’ять.
виховна:
виховувати у дітей позитивне ставлення до занять з англійської мови;
виховувати бажання навчатися та радіти своїм успіхам;
виховувати вміння працювати самостійно та в колективі однолітків.
Методи і прийоми: ігрова мотивація, бесіда, розповідь, прийоми для запам’ятовування (проговорювання з різною гучністю, ритмічне проговорювання в різному темпі, повторення фрази у супроводі ритмічного поплескування), наслідування (імітація), демонстрація (показ), пояснення, тренування (організація правляння), самостійна діяльність, практична діяльність, самоконтроль, взаємооцінювання.
Обладнання: квітка; набір для фонетичної розминки: Язичок, Корова, Собака, Сова, Їжак, Жуки; макет тачки; фланеліграф: фея, квіткова галявина; тематичні картки квітів; мікрофон; набір для моделювання; набір для гри «Пелюстки-квіточки»; фішки, конверти; диск.
Хід заняття
І. Привітання.
Діти стоять у колі і тримаються за руки.
пісня “Hello”
- У нас на занятті сьогодні присутні гості, давайте ми їх також привітаємо:
– Good morning!–
- Щоб наше заняття було веселим і цікавим, давайте піднімемо один одному настрій і зіграємо в гру “Magic flower”.
По завершенню привітання діти сідають на стільці.
ІІ. Основна частина.
Фонетична розминка
- Є в нас один помічник, маленький, але дуже-дуже потрібний. Живе він у затишному і теплому будиночку. Це наш Язичок. Вже давно прокинулось Сонечко, прокинувся і наш Язичок, вийшов за двері, подивився ліворуч, подивився праворуч. А друзів немає. Став він їх кликати.
Першою прийшла Корова Cow: [m m m], потім підбіг Собака Dog і заричав [r r r], їх почули гуси та загоготали [g g g]. Обізвалась і Сова Owl [U U U]. Прийшов Їжачок Hedgehog [fv fv fv], прилетіли два Жуки Beetles [d d d ]. Ото було весело! І вирішив Язичок розповісти своїм друзям ось що:
/римування “Colors”/
Red, yellow, green and blue!
Hello! How are you?
(робота з римуванням)
Мотивація навчальної діяльності
(бесіда)
– відповіді дітей –
А знаєте, що мені сьогодні наснилося? Нібито я гуляла по чарівній квітковій галявині. Там було тепло, гарно і дуже добре. Я познайомилась там з Флорою, квітковою феєю. Ви знаєте, хто така Квіткова фея?
– відповіді дітей –
Це Фея, яка оберігає квіти.
Ви знаєте, може і справді десь є така галявина і є фея Флора. Отби нам усім туди потрапити. Було б чудово. Чи не так?
– відповіді дітей –
– міркування дітей –
Викладач обирає водія і діти, співаючи пісню “With my foot I tap, tap, tap”
імітують рухи автомобіля
/В цей час виставляється фланеліграф з Феєю та квітковою галявиною/
Актуалізація знань дітей
- А ось і Флора. Давайте з нею привітаємось Hello! і познайомимось:
Гра “Мікрофон”
Діти по черзі називають свої імена.
- Дивіться, скільки тут гарних квітів. I see rose. What can you see?
Діти по черзі відповідають на запитання
- А чому ніхто не склав речення про айстру, фіалку, нарцис, мак?
– відповіді дітей –
/Ми не знаємо як ці квіти називаються англійською мовою/
- Так ми зараз це виправимо. Слухайте уважно!
Знайомство з новим лексичним матеріалом.
Лексичний матеріал:
snowdrop – пролісок lilac – бузок
bluebell – дзвоник poppy – мак
violet – фіалка aster – айстра
daffodil – нарцис cactus – кактус
– Відпрацювання кожного слова –
Фізхвилинка
Hands up!
Hands down!
Hands on hips!
Sit down!
Bend left!
Bend right!
Sit low!
Hello!
Розвиток монологічного мовлення з елементами моделювання
- А ви знаєте, що феї люблять грати? А в які ігри вони грають знаєте?
– відповіді дітей –
- Наша Флора також бажає з нами пограти. Дивіться, як гадаєте, що тут потрібно робити?
На дошці завдання-моделювання.
Діти за допомогою викладача складають словосполучення.
За кожну правильну відповідь дитина отримує чарівну пелюстку.
Гра «Пелюстки-квіточки»
ІІІ. Підведення підсумків.
- Діти, час нам вже повертатися в групу. Давайте попрощаємось з Флорою. Close your eyes! Let’s count!
Поки діти рахують до 10, викладач прибирає квіткову галявину.
На столі з’являється велика квітка бажань.
- Ой дивіться, що це?
- Напевно, Флора нам залишила невеличкий подарунок. І квітка ця чарівна і може виконати будь-яке бажання. Давайте спробуємо загадати.
Діти стають у коло і тримаючись за квітку загадують бажання.
- Сьогодні ми з вами подорожували в гості до Флори.
- Що ми там робили?
- Що сподобалося на занятті?
- Які нові слова ви запам’ятали?
- Які слова було важко запам’ятати?
Взаємооцінювання
- Ми сьогодні гарно попрацювали, виконали всі завдання. Саме зараз настав час попращатися:
One, two, three, four, five
I say: “Good-bye!”