СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Ою" сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

қазақ тілі пәнінен "Ою" атты тақырыпта 1 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары. Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша құрастырылды.

Просмотр содержимого документа
«"Ою" сабақ жоспары»

Тақырыбы: Ою

Мектебі: Ивановка ЖББОМ

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Мангутова Ә.Ж.

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.5.1.Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқажауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгенін білдіру.

1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

1.3.5.1.Мұғалімнің көмегімен иллюстрациялы шағын мәтіннен қажетті ақпаратты табу.

1.4.2.1.Мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған/тыңдау-көру материалдары бойынша заттардың таныс атауларын жазу.

1.4.4.1.Бас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстырып жазу; санитарлық-гигиеналық талаптарға сай жазу.

1.5.1.3.Сөйлеу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын, бұйрық райды қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Ою туралы түсінік алады,үлгі бойынша ою жасай алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тірек суреттер бойынша оюдың қалай жасалатынын айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

Ою туралы қосымша ақпаратпен бөлісе алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Сабақтың басы(2-5 минут)

МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл

күй қалыптастыру.

  • Шеңберге тұру. Оқушылар бір-бірінің қасиеттерін айтып бөліседі.

(Артем ақылды, Полина әдемі, Саша күшті...)


Сабақтың ортасы (6-40 минут)




Аудиодиск

6.2.1.

6.2.2.

6.2.4.


Сергіту сәті:


Топтық жұмыс:

Көрме ұйымдастыру.

«3 қадам» әдісі:





Дәптермен жұмыс:





Қосымша тапсырма











  • «Оюлар» шағын мультфильм көрсету.

  • Тақырыпты хабарлау.

  • Сабақтың мақсатын айту;

  • Сөздік жұмысы

Ою-орнамент

Жасаймын-сделаю

1-тапсырма. Оқушыларды ою жасау жолымен таныстыру;

Қажетті құралдарды атау: қағаз, қайшы, қарындаш.

-бүктеймін, сызамын, қиямын, ашамын (Қимылмен көрсету)

-Сөйлемдер құрастырып айту:

1.Мен қағазды бүктеймін.

2.Мен қарындашпен ою сызамын.

3. Мен қайшымен оюды қиямын

4.Мен оюды ашамын.


2- тапсырма: Мұғалім оқушыларға бұйрық беріп отырады: қағаз,қарындаш, қайшы ал.Қағазды бүкте.Қарындашпен ою сыз. Қайшымен қи. Оюды аш. Қалаған түске боя.



-Осы әдіс арқылы екі топ ортаға шығып кезекпен оюдың жасалу ретін айтып береді.

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта

алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.

Қ- әрпіне сай сөздерді жазу.


Қ

















Сабақтың соңы:


Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

1.1.5.1.Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқажауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгенін білдіру.

1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

1.3.5.1.Мұғалімнің көмегімен иллюстрациялы шағын мәтіннен қажетті ақпаратты табу.

1.4.2.1.Мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған/тыңдау-көру материалдары бойынша заттардың таныс атауларын жазу.

1.4.4.1.Бас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстырып жазу; санитарлық-гигиеналық талаптарға сай жазу.

1.5.1.3.Сөйлеу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын, бұйрық райды қолдану.

1.1.5.1.Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқажауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгенін білдіре алады.

1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіреді.

1.3.5.1.Мұғалімнің көмегімен иллюстрациялы шағын мәтіннен қажетті ақпаратты табады.

1.4.2.1.Мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған/тыңдау-көру материалдары бойынша заттардың таныс атауларын жазады.

1.4.4.1.Бас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстырып жазу; санитарлық-гигиеналық талаптарға сай жазады.

1.5.1.3.Сөйлеу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын, бұйрық райды қолданады.