Рационал сандарды азайтуға есептер шығару
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды азайтуға есептер шығару
Сілтеме: Оқулық, жоспар, әдістеме
Мақсаты:
А) Білімділік: Рационал сандарды азайта білуге үйрету;
Ә)Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;
Б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: Таңба ережесін пайдаланып рационал сандарды азайтуға есептер шығара біледі
Түйінді идеялар: Алған білімдерін тиянақтай алады
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың әдісі: Дәстүрлі емес, топтық жұмыс
Оқыту әдістері: Сыни тұрғысынан ойлау стратегиясы, диалогтік оқыту, бағалау, АКТ.
Көрнекілігі: Слайд, компьютер, стикер, маркер, смайликтер.
Сабақ жоспары: Ұйымдастыру бөлімі
Үй тапсырмасын тексеру
Практикалық сабақ
Сергіту сәті
Сабақты бекіту (жуан және жіңішке сұрақтар)
Үйге тапсырма беру. Бағалау. Рефлексия
Сабақтың барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыны түгендеу. Ынтымақтыстық атмосферасын қалыптастыру. Смайликтер арқылы топқа бөлу. «Теріс сандар», «Оң сандар» Бағалау парағын үлестіремін
Оқушының іс-әрекеті
Кез-келген үш оқушыдан бүгінгі күнге сәттілік тілеуін сұрау. Оқушылар екі топ құрайды. Оқушылар өз жауаптарын бағалау парағына белгілеп отырады
Тұсау кесер: II Үй жұмысын тексеру. Оқушылар дәптерлерін ауыстыру арқылы үй тапсырмасын тексереді.
Жауабы интер белсенді тақтада болады. №529
Қызығушылықты ояту
Рационал сандар қалай азайтылады?
Екі теріс санның қосындысы қалай табылады?
Қарама-қарсы сандардың қосындысы неге тең?
Таңбалары әр түрлі екі санды қалай қосады?
Ойлан, есепте!
Оқулықпен жұмыс
I топ №530 1,3,5 №531 1,4
II топ №530 2,4,6 №531 2,4
Жеке оқушымен жұмыс: Деңгейлік тапсырмалар
А. деңгейі
Таңба ережесін пайдаланып, жақшаны ашып жаз:
–(-3)=3; 2)-(+81)=-81;
–(-2,6)=2,6; 4)-(*2,9)=2,9
В. деңгейі
1. Жұлдызшаның орнына теңдік тура болатындай таңба қой:
1) -(*7)=-7; 2) *(-4,2)=4,2;
3) *(+0,5)=- 0,5; 4) –(*9)=9
2. Айырманы орында:
7,2-(-7,2)=14,4; (-5,6)-(-2,3)=-3,3
С деңгейі
2. Теңдеуді шеш:
6,1-(-х)=-5,2
Сабақты бекіту:Cұрақтар беру
Оқушылар өз жауаптарын айтады. «Бас бармақ» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
Басбармақ жоғарығы қарай = Мен түсінемін.
Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін
Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім
Үйге тапсырма беру. №533
Бағалау
Берілген бағалау парағына ұпай салып, жиынтық баға қойылды
Жиынтық баға арқылы бағалау;
Сабақты меңгеру
Таңба ережесін есепте қолдана білуі;
Жұптық жұмысқа қатысуы;
Топтық жұмысқа қатысуы.
Рефлекция
Стикерге бүгінгі сабақ туралы ойларын жазады.
Не білдім?
Не үйрендім?
Нені білгі келеді