Просмотр содержимого документа
«Rooms in my house 2 grade»
Оңтүстік Қазақстан облысыСайрам ауданы
№30 Ы.Алтынсарин атындағы жалпы орта мектебінің
Ағылшын тілі пәні мұғалімі
Алтаева Гүлбағила Әуелханқызы
Сабақтың тақырыбы:Rooms in my house
Сабақтың мақсаты:ағылшын тілін үйренуге деген жағымды уәжділікті қалыптастыру, монологтік және диалогтік айтылым дағдыларын дамыту, жаңа лексиканы енгізу, There is /There are грамматикалық құрылымын белсендіру, сөздерді семантикалық белгілері бойынша саралау білімін қалыптастыру, сөздердегі – (t) ch дыбыстар тізбегін оқу дағдысын қалыптастыру.
Күтілетін нәтижелер:
пәндік: сабақтың a living room, a bathroom, a kitchen, to sleep, a dining room, a bedroom, to watch TV, welcome белсенді лексиканы білу және үйді сипаттау кезінде қолдана алу, There is /There are құрылымының толық және қысқа формасын қолдана алу, антонимдерді табу, мұғалімнің нұсқаулықтарын адекватты түрде қабылдау, тыңдаған және оқыған шағын мәтіндерінің негізгі мазмұнын түсіну.
тұлғалық: оқу үдерісінде адалдықты қалыптастыру, мұғалімге, сыныптастарына, қоғамға деген қайырымдылықты көрсету, мүлікке ұқыпты қарауға үйрену.
жүйелік-әрекеттік: бұрын үйренген лексикалық-грамматикалық материалды монологтік және диалогтік айтылымда қолдану, өз үйінің суретін салып, оны сипаттау.
Қолданылатын әдіс-тәсілдері: «сөйле, тыңда, қайтала» әдісі, «Суреттерді сөйлетейік», «ашық және жабық сұрақтар»
Дереккөздер: Оқулық, интернеттен алынған материалдар, жұмыс кітабы.
Қажетті ресурстар: Оқулық. Ағылшын тілі «Алматыкітап» баспасы, әр түрлі суреттер , плакат, желім, қайшы, түсті қағаз, «Ағылшын тілі» жұмыс кітабы С.Рахимжанова , А.Волкова «Алматыкітап» 2015
| Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
| 1 мин | Кіріспе . Оқушылармен сәлемдесу (суреттердің көмегімен 3 топқа бөліп отырғызамын. -Good afternoon, children! –How are you? Today we have open lesson. Dear teachers, welcome to our demonstrative lesson.Бағалау парақшаларын таратып беремін. | Мұғаліммен амандасады. Good afternoon, teacher! –I’m fine thanks, and you? 3 топқа бөлініп отырады. |
| 2 мин 5 мин | Now let’s check your hometask. How do you learn the given vocabulary? «Суреттерді сөйлетейік» әдісі бойынша суреттер көрсете отырып, оқушылардың өткен сабақта меңгерген сөздерін естеріне түсіремін. Let’s make a house together. Үй жасауға қажетті заттарды таратып беремін.Бірлесе жүмыс жасай отырып, плакатқа үйдің жобасын жасауды тапсырамын. | Әр топ өздеріне көрсетілген суреттерді сипаттайтын сөздер мен сөйлемдерді айтады. Бірлесе отырып, плакатқа үйдің жобасын жасайды және топтан бір оқушы шығып, өз үйлерін таныстырады. |
| 10 мин (Білу, түсіну) | Жаңа тақырыптың тұсаукесері Track 40 1.Come in. Welcome. 2.There is a living room in our house. 3.There is a TV in the living room. We watch TV here. 4.There is a bathroom in our house. 5.This is my bedroom. I sleep, play and do my homework here. 6.There is a kitchen in our house. We cook and eat here. 7.But there isn’t a dining room in my house. 8.Bota: I like your house. | Оқушылар тыңдайды. Әр сөйлемді мұғаліммен бірге оқиды және әр сөйлемге жеке мән бере отырып, бөлме атауларын есте сақтайды. Әр бөліктегі мәтінді суретпен байланыстыра отырып, аудармасын айтады. |
| 3 мин | Сергіту сәті « Rooms in my house» әнін айтқызамын. | Ноутбуктен тыңдай отырып, өлең айтады. |
| 5 мин (Үйрену, қолдану) | Exercise 2. «Үлдірленген жауаптар» әдісі бойынша берілген сөйлемдер қате, дұрыс екенін тексеруді тапсырамын. Алғашқы сөйлемді өзім оқимын. Келесі сөйлемдерді оқушылар өздері оқиды. 1.There is a living room in Anar’s house. 2.There isn’t a bathroom in her house. 3.There is her bedroom in the house. 4.There isn’t a TV in the living room. | Сөйлемдерді оқиды, дұрыс болса, Т әрпін, қате болса,F әрпін көрсетеді. True/ Дұрыс False/Қате True/ Дұрыс False/ Қате |
| 7 мин (Жинақтау) | Exercise 2 Make negative sentences and write them. Сөйлемдер жазылған парақшаларды магнитті тақтаға іліп қоямын. 1. There is a kitchen in our house. 2. There is a TV in the living room. 3. There is a dining room in our house 4. there is a bathroom in our house. | Оқушылар тапсырмада берілген сөйлемдерді болымсыз сөйлемге айналдырып оқиды және дәптерлеріне жазып алады. 1. There is not a kitchen in our house. 2. There is not a TV in the living room. 3. There is not a dining room in our house. 4. there is not a bathroom in our house |
| 2 мин | Сергіту сәті. «Жер, үй және адам» ойынын ойнауды тапсырамын. Шарты:Ойыннан тыс қалмауға тырысу керек. | Жер- орын алмастырып, ары-бері жүреді. Үй-екі оқушы бірлесіп үй жасайды. Адам-өз үйлеріне бір оқушыны кіргізеді. |
| (Талдау) | Exercise 3 Түсіп қалған сөзді білдіретін суретті сөйлемдерді тақтаға жабыстырамын. Оқушылар қажетті сөзді суретпен алмастыруы қажет. We eat in the … We go to bed in the … We watch TV in the … We wash in the… We cook in the … | We eat in the … dining room We go to bed in the … bedroom We watch TV in the … living room We wash in the…bathroom We cook in the …kitchen |
| 1 мин | Сабақтың рефлексиясын смайликтің көмегімен жасауды тапсырамын. Do you like this lesson? Show me please your smileys, please! | Өздеріне сабақтың қаншалықты ұнағанын смайликтерін көрсету арқылы білдіреді. |
| 2 мин (Бағалау | Бағалау парақшасына қарай отырып, оқушыларды бағалаймын және келесі сабақта өз үйінің бөлмелері мен ондағы заттардың суретін салуды тапсырамын. | Бағалау парақшаларын мұғалімге береді. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |