СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Растрлық графика, растрлық графиканы өңдеу бойынша программа интерфейсі, растрлық бейнелердің параметрлері

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Уақыты

Модуль

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау(формативті, суммативті)

Сабақ кезеңдері

1-кезең:Қызығушылықты ояту:

үй тапсырмасын тексеру;

– ұйымдастыру өткен

тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;

– белсенді әрекетке жұмылдырылады;

– ойлау жұмысына ынталандырылады

10 мин

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;  Жас ерекшеліктеріне байланысты оқыту,

Диалогтік оқыту, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

 

 

 

“Ой шақыру” стратегиясы,

“Миға шабуыл”

1.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал:

«Көңілді» жаттығуын орындау

2. Топқа бөлуін ұйымдастыру.Оқушылар кәтелдегі тұрлі түсті қағаздардағы суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді.

3. Үй тапсырмасы бойынша реферат қорғайды

1. Оқушылар инрабелсенді тақтадан көрсетілген «Көңілді» жаттығуын орындайды.

2. Оқушылар кәтелдегісуреттерді таңдау арқылы топтарына бөлінеді. Топпен ақылдаса келе топ спикерін таңдайды.

3. Оқушылар дайындап әкелген рефераттарын қорғайды.Топпен талқылап, пікірлерімен бөліседі. Өткен білімдерін пайдаланады, қорытындылайды.

 

 

 

 

 

 

Критерий бойынша бағалау

2-кезең:Мағынаны ажырату:

– оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады;

– жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастыра

ды;

 

25 мин.

Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету, АКТ,

диалогтік оқыту;

Дилогтік оқыту

 

Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету

Дарынды және талантты балаларды оқыту

“Ой шақыру” стратегиясы

 

«Өзара оқу»

 

 

Психологиялық ахуал, “Кубизм” әдіс-тәсілі

Жеке жұмыс

1. Балалар компьютерлікграфиканыңтүрлерін білесіңдер ме?

2. Растрлық графика дегенді қалай түсінесіңдер?

3. Мұғалім жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында  «Өзара оқу» стратегиясы бойынша әр оқушыға әр түрлі тақырыпта оқуға тақырыпшалар ұсынады.

  1.  “Айна” жаттығуын ұйымдастыру.

5. Топтық жұмыс.

І топ «Векторлық кескіндер»

ІІ топ «Растрлық графика»  постерін жасату, қорғату.

5. Оқушыларға компьютермен жеке жұмыс жасауға тапсырма беру.

1. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына жауап береді.

2. Ресурстармен танысады, талқылайды. Топ мүшелері ұсынылған материалды меңгеріп, өз тақырыпшалары бойынша топ мүшелеріне түсіндіреді.

3. “Айна” жаттығуын оқушылар жұптасып орындайды.

4. Топқа берілген тапсырма бойынша модель жасайды, қорғайды, дәлелдейді.

5. Компьютермен жеке жұмыс жасайды.

Критерий бойынша бағалау

3-кезең: Ой- толғаныс:

-анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді

10 мин

“Мнемоника”

Қорытынды:

Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін тексереді.

 

1. Сабаққа белсенділік танытпаған оқушылар есте сақталған мәліметтерді айтады.

2. Топ спикерінің бағалауы

Критерий бойынша бағалау,

Формативті бағалау.

 Келесі оқуға арналған тапсырмалар (Үй тапсырмасы)

 

Деңгейлік тапсырмаларды орындау тапсырылады.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

Жиынтық бағалау

Рефлексия

 

Сабақ мақсатына жетті. Оқушылар толық қатысты.

ББҮ

Формативті бағалау,

Рефлекция жасай ды.

 

Просмотр содержимого документа
«Растрлық графика, растрлық графиканы өңдеу бойынша программа интерфейсі, растрлық бейнелердің параметрлері»










Сабақ жоспары: 27 «Бекітемін»

Оқу ісінің меңгерушісі

«_______» ___________20__ж

«_______» ___________20__ж

Пән аты : Информатика

Сынып : 7 «Ә, Б», «А»

Сабақтың тақырыбы:

Растрлық графика, растрлық графиканы өңдеу бойынша программа интерфейсі, растрлық бейнелердің параметрлері

Жалпы мақсаттар

Растрлық графикаға толық мәлімет беріп, оның түрлеріне мысалдар келтіре отырып, түсінік беру.

Түйінді идеялар

  • Өзін –өзі реттеуге үйрету;

  • жұппен жұмыс істеуге дағдыландыру;

    • топтық жұмысқа жұмылдыру;

    • Сын тұрғысынан ойлауға үйрету;

өзін-өзін бағалауға немесе өзара бағалауға ынталандыру

Оқыту нәтижелері

  • Қабілетін анықтайды;

  •             Сұрақ қояды,зейіні қалыптасады;

  • Өз ойын жеткізе біледі;

  • Растрлық графиканың маңызын, түрлерін  біледі.

Көрнекіліктер

Суреттер, постер

Дереккөздер

 Оқулық, әдістемелік құрал, ғаламтор, А. Әлімов «Интрабелсанде әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері» оқу құралы

Сабақ барысы

Уақыты

Модуль

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау(формативті, суммативті)

Сабақ кезеңдері

1-кезең:Қызығушылықты ояту:

үй тапсырмасын тексеру;

– ұйымдастыру өткен

тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;

– белсенді әрекетке жұмылдырылады;

– ойлау жұмысына ынталандырылады

10 мин

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;  Жас ерекшеліктеріне байланысты оқыту,

Диалогтік оқыту, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

 

 

 

“Ой шақыру” стратегиясы,

“Миға шабуыл”

1.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал:

«Көңілді» жаттығуын орындау

2. Топқа бөлуін ұйымдастыру.Оқушылар кәтелдегі тұрлі түсті қағаздардағы суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді.

3. Үй тапсырмасы бойынша реферат қорғайды

1. Оқушылар инрабелсенді тақтадан көрсетілген «Көңілді» жаттығуын орындайды.

2. Оқушылар кәтелдегісуреттерді таңдау арқылы топтарына бөлінеді. Топпен ақылдаса келе топ спикерін таңдайды.

3. Оқушылар дайындап әкелген рефераттарын қорғайды.Топпен талқылап, пікірлерімен бөліседі. Өткен білімдерін пайдаланады, қорытындылайды.

 

 

 

 

 

 

Критерий бойынша бағалау

2-кезең:Мағынаны ажырату:

– оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады;

– жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастыра

ды;

 

25 мин.

Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету, АКТ,

диалогтік оқыту;

Дилогтік оқыту

 

Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету

Дарынды және талантты балаларды оқыту

“Ой шақыру” стратегиясы

 

«Өзара оқу»

 

 

Психологиялық ахуал, “Кубизм” әдіс-тәсілі

Жеке жұмыс

1. Балалар компьютерлікграфиканыңтүрлерін білесіңдер ме?

2. Растрлық графика дегенді қалай түсінесіңдер?

3. Мұғалім жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында  «Өзара оқу» стратегиясы бойынша әр оқушыға әр түрлі тақырыпта оқуға тақырыпшалар ұсынады.

4.  “Айна” жаттығуын ұйымдастыру.

5. Топтық жұмыс.

І топ «Векторлық кескіндер»

ІІ топ «Растрлық графика»  постерін жасату, қорғату.

5. Оқушыларға компьютермен жеке жұмыс жасауға тапсырма беру.

1. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына жауап береді.

2. Ресурстармен танысады, талқылайды. Топ мүшелері ұсынылған материалды меңгеріп, өз тақырыпшалары бойынша топ мүшелеріне түсіндіреді.

3. “Айна” жаттығуын оқушылар жұптасып орындайды.

4. Топқа берілген тапсырма бойынша модель жасайды, қорғайды, дәлелдейді.

5. Компьютермен жеке жұмыс жасайды.

Критерий бойынша бағалау

3-кезең: Ой- толғаныс:

-анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді

10 мин

“Мнемоника”

Қорытынды:

Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін тексереді.

 

1. Сабаққа белсенділік танытпаған оқушылар есте сақталған мәліметтерді айтады.

2. Топ спикерінің бағалауы

Критерий бойынша бағалау,

Формативті бағалау.

 Келесі оқуға арналған тапсырмалар (Үй тапсырмасы)


Деңгейлік тапсырмаларды орындау тапсырылады.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

Жиынтық бағалау

Рефлексия

 

Сабақ мақсатына жетті. Оқушылар толық қатысты.

ББҮ

Формативті бағалау,

Рефлекция жасай ды.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!