Сыныбы: | Күні: Пәні: Информатика |
Сабақтың тақырыбы: | Курс жабдықтарымен танысу: LEGO MINDSTORMS EV3 Education жинағы |
Сілтеме | Оқулық . Электронды оқулық . Интернет ресурстар . |
Мақсаты: | - LEGO жинағының құрамы, электронды компоненттер, конструкциялық элементтер мен танысу; |
Күтілетін нәтиже: | - LEGO жинағының құрамы, электронды компоненттер, конструкциялық элементтер мен танысады; |
Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ |
Негізгі дереккөздер: | Оқулық, интерактивті тақта, компьютер, плакат, электронды оқулық, интернет материалдары, таратпа материалдар, топ ережесі, бағалау дискрипторлары мен бағалау парағы |
Әдіс –тәсілдер: | Диалог, топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау, сәйкестендіру, талдау, қорыту, бағалау |
Сабақтың барысы: | |
І. Ұйымдастыру (3 мин) | — Оқушылармен сәлемдесу; — Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; — Жағымды психологиялық ахуал туғызу; (бір біріне тілеу айту) — Оқушыларды топқа бөлу (деление на счет-1,2,3), топ басшысын таңдау, топ ережесін құру; |
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. (3 мин) (Корточка боиынша) | -Әр топқа бір таратпа беріледі ,10 сұрақтан, жауап беруі тиіс (Әр оқушыға 2 сұрақтан келеді); |
Кезеңдер. Берілетін уақыт (39 мин) | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
«Білу» теориясы. (10 мин) | -Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбын айтады. - Пайда болу тарихын айтады. LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 жинағы, Мұқабалар түрлерімен таныстырады, LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 жинағының құрамын айтады, EV3 бөлшектерін айтады. | -Оқушылар бүгінгі күнді және тақырыпты дәптерлеріне жазып қояды. |
«Түсіну» теориясы. (5 мин) | Қызығушылықты ояту -Осы тақырыпты біліуіміз үшін нені меңгеруіміз керек екен? -Қазір барлығымыз «Білгім келеді» бағанын толтырайық. | -Оқушылар «Білгім келеді» бағанын толтырып, өз ойларын айтады. |
«Қолдану» практикасы. (10 мин) (Қарапайым тапсырмалар) | Мағынаны тану -Енді оқулықты ашып, тақырыпты оқиық. -Оқулық және эл.оқулықпен жұмыс. -Конструкциялық элементтерімен жұмыс. | -Оқушылар тақырыпты түсінгендері бойынша постер жасап, бірігіп қорғайды. |
Сергіту сәті. (3 мин) | Робот - аннимация арқылы жасалған қимылдарды қайталау музыкамен.. | |
«Жинақтау» теориясы (7 мин) (қорытынды шығару, анықтама беру) | -Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинақтап, талдайды. | -Әр топ өз ойларын жинақтап, қысқа да түсінікті қорытынды анықтама береді. |
«Бағалау» практикасы. (2мин) | | |
Рефлексия (1мин) | Оқушыларға кері байланыс жасау үшін түрлі-түсті стикерлер таратады. | |
Үй жұмысы (1мин) | | |