СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Программа интерфейсімен танысу. Презентациялар.

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Танымдық белсенділігін арттыра отырып, ынталандыру үшін, іс-әрекеттерін  тиімді ұйымдастыру арқылы презентациялар  туралы түсінік беру, презентанция интерфейсінің элементтерін ажырата алуға үйрету

Просмотр содержимого документа
«Программа интерфейсімен танысу. Презентациялар.»



Мерзімі 2.03.2017

Сынып: 6 сынып

Сабақ № 24

Пәні: информатика

Пән мұғалімі: Тұрсын Ұ.Т.

Сабақтың тақырыбы: Программа интерфейсімен танысу. Презентациялар.

Сабақтың мақсаты:

Танымдық белсенділігін арттыра отырып, ынталандыру үшін, іс-әрекеттерін тиімді ұйымдастыру арқылы презентациялар туралы түсінік беру, презентанция интерфейсінің элементтерін ажырата алуға үйрету

Сабақтың түрі,типі:

Жаңа білім беру сабағы, аралас сабақ

Сабақтың әдісі:

«Станциялап оқыту» әдісі, «Венн Диаграммасы», «БҮҮ» кестесі

Сабаққа қажетті көрнекіліктер мен құралдар:

Интерактивті тақта, слайд, қима қағаздар, видео жазба, постер, маркер

Сабақтың кезеңі:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

(1 мин)

1.Сәлемдесемін;

Оқушыларды қима қағаздармен екі топқа бөлемін.


Оқушылар сәлемдеседі;

Әр оқушы өз топтарына барып отырады.

Үй тапсырмасын

сұрау

(Білу)

(7 мин)

Сұрақ менен, жауап сізден

1.WordArd-тың қызметі

2.Кесте дегеніміз не?

3. Кесте құрудың неше әсілі бар?

4. Сурет қоюдың түрлерін ата.

5. Фигуралар қой топта орналасқан?

6. Лента үш бөлікке топтастырылған командадан тұрады.

7. Суретті орналастырғанда қандай қосымша бет пайда болады?

8.Кесте құрғаннан кейінгі пайда болатын қосымша бет?

Сөз жұмбақ.

Сөз жұмбақты шешу арқылы бүгінгі өтілетін тақырыпты ашып аламын.

  1. Сәнді мәтінді құрады

  2. Бағандар мен жолдардың қиылысы

  3. Үш тәсілі бар.

  4. Иллюстрация тобындағы Клип және Рисунок арқылы, суретті көшіру арқылы

  5. Иллюстрация тобында

  6. Беттер,топтар, командалар

  7. Формат

  8. Конструктор және Макет
















Жаңа сабақ

(түсіну)



















Топпен жұмыс





  1. Бұл мәтіннің сыртқы түрін анықтайтын, қасиетін өзгерту түрі

  2. Дайын мәтінге өзгерістер енгізу

  3. Бір жолдағы сөзді екіге бөлу үшін қандай пернені қолданамыз?

  4. Қиып алу орыс тілінде қалай аталады?

  5. Бағандармен жолдардың қиылысы не деп аталады?

  6. Кесте құрғаннан кейін пайда болатын қосымша бет?

  7. Сурет кірістіргеннен кейін пайда болатын қосымша бет?

  8. Газет журналдарды 3 бағанға бөліп жазу үшін қандай бұйрық орындалады?

  9. Сурет, Клип, Фигуралар қандай топта орналасқан?

  10. Мәтін жолдарының арасындағы қашықтықты вертикаль бойынша не анықтайды?

  11. Кестедегі бағандар мен жолдардың қиылысуын не деп атайды?



Оқушылар бүгінгі тақырып қандай тақырып екен?

Оқушыларға күн мерзімін, жаңа сабақты дәптерге жазу ұсынылады.

Көрсетілім: «Презентация»


Жаңа тақырыпта кездескен терминдердің қазақша, орысша, ағылшын тілдеріндегі аудармаларын жазғызамын.

Презентация- Prezentation

Файл- File

Кірістіру-Вставка-Insert

Формат-Format

Түр-Вид-View

Дизайн- Desing



1.Презентацияның қолданылатын орнына байланысты ерекшеліктері;

2. Power Point программасын іске қосудың бірнеше тәсілдері тақырыпшаларында берілген мәтінді екі топқада бірдей етіп беремін.

1-топ «Презентацияның қолданылатын орнына байланысты ерекшеліктері» тақырыпшасын, 2-топ Power Point программасын іске қосудың бірнеше тәсілдері тақырыпшасын постерге қорғап шығуы тиіс. Топтар бір-бірінің кеткен кемшіліктерін түзетіп, толықтырулар енгізу керек.







Оқушылар бүгінгі күнді және тақырыпты түсініп, дәптерлеріне жазып қояды.




Оқушылар терминдерді жазып алады.










Әр топ өз тақырыптарына байланысты, постерге өз ойларын түсіреді және қорғайды.




Қолдану

«Станциялап оқыту» әдісі

  1. Станцияның тапсырмасы

  1. Станцияның тапсырмасы



Оқушылар станциялар тапсырмаларын екі жұптан орындайды.

Талдау (7 мин)


Венн Диаграммасы

Айқастырылып екі үлкен дөңгелек сызылады, оның ортаңғы бөлігі бар. Ортаңғы бөлігіне Power Point және Word программаларың

ортақ мәліметтерін жазамыз, жеке бөліктерге әр программаның өзіне тән айырмашылықтарын жазамыз.


Оқушылар Венн Диаграммасын толтырып айырмашылықтары мен программаларға ортақ мәліметтерді жазады.

Жинақтау

БҮҮ кестесі



Оқушылар білетінін,осы сабақтан не үйренді,не үйренгісі келетінін кестеге толтырады.

Рефлекция

Осы сабақ үшін бәріңе рахмет. Өткен көңіл күйлерін қалай? Оқушыларға сабақтан алған әсерлерімен бөлісуі үшін стикерге әсерлерін жазуды тапсырамын.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.

Бағалау

Топтағы оқушыларды белсенділігіне қарай бағалау парағы арқылы бағалаймын.

Топ басшысы оқушылардың бағасын санап, бағалау критерийі бойынша бағаларын айтады. Қорытынды бағаны күнделіктеріне қойғызады.

Үй тапсырма

24 тақырыпты оқу.

Күнделіктеріне жазып алады.