СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ойын программалау ортасында нысандар мен оқиғалардың анимациясын құру

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Scratch программалау ортасында нысандар мен оқиғаларға анимация құру. Оқушыларға анимациялар қосқызу арқылы пәнге деген қызығушылығын арттыру

Просмотр содержимого документа
«Ойын программалау ортасында нысандар мен оқиғалардың анимациясын құру»

САБАҚ: №25

Мектеп: №24 лицей

Күні:

Мұғалімнің есімі: Мукашева Маржан Саятовна

Сынып: 5д

§25. Ойын программалау ортасында нысандар мен оқиғалардың анимациясын құру

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушыларды Scratch программалау ортасында нысандар мен оқиғаларға анимация құру дағдыларын қалыптастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Тәжірибелік жұмыс барысында нысандарды пайдалана алады

Оқушының басым бөлігі:

  • Блоктармен жұмыс жасай алады

Кейбір оқушылар:

  • Тәжірибелік жұмыс барысында нысандар мен оқиғаларға анимациялар қоса алады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Жаңа терминдер арқылы тілдік қорын молайтады

  • Негізгі сөздер мен тіркестер: спрайт, скрипт, анимация

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

  • Фондар кітапханасын не үшін қолданамыз?

  • Нысанды өңдеу батырмаларын атаңдар

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Оқушылар ойларын еркін жеткізіп, сұрақтарға жауап береді

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Компьютерде сауатты жазу ережесін сақтау

Алдыңғы тақырып

§24. Анимациялық графиканы құру

Спрайт дегеніміз не?

Scratch программалау ортасында қанша блок бар?

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Басталуы

  1. мин)

Ұйымдастыру

(оқушылармен сәлемдесу; оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; ынтымақтастық атмосферасын орнату, топқа бөлу)

Шаттық шеңберіне тұрып, өз есімдерінің алғашқы әрпі бойынша бойларындағы бір жақсы қасиетін айтады.

«Атомдар мен молекулалар» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді.

1-топ 2-топ

Мадақтау: «Жарайсыңдар!», «Бәрекелді!»

Мұғалімге арналған нұсқаулық, 2016 жыл


Өткен тақырыпты қайталау

(7 мин)

«Сәйкестендіру» әдісі



1-топ. Scratch программалау ортасының терезе элементтерін сәйкестендіріңдер.









2-топ.Батырмаларды қызметтерімен сәйкестендірдер

1.

2.

3.

4.


5.

6.

7.

8.

Интерактивті тақтада сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.







  • Ортаның тілін ауыстыру

  • Мәзір жолағы

  • Нысандар орындайтын әрекеттер қатары

  • Скриптілерді таңдау блогы

  • Скриптілер облысы

  • Спрайт

  • Негізгі жұмыс алаңы

  • Спрайт жобасының бас кейіпкері




1. Іске қосу

2. Тоқтату

3. Жаңа нысан салу

4. Файлдан жаңа нысан таңдау

5. Көшірмесін алу

6. Өшіру

7. Нысанды үйкейту

8. Нысанды сығу

Фишкалар арқылы бағалау

Информатика

5-сынып оқулығы

«Арман-ПВ» баспасы, 2017жыл Көпеева Г.А.

Дильманова Ү.М.

Ортасы

(10 мин)


ЖЖ. Тақырыпты оқи отырып, оқулықта көрсетілген 1-2 мысалды орындау


1-мысал:

2-мысал:

«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау


Информатика

5-сынып оқулығы

«Арман-ПВ» баспасы, 2017жыл Көпеева Г.А.

Дильманова Ү.М.

(10 мин)


Жекелей жұмыс. Компьютерде тәжірибелік жұмыс

«Сүңгуір және балық» жобасы

Фишкалар арқылы бағалау

Информатика

5-сынып оқулығы

«Арман-ПВ» баспасы, 2017жыл Көпеева Г.А.

Дильманова Ү.М.

(2 мин)

Сергіту сәті

Интерактивті тақтада көрсетілген көз жаттығуларын орындау

Көз жаттығуларын орындайды

Бәрекелді!

слайд

(5 мин)

Тест әдісі

Plickers тест жүйесі

Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.


https://www.plickers.com


Аяқталуы

(3 мин)

Кері байланыс.

Үйге тапсырма: §25. Ойын программалау ортасында нысандар мен оқиғалардың анимациясын құру

Қосымша ақпарат: Интернет желісінен Scratch программасы туралы ақпарат жинақтау тапсырылды