Тема : РЗМ № 7-8 Контрольний твір - роздум
Мета : - перевірити вміння й навички учнів писати твори - роздуми ;
- добирати мовні засоби відповідно до задуму й форми висловлювання ;
- розвивати творчі здібності ;
- виховувати почуття гордості за Великого Кобзаря .
Хід уроку
Епіграф уроку :
Народ знає Тараса , любить Тараса , співає його пісні , пересилає з уст в уста оповіді про нього , як про живого сучасника і учасника нашої дійсності.
М.Т. Рильський
І. Презентація : " Слово про Т.Г. Шевченка ".
1.Слово вчителя :
Шановні діти , гості, ми не просто розпочали урок з презентації про Т.Г.Шевченка ,бо сьогодні , 9 березня 18 14року , він народився . І не згадати про нього ми не могли.
ІІ . Оголошення теми й мети уроку
( Діти називають мету уроку )
2. Теми до твору - роздуму ( на вибір ) :
Моє слово про Шевченка.
Мрії Шевченка про майбутнє України.
Моя дорога до Шевченка .
Шевченків "Кобзар".
(Діти відкрили зошити і записали число ,тему уроку).
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
- Діти зачитують напам ять вірші про Шевченка.
- Виступи дітей з повідомленнями про цікаві випадки з життя Т.Г.Шевченка , які не вивчаються в шкільній програмі.
(1.Рибчинська Є. " Опис зовнішності Т.Г.Шевченка його сучасниками ".
2. Черніков Денис ." Вербова палиця ","Подарунок перед звільненням ".
3.Демидова Юлія. "Кохання у житті Шевченка ", "Нещасне кохання ".
Слово вчителя :
- Наступний виступ приготувала Денисенко Ксенія , використавши статтю нашого випускника Кусурко А. "Т.Г.Шевченко в оцінці російських критиків").
- Ліза підготувала вислови видатних митців про Т.Г,Шевченка, шановні діти , ви можете використати їх як епіграфи до ваших творів - роздумів.
//Сприйняття й засвоєння учнями матеріалу
1. Запитання до учнів
- Які типи мовлення ви знаєте ?
- Що таке твір - роздум ?
- Пригадайте як будуються твори - роздуми .
( Типи мовлення : - твір - розповідь ;
- твір- роздум ;
- твір- опис.
Твір - роздум - це зв язний текст , у якому в логічній послідовності передано думки , міркування як доказ чи пояснення чогось.
Структура твору - роздуму :
- тези ;
- аргументи ;
- приклади ;
- висновок. )
2. Слово вчителя
_ Діти , ми сьогодні добре попрацювали , дізнались багато нового про Т.Г.Шевченка . Сподіваюсь , що ці здобуті знання допоможуть у написанні твору - роздуму.
( написання твору - роздуму в чернетках )
Д/З Підготувати й написати в чернетках твір - роздум.
///Підбиття підсумків
- Зачитування початку твору - роздуму.
- Оцінка дітьми уроку ( прикрасити дерево листям , коментуючи свій вибір).
- Оцінки учням за роботу в класі вчителем.