СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Рационалдык корсоткучтуу даража

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Рационалдык корсоткучтуу даража»



Предмети

Классы

Датасы

Текшерилди ОББ:

Алгебра

9-кл 2саат

08.04.2020-жыл


Сабактын темасы: Рацианалдык көрсөткүчтүү даража.

Сабактын тиби: Жаңы теманы түшүндүрүү

Сабактын жабдылышы: Формулалар, карточкалар, секом китеби ,окуу куралдары

Сабактын методу:

Негизги компетенттүүлүктөр

Сабактын максаты

Көрсөткүчтөр

Маалыматтык . максатка коюлган жаңы түшүнүктөрду алат.

n-даражалуу арифметикалык квадраттык тамыр менен рацианалдык көрсөткүчтүү даражанын айырмасын түшүнүү менен аныктамасын билет

Бүтүн,

Арифметикалык ,

Рацианалдык көрсөткүчтү айырмалап айтып берсе

Социалдык коммуникациялык: Эки-экиден талкуулап, жалпы талкуулайт.

1,2-формулаларды, аныктаманы 1-6 мисалдарды колдонуп №58,59-мисалдарды чыгарат.

Берилген практикалык тапшырмаларды чыгарып, түшүндүрүп берсе.

Өзүн алдынча уюштуруу жана маселелерди чечүү

Формулаларды жатка айтып бересиңер жана ар бир формулага бирден өз алдыңарча мисалдарды келтиресиңер.


Сабактын жүрүшү:

Сабактын этаптары

Убакыт

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

П.к

Уюштуруу:



Окуучуларды толуктоо, тазалыкка көңүл буруу, окуучуларды активдештирүү. Логикалык суроолорду берүү.

  1. “Акылды өркүндөтүү үчүн математиканы окуу керек”-деген сөз кайсы математик окумуштууга тиешелүү

  2. 9-класста сен окуган алгебра китебинин автору ким?
    6-класстарга сен окуган математика китебинин автору ким?

  3. Эки киши 5 метр карагайды бир минутадан араалашты.Ар бир жолу араалоосу 1,5 минутага созулду.Карагайды канча минутада араалап бүтүштү?

Саламдашуу


Суроолорго активдүү жооп берүү




Үй тапшырманы текшерүү

Бири-бирине мурдакы тема боюнча суроолорду берип, талкуулайт.


Өтүлгөн теманы каталоо



Арифметикалык тамыр д.э.? кандай формулалары бар? Касиеттерин айтып бер.

Рацианалдык сан д.э.?



Жаңы теманы түшүндүрүү







Ан.: эгерде а оң сан, бөлчөк сан болсо, анда n= 1. болот.

n= =0

Эгерде көрсөткүчтүү даражада а ж.б.

Мисалдар: 1. 2= 2. -6= =2-2= ,


Бышыктоо












№58

№59




№61 = , (0,0625)-0,75=


Үй тапшырма берүү




№60,

№62



Баалоо








Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!