СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Орнынан ұзындыққа секіру техникасын үйренеді

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Секірудің - көптеген түрлері бар. Солардың ішіндегі ең қарапайымы – бір орында ұзындыққа секіру. Секірудің бұл түрі кезінде дененің оң жақ және сол жақ жартылары тепе- тең қозғалады. Аяқ алдын – ала бүгіледі, осы кезде бұлшық еттер жиырылып осы төменгі жақтың барлық бөліктері жазылады, соның нәтижесінде дене әуеге көтеріле лақтырылады, сөйтіп ытқы алған бұрышына сәйкес өзінің ауырлық орталығымен доға сызық (парабола) бойымен ұшадыСекірудің - көптеген түрлері бар. Солардың ішіндегі ең қарапайымы – бір орында ұзындыққа секіру. Секірудің бұл түрі кезінде дененің оң жақ және сол жақ жартылары тепе- тең қозғалады. Аяқ алдын – ала бүгіледі, осы кезде бұлшық еттер жиырылып осы төменгі жақтың барлық бөліктері жазылады, соның нәтижесінде дене әуеге көтеріле лақтырылады, сөйтіп ытқы алған бұрышына сәйкес өзінің ауырлық орталығымен доға сызық (парабола) бойымен ұшады

Просмотр содержимого документа
«Орнынан ұзындыққа секіру техникасын үйренеді»

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ:1-бөлім. Бір орында ұзындыққа секіру

Мектеп: Ә Молдағұлова №21 ЖОМ

Күні: 22.04.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Елжанов М

Сынып:4 А

Қатысқаны: 20

Қатыспағаны:-

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

2.1.3.2. Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денесін жаттықтырады,алған білімін өмірде қолдана алады.

Орнынан ұзындыққа секіру техникасын үйренеді.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:


Бір орында тұрып ұзындыққа секіре алады


Оқушылар көпшілігі орындай алады:


Негізгі дене қозғалыстарын орындай алады


Кейбір оқушылар орындай алады:


Негізгі дене қозғалыстарын қарапайым жаттығулармен байланыстыра алады, ұзындыққа секіре алады.Берілген тапсырманы тез меңгеріп,жылдам орындай алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:


Бір орында тұрып ұзындыққа секіре алады


Пәнге қатысты сөздік мен терминдер:


сөре, мәре старт, финиш


Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:


Негізгі қозғалыспен қарапайым жаттығулардың немен байланысты екенін біледі, түсіндіре алады.


Талқылауға арналған сұрақтар:


Қандай жануарлар ұзындыққа секіріп жүреді


Не себепті .....деп ойлайсыз?


Кенгуру,қоян,тиын,т.б. Олардың жаратылысы секіруге бейім деп ойлаймын




Ишара:лента қайда пайдаланылады?

Алдыңғы оқу

ҚЕ, күнделікті қолданатын жаттығулар

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

Шаттық шеңберін құру. Сабақтың мақсатымен таныстыру 1.1.2.2. «Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы оқушылардың жақсы көңіл – күйлерін, сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Барлығын ортаға шығарып шеңбер құру. Мен және оқушылар бір – бірімізге допты лақтыру арқылы өз ұсыныстарымыз бен тілектерімізді білдіру. Түрлі түсті доп суреті салынған қималар арқылы оқушыларды 3топқа бөлемін

Ысқырық, алаң жылжымалы тақта, лента, бор






Ортасы

. Топ ережесін еске түсіндіремін Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау

Секірудің - көптеген түрлері бар. Солардың ішіндегі ең қарапайымы – бір орында ұзындыққа секіру. Секірудің бұл түрі кезінде дененің оң жақ және сол жақ жартылары тепе- тең қозғалады. Аяқ алдын – ала бүгіледі, осы кезде бұлшық еттер жиырылып осы төменгі жақтың барлық бөліктері жазылады, соның нәтижесінде дене әуеге көтеріле лақтырылады, сөйтіп ытқы алған бұрышына сәйкес өзінің ауырлық орталығымен доға сызық (парабола) бойымен ұшады.

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау

Бірте-бірте үйрету әдістері:

Екі аяқпен жерге еркін  секіріп түсу

екі аяқты итере отырып, ұзындыққа секіру

жартылай отырып ұзындыққа  секіру

жартылай отырып ұзындыққа  секіру, қол артта

қолды дұрыс ұстап  секіру

аяқты дұрыс ұстап секіру

жерге дұрыс секіріп  түсу

алысқа секіру

  1. Секіру алдындағы бастапқы қалып: « сөресі», яғни аяқтар жартылай бүгілген, дене алға қарай сәл еңкейген, қолдар жанымызбен артқа;

  2. Екі аяқпен бірге алға қарай итерілу.

  3. Жерге қону барысында аяқ бүгіліп түседі, қол алда

Оқушылар жеке-жеке ұзындыққа секіреді.

Ұлттық дайындық деңгейі (ұлдар) 168 см, (қыздар) 160 см

.

Президенттік деңгей (ұлдар) 170 см, (қыздар) 165 см




1.Жеңіл атлетика түрлері;

2. Қазақстандағы жеңіл  атлетика;

Жеңіл атлетиканың негізгі түрлері: жүгіру, жүру, жеңіл

атлетикалық көпсайыс, биіктікке секіру, суда жүзу, дала

жарысы

3.Жеңіл атлетиканың жаттығулары;

4.Секіру кезіндегі қауіпсіздік ережелері .

2. «Допты ұста» ойыны

3 мин

Топ басшысы жүгіріп барып шеңбердің ішіне кіріп допты өзінің командаласына лақтырады,қағып алып келесі ойыншы жүгіріп келіп келесі ойыншыға береді.Ойын осылай жалғаса береді.топ басшысы допты алып шеңберге кіргенде ойын аяқталады.

3. «Кім мерген» ойыны

4 мин

Доппен жүгіріп барып,тұрған нысананы коздеп допты лақтырады.Келесі оқушы барып допты алып келеді.3-ші оқушы барып нысананы көздейді.Ойын осылай жалғаса береді.

4. Алысқа секіру

5мин

Тізбекті  саппен бір сызыққа   келіп тұрған   үш команданың ойыншылары бір-бірден қос аяқпен секіреді. Қайсысы алысқа секірсе, сол өз командасына 1 ұпай алып береді.Ойыншылар таусылғанша ойын жалғаса береді.



Соңы




Кім алысқа секіреді? ойыны.
Ұзындыққа секіру техникасы

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бас бармақ тәсілі арқылы бағалау


Қосымша ақпарат

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

2-нұсқа: оқушылар тізесін бүгіп екі қолмен тіреле отырады.




Смайликтер, стикерлер, карточкалар

Дүние тану, сурет

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Жоспарланған сабағым өз мақсатына жетті. Оқушылар Жеңіл атлетика туралы мәлімет алды және секіру әдістерін үйренді. Сабақ өз деңгейінде өтті.Сабақтағы уақытым тиімді жұмсалды . Оқушыларға «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы оқушылар өз ойларын еркін жеткізді. Топтық жұмыста оқушылардан үйлесімділік, ауызбіршілік, біріккен жұмыс көре алдым. Әр топтың көшбасшылары өзі үйренумен қоса үйренуі қиын оқушыларға да түсіндірді.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту ен оқуға қатысты)

  1. Бағдаршам тәсілі арқылы бағалау

  2. Жеңіл атлетика туралы мәлімет ізденіп келулері

Қа ндай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)?


1.Постер қорғауда оқушылар белсенділік танытады


2.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?


1.Ұяң оқушыларға жеке тапсырма беру


2.



















Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!