СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Plan of the lesson "Eating in Britain"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сынып: 7

Тақырып: «Eating in Britain»

Оқу үрдісінің типі: білім мен дағдыны жүйелеу

Дидактикалық мақсат: өткен материалды жүйелеуге жағдай қалыптастыру, шығармашылық жұмыстың тәжірбиесінде білім мен дағдыны жүйелі түрде қабылдау дәрежесін анықтау.

Мақсат:

  1. Өткенді еске түсіру, тағам атауларын қайталау.
  2. Ауызша сөйлеу дағдысын дамыту: тағам туралы сөйлеуді, есту қабілеттері арқылы сөздің мағынасын толық түсінуді үйрету.
  3. Өздігінен мәтінді оқып отыра толық түсінуді қалыптастыру. Басқа ел дәстүріне  деген  қызығушылықтарын арттыру арқылы мәдениеттілікке тәрбиелеу.

 

Көрнекіліктер: интерактивті тақта, карточкалар, таблица.

 

Сабақ құрылымы:

1. ұйымдастыру кезеңі

2. мотивация

3. өткен лексиканы қайталау

4. жаңа сабақ

5. пысықтау

6. бекіту

7. үйге тапсырма беру

8. рефлексия (қорытындылау)

Просмотр содержимого документа
«Plan of the lesson "Eating in Britain"»

Күні: 17.10.2013

Сынып: 7

Тақырып: «Eating in Britain»

Оқу үрдісінің типі: білім мен дағдыны жүйелеу

Дидактикалық мақсат: өткен материалды жүйелеуге жағдай қалыптастыру, шығармашылық жұмыстың тәжірбиесінде білім мен дағдыны жүйелі түрде қабылдау дәрежесін анықтау.

Мақсат:

  1. Өткенді еске түсіру, тағам атауларын қайталау.

  2. Ауызша сөйлеу дағдысын дамыту: тағам туралы сөйлеуді, есту қабілеттері арқылы сөздің мағынасын толық түсінуді үйрету.

  3. Өздігінен мәтінді оқып отыра толық түсінуді қалыптастыру. Басқа ел дәстүріне деген қызығушылықтарын арттыру арқылы мәдениеттілікке тәрбиелеу.


Көрнекіліктер: интерактивті тақта, карточкалар, таблица.


Сабақ құрылымы:

1. ұйымдастыру кезеңі

2. мотивация

3. өткен лексиканы қайталау

4. жаңа сабақ

5. пысықтау

6. бекіту

7. үйге тапсырма беру

8. рефлексия (қорытындылау)


Сабақ этаптары:

1. ұйымдастыру кезеңі

2. өткен тақырыпты қайталау

3. оқулықпен жұмыс

4. ойын, жекелей тапсырмалар, карточкамен жұмыс

5. сергіту сәті

6. тағам туралы ассасация толтыру

7. қорытынды жасау

8. бағалау


















Сабақ этаптары

Сабақ барысында қолданылатын әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі (3мин)






Балалармен ағылшын тілінде амандасу.

Good morning, children!

I’m very glad to see you.

Thank you very much, sits down.

Жағымды көңіл-күй тудыру.





Оқушыларды екі топқа бөледі.(көкөністер және жемістер суретін пайдалану арқылы)

Мұғаліммен ағылшын тілінде амандасады.

Good morning, teacher!



Оқушылар ортада шеңбер құрып бір-біріне жылы лебіздерін айтып, сабақ барысына жақсы тілектерін айтады.

I am glad to see you! Thank you!

Good luck! Thank you!

I wish you success in the lesson! Thank you!


Оқушылар мұғалімнің қолынан жемістер мне көкөністерді алады. “Көкөніс” ”Жеміс ” болып екі топқа бөлінеді.


Өткен лексиканы қайталау

(5 мин)

Алдын ала интерактивті тақтаны қосып дайындау


Оқушыларға сұрақ қояды: Бүгін неге жемістер және көкөністер болып бөліндік.


жеміс және көкеніс атауларын қайталау.


Грамматиканы еске түсіру.

Vocabulary: fruits & vegetables

Grammar: countable & uncountable nouns; much, many, a lot of

- nouns which we can count is countable nouns, and the nouns that we can’t count is uncountable nouns

- ‘much’ we use with uncountable nouns

- ‘many’ we use with uncountable nouns


Сөздікті қайталайды ағылшын тілінде, жемістер мен көкеністер, оларды екі топқа бөліп топтастырады.

Оқушылар жауабы: Өткен сабақта біз жемістер мен көкөністермен таныстық.



Оқушылар суретке қарап жемістер мне көкөністер атауларын хормен атайды.

Саналатын және саналмайтын сөздерді ажыратады

«Many» және «much» сөздерінің қай зат есімдермен айтылатынын табады.

Интерактивті тақтадағы арнайы тапсырманы орындайды.


Оқулықпен жұмыс (15 мин)

Берілген мәтіндермен танысу.

Practice in speaking.

You know that people can’t live without food. It’s very important thing for us. You know a lot of interesting things about British food. & in our lesson we take some new information about British meal.



Видео Britain food


(‘Eating in Britain’ ‘Traditional foods’) Well, now we read the text

Мәтін бойынша орындайтын тапсырмалармне таныстырады.



Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады.
















Оқушылар видео карайды.



Екі топ мәтінмне танысып болған соң, сол тақырыпқа байланысты сурет салады. Суретті топтан екі оқушыдан шығып диалог арқылы қорғайды.

Және, екі топ бір-біріне екі сұрақтан дайындайды, сол сұрақ парақтарын әр топ қарсы топтың жұмыс тақтасына іліп отырады. Егер оқулар өз жұмыс тақтасынан сұрақты көрсе, оны алып топпен бірге жауабын талқылайды.

Жекелей, жұптық тапсырмалар орындау.

(7 мин)

Таблица толтыру



Карточкалармен жұмыс







«Кім жылдам?» ойынын өткізу.

Мұгалім ойынды бірінші бастайды.




Trad.food

drinks

breakfast

5 o’clock tea

supper






Тақтадағы тағам суреттерін топтастыру(нашар оқитын оқушылар)

Нені ұнатады, нені ұнатпайды жауап беру.

I don’t like milk, because I like tea with milk. Etc.

Сұраққа жауап берген оқушы жүргізуші рөлін өз қолына алып, ойынды жалғастырады.

Сергіту сәті(1мин)

Ән айту «walking walking»



Оқушылар интерактивті тақтадағы видео кейіпкелерімен өлең айту, сергіту сәтін орындайды.





Association

(5мин)

Eating in Britain, eating in Kazakhstan тақырыптарына ассосация құру

Екі топқа тақырыбтарын бөліп береді.

Әр топ оқушылары кезек-кезек шығып өз тақырыбына сәйкес тағам суретін таңдайды.

Қорытындылау

(5 мин)

Венн диаграммасын толтыру.

Today you have learned a lot of information about eating in Britain. You see that people in Kazakhstan & in Great Britain have something in common. We’ve done a lot of work today. I want to say you ‘thank you’ to all of you. Lesson is over. Good bye.

Балалар Венн диаграммасын толтырады.



Eating in Britain

Both countries like

Eating in Kazakhstan

Yorkshire pudding

Tea with milk

Beshmarmak






Оқушыларды бағалау. (3мин)

Үйге тапсырма беру.

Әр оқушыға бағалау карточкасын таратады және қорытынды бағасын қояды.

Vocabulary, to write about Kazakh national food.



Оқушылар өз топтарында бір- бірін бағалайды.