СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 19.06.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Роза Әбдіқадырова. Кешірім.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тексерілді: ..........................

 

Сабақ: әдебиеттік оқу

Тақырыбы:. Роза Әбдіқадырова. Кешірім.

 Қобда гимназиясы

Күні: 26.11.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Бегисинова Д.Б

Сынып:2 «А»

Қатысқандар саны: 21

Сынып:2 «Ә»

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

2.3.2.1*- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне сүйеніп, оқиғаның соңын болжау алады

 

Оқушылардың көбі жасай алады :  үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыра алады

 

Кейбір оқушылар :  мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтай алады

Жетістік критерийлері

Өз бетінше берілген тапсырманы тиянақты орындауға үйренеді. Сөздік қорлары дамиды.

Тілдік мақсаттар

Көркем шығармаларда  айтылған ойларға пікірін білдіруге және өз ойын толық, жүйелі, түсінікті етіп айтуға, жазуға  дағдыланады.

Құндылықтарды дарыту

Еңбексүйгіштікке тәрбиелеу

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу және түсіну

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

осы сабақ  барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар

интербелсенді тақта арқылы  көрсетіледі.

Бастапқы білім

М.Дулатов  Мектепке. Мектептен

Сабақтың барысы

 

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы  жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ой сергек: «Үйдің суреті».

Оқушыларға үйдің суретін салу тапсырылады..

–  Егер  сурет  қатты   шимайланбай  салынса,  онда  суретшінің өзі-өзіне сенімді екендігін білуге болады.

–  Егер  үйдің  терезелері  кең,  үлкен  болса,  ол  оқушының  мазасыздығын көрсетеді.

– Есікте тұтқа болса, суретшінің қонақжай екендігін білдіреді.

–  Үйдің баспалдақтары болса немесе үй алдына жол салынса, ол оқушының қыдыруды ұнататынын байқатады.

Шаттық шеңбері

 

Сабақтың ортасы

30  минут

 

Оқулықтағы суретпен жұмыс.

-  Суретті қалай атар едің?

-  Бұл жер саған ұнай ма? Не үшін?

Тақырыпты болжау

Бұл жерде кімдер жұмыс жасайды? Олар біз үшін не істейді?

Мектебімізде біз үшін жұмыс жасайтын тағы кімдер бар?

Олар бізге үнемі ...? (қамқор). Ендеше бүгінгі өтетін

тақырыбымыз қандай?

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Мақсатқа сәйкес оқушылармен бірлесе отырып, жетістік критерийін анықтау.

Тыңдалым

1.Мәтіннің бастапқы бөлімін тыңдатып, ары қарай не боларын болжату.

2.Роза Әбдіқадырованың «Кешірім» әңгімесінің бастамасын  тыңдату. (Тұрсынның іс-әрекетінен кейін не боларын болжату немесе аула сыпыратын қарт не істеуі мүмкін немесе не айтуы мүмкін деп те болжатуға болады.)

Айтылым Жұптық жұмыс

  • Мәтін неліктен «Кешірім» деп аталған деп ойлайсыздар, болжап көріңіздер.
  • Басқаша қалай атауға болады?

Бағалау. Болжамы жақсы болған оқушыларды ауызша айта отырып бағалау.

Айтылым Жеке жұмыс

1-тапсырма.  Тақтаға әртүрлі көңіл  күйдегі смайликтерді іліп қою.  Тұрсынның  іс-әрекетіне  өз  көзқарасыңызды  білдіріңіз.

Тақтадағы смайликтердің бірін таңдап, себебін түсіндіріңіз.

2-тапсырма.  Мәтіннен аула сыпыратын қарттың сөзін тауып, дауыстап оқыңыз.

Жазылым Топтық жұмыс

Әр топқа «Тілек ағашы» бейнеленген сурет беру немесе өздеріне салдыру.

  • Сіздің мектебіңізде кім аула тазалайды?
  • Ол адамға қандай жылы сөз айтар едің?
  • Мектепте тағы кімдер жұмыс жасайды?

Ол кісілерге деген тілектеріңізді «Тілек ағашына»

толықтырып жазыңыздар.

Интерактивті тақта, оқулық, дәптер

Сабақтың соңы

5 минут

 

 Рефлексия:

Бүгінгі мәтіннен не түйдім?

Әр оқушы жеке бір қағазға ойларын жазып береді

 

Саралау

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру денгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

АҚТ-ны байланыстыру

Қабілетті оқушылар өз ойын еркін жеткізеді

(Стикерге жазу.Әр оқушы өз ойын білдіреді)

 
     

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

 

 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Показать полностью

Просмотр содержимого документа
«Роза Әбдіқадырова. Кешірім.»

Тексерілді: ..........................


Сабақ: әдебиеттік оқу

Тақырыбы:. Роза Әбдіқадырова. Кешірім.

Қобда гимназиясы

Күні: 26.11.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Бегисинова Д.Б

Сынып:2 «А»

Қатысқандар саны: 21

Сынып:2 «Ә»

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

2.3.2.1*- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне сүйеніп, оқиғаның соңын болжау алады


Оқушылардың көбі жасай алады : үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыра алады


Кейбір оқушылар : мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтай алады

Жетістік критерийлері

Өз бетінше берілген тапсырманы тиянақты орындауға үйренеді. Сөздік қорлары дамиды.

Тілдік мақсаттар

Көркем шығармаларда айтылған ойларға пікірін білдіруге және өз ойын толық, жүйелі, түсінікті етіп айтуға, жазуға дағдыланады.

Құндылықтарды дарыту

Еңбексүйгіштікке тәрбиелеу

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу және түсіну

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар

интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі.

Бастапқы білім

М.Дулатов Мектепке. Мектептен

Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ой сергек: «Үйдің суреті».

Оқушыларға үйдің суретін салу тапсырылады..

– Егер сурет қатты шимайланбай салынса, онда суретшінің өзі-өзіне сенімді екендігін білуге болады.

– Егер үйдің терезелері кең, үлкен болса, ол оқушының мазасыздығын көрсетеді.

– Есікте тұтқа болса, суретшінің қонақжай екендігін білдіреді.

– Үйдің баспалдақтары болса немесе үй алдына жол салынса, ол оқушының қыдыруды ұнататынын байқатады.

Шаттық шеңбері


Сабақтың ортасы

30 минут


Оқулықтағы суретпен жұмыс.

- Суретті қалай атар едің?

- Бұл жер саған ұнай ма? Не үшін?

Тақырыпты болжау

Бұл жерде кімдер жұмыс жасайды? Олар біз үшін не істейді?

Мектебімізде біз үшін жұмыс жасайтын тағы кімдер бар?

Олар бізге үнемі ...? (қамқор). Ендеше бүгінгі өтетін

тақырыбымыз қандай?

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Мақсатқа сәйкес оқушылармен бірлесе отырып, жетістік критерийін анықтау.

Тыңдалым

1.Мәтіннің бастапқы бөлімін тыңдатып, ары қарай не боларын болжату.

2.Роза Әбдіқадырованың «Кешірім» әңгімесінің бастамасын тыңдату. (Тұрсынның іс-әрекетінен кейін не боларын болжату немесе аула сыпыратын қарт не істеуі мүмкін немесе не айтуы мүмкін деп те болжатуға болады.)

Айтылым Жұптық жұмыс

  • Мәтін неліктен «Кешірім» деп аталған деп ойлайсыздар, болжап көріңіздер.

  • Басқаша қалай атауға болады?

Бағалау. Болжамы жақсы болған оқушыларды ауызша айта отырып бағалау.

Айтылым Жеке жұмыс

1-тапсырма. Тақтаға әртүрлі көңіл күйдегі смайликтерді іліп қою. Тұрсынның іс-әрекетіне өз көзқарасыңызды білдіріңіз.

Тақтадағы смайликтердің бірін таңдап, себебін түсіндіріңіз.

2-тапсырма. Мәтіннен аула сыпыратын қарттың сөзін тауып, дауыстап оқыңыз.

Жазылым Топтық жұмыс

Әр топқа «Тілек ағашы» бейнеленген сурет беру немесе өздеріне салдыру.

  • Сіздің мектебіңізде кім аула тазалайды?

  • Ол адамға қандай жылы сөз айтар едің?

  • Мектепте тағы кімдер жұмыс жасайды?

Ол кісілерге деген тілектеріңізді «Тілек ағашына»

толықтырып жазыңыздар.

Интерактивті тақта, оқулық, дәптер

Сабақтың соңы

5 минут


Рефлексия:

Бүгінгі мәтіннен не түйдім?

Әр оқушы жеке бір қағазға ойларын жазып береді


Саралау

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру денгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

АҚТ-ны байланыстыру

Қабілетті оқушылар өз ойын еркін жеткізеді

(Стикерге жазу.Әр оқушы өз ойын білдіреді)





Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?






Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?










Тексерілді: ..........................


Сабақ: қазақ тілі

Тақырыбы: Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? ЖБ

Қобда гимназиясы

Күні: 26.11.2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Бегисинова Д.Б

Сынып:2 «А»

Қатысқандар саны:

Сынып:

ОҚУ МАҚСАТЫ:

2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу

2.3.3.1* - оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып шағын мәтін жазу

2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу


Оқушылардың көбі жасай алады: жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып шағын мәтін жаза алады


Оқушылардың кейбірі жасай алады: күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады

Тілдік мақсаттар

мәтіннің негізгі ойын анықтау арқылы тақырып қоя білуге үйретеді; диалогке белсенді қатысу;

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастыққа тәрбиелеу

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу және түсіну

Пәнаралық байланыстар

Әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта

Бастапқы білім

Сұраулы сөйлем

Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

(Сыныпты қапшықтан асықтарды таңдап алып, сандарға сәйкес 4 топ үстеліне бөліп отырғызу.

Мұғалім сабақ тақырыбын хабарлап, күтілетін нәтижемен таныстырады. Сұраулы сөйлемдердің жасалу жолдарымен танысамыз.


Сабақтың ортасы


10минут










13 минут










7 минут

Оқулықпен жұмыс:

(Т) 1-жаттығудағы суреттер бойынша сұрақтарды оқып, сұраулы сөйлем соңындағы тыныс белгісіне назар аударады.

- Достар арасында тағы қандай жақсы әдеттер болады?

Тақтамен жұмыс: Достыққа қатысты жағымды әдеттерді жаздыру: адалдық, қамқорлық, сенім, қолдау т.с.с.

(Ж) 2-жаттығумен жұмыс. Тыңдау, айтылым, жазылым жүзеге асады.

(Ж) 3-жаттығу жұппен орындалады. Сұраулы сөйлемдерді көшіріп жазуларына ықпал ету.

(Ұ) Оқулықтан ережені оқып, сұраулы сөйлемдердің жасалу жолдарын

5-жаттығуды талдау арқылы есте сақтауларына бағыттау. Оқушылар кестедегі сұраулы сөйлемдерді көшіріп жазып, сұраулы сөйлем жасайтын ма, ме, ба, бе, па,пе бөлек жазылатындығын түсінеді.

«Менің мектебім» ортақ тақырыбы бойынша жиынтық

бағалау тапсырмалары

  • Берілген тақырып пен тірек сөздерді мұқият тыңда. Бұл мәтінде не туралы айтылуы мүмкін?

Тақырып: Кітапханада

Тірек сөздер: мектеп кітапханасы, кітапханашы, қарсы алу, спорт туралы, кітап, іздеу, көмек, қуаныш.

  • Жұптық жұмыс. Сурет пен тірек сөздерді қолдана отырып, кітапханашы мен оқушының рөлінде сұхбаттас.

Бағалау критерийі Білім алушы

  • Тақырып пен тірек сөздерге сүйеніп, мәтіннің мазмұнын болжайды (1)

  • Тақырып бойынша диалогке қатысады (4)

Оқулық, жұмыс дәптері


Интербелсенді тақта, жұмыс дәптері





(«Қызықты грамматика», 1984)



Флиппчарт, маркер








Қорытынды бөлім

5 минут


Топ жұмысын шапалақ соғу арқылы өзара бағалау

Стикерлер


Саралау

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру денгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

АҚТ-ны байланыстыру

Сұхбат кезіндегі белсенділік.

Рефлексиялық бағалау

Өз бетімен және топта жұмыс істеу білігі.





Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
































Тексерілді: ..........................


Сабақ: математика

Тақырыбы: Өткенді бекіту

Қобда гимназиясы

Күні: 26.11.2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Бегисинова Д.Б

Сынып:2 «А»

Қатысқандар саны: 21

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.5.1.1** - 1 -2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: 1 -2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеуге үйренеді


Оқушылардың басым бөлігі: 1 -2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді


Кейбір оқушылар: 1 -2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді, кері есептер құрастырады

Тілдік мақсаттар

Алгоритмге сәйкес екітаңбалы сандарды жазбаша қосу мен азайтуды орындау.

Құндылықтарды дарыту

Еңбексүйгіштікке тәрбиелеу

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу және түсіну, қолдану

Пәнаралық байланыстар

Әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта

Бастапқы білім

Есептер шығару

Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут

Психологиялық дайындау. Ынталандыру.

Оқулықтағы 1-тапсырмада оқушылардың сыныппен бірге серуенге барғаны талқыланады. Өзектендіру.

Оқушылар әрбір суреттің астындағы жазбаларды қарап, ең жақын ондыққа дейін толықтырады.

шеңбер

Сабақтың ортасы 32минут














Мақсат қою (проблемалық жағдай).

Оқулықтағы 2-тапсырма жұптасып орындалады. Оқушылар бір-біріне есептеулердің тәсілдерін түсіндіреді.

Оқулықтағы 3-тапсырма топтасып орындалады. Оқушылар қысқаша жазба бойынша есеп құрастырады және қосындыдан санды азайту ережесін пайдалана отырып,әртүрлі тәсілдермен шығарады.

Болды – 35 және 25 дәптер

Үлестірілді – 20 дәптер

Қалды –? дәптерӨздік жұмыс.

Оқушылар дәптердегі 1-тапсырманы есептеуді

орындайды.

+

300

400

500

100

200





400










Оқушылар дәптердегі 2-тапсырманы орындайды.

Тапсырма орындалғаннан кейін мұғалім оқушыларды жетістік өлшемдерімен таныстырады. Оқушы сәтті орындаған тапсырманы бағалайтын өлшемнің тұсына қанатша белгісін (۷) қояды.

Бағалау өлшемдері.

Екітаңбалы сандарды бағанмен дұрыс жаза аламын.

Екітаңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмін таңдап, қолдана аламын.

Жауапты оқимын.

Тексеру жүргіземін.

Оқулықтағы 4-а тапсырма дәптерде орындалады.

Оқушылар саннан қосындыны азайтуға арналған есепті әртүрлі тәсілдермен шығарады.

Жеке жұмыс кезінде қиындықтарды түзету жүргізіледі. Өтілген материалмен жұмыс.

4ә) тапсырмада ұсынылған сызбалар бойынша4а) тапсырмадағы есептерге кері есептерді құру талап етіледі.Оқушылар сызбаларға қарап, оларды түсіндіре отырып шешеді.

Оқулық, дәптер.

Сабақтың соңы 5 минут


Рефлексия.

ҚБ. Тапсырма

Есепті түсініп оқы.

Дүкенге 80 кг жүзім әкелінді. Түске дейін 32 кг, ал түстен кейін 15 кг жүзім сатылды. Дүкенде неше килограмм жүзім қалды?

• Берілген есептің шешімі болатын өрнектерді () белгіле.

• Есептің моделін құр және шешуін жекелеген амалдар түрінде жазып көрсет.

Дескриптор Білім алушы − есептің шешімі болатын санды өрнектерді анықтайды; − есептің қысқаша шартын жазады / сызбасын сызады; − есеп шешімінің бірінші өрнегін жазады және мәнін табады; − есеп шешімінің екінші өрнегін жазады және мәнін табады; − есептің жауабын жазады.

80 - 32 + 15 80 – (32 + 15) 80 – ( 32 – 15) 80 – 32 – 15

Интерактивті тақта.

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру денгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік

Өз бетінше есеп шартын құрады.

Өзін-өзі бағалау. Жетістік деңгейін стикермен көрсету.





Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы болды ма?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба?

Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?


Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сыныптағы және жеке оқушылар жайлы не білдім?



Ауыр күнді артымызға тастауы –
Қиын сәтте қиындықтан қашпауы.
Тілім, дінім, ұлтым қайта көгерген,
Елбасымыз Нұрағамның бастауы
Туды ұстап тура жолға түсіріп,
Жас Отанның өмірін де түсініп,
«Елім, жерім» деп ұрандап тайсалмай,
Бір керемет жасады - ау кісілік!



«Елбасына»
Ауыр күнді артымызға тастауы –
Қиын сәтте қиындықтан қашпауы.
Тілім, дінім, ұлтым қайта көгерген, 
Елбасымыз Нұрағаңның бастауы
Туды ұстап тура жолға түсіріп, 
Жас Отанның өмірін де түсініп, 
«Елім, жерім» деп ұрандап тайсалмай, 
Бір керемет жасады-ау кісілік!




Елбасымыз саған мәңгі разымыз, 
Үлкен-кіші, ағайындар – бәріміз.
«Ұлтым, елім» деп қайғырған ұлы жан, 
Сіз біздердің піріміз де, әніміз.
Халқым айтқан жер көтерер ел даңқын, 
Елім айтқан ел көтерер жер даңқын.
Президентім, елбасы, аман болғай, 
Мәңгі жаса, жас қазағым, өр халқым




Сөйлесіп бір жүрген қай сөзінде де халықты биік қоясың,
Халықпен бір ашығасың да, халықпен бірге тоясың.
Жастықтың жалын шақтарыменен бірге айтып арман әндері,
Қазақстанның бақтарыменен бірге жапырақ жаясың.



Нұрсұлтан бар деп нұрыңа сіздің шомылғандай боп жүреміз,
Бейнеңді көрсем беймезгіл кезде қабағымды ашам түнерген.
Сүйеміз сізді, санамыз, сөніп қалмай тұрғанда сүйеміз,
Алланың бізге бір өзі сеніп өкілісің сіз жіберген.




Халықтың мұңы мұңдайтынын да, халықтың жыры жырлар жыр,
Көкірегіңде көнермей әлі өткен де кеткен жылдар жыр,
Соңына ердік сол ғана бізді жеткізеді деп бақытқа,
Бақытқа баста байтақ еліңді, бақытсыздықтан құр қалдыр.



 Ел болдық ерік алдық астаналы

Енді кімнен қазағым жасқанады?

Тәуелсіз мемлекеттің шежіресі,

Нұрсұлтанның атымен басталады.



Аты-жөні:_______________


2-ТОҚСАН БОЙЫНША ЖИЫНТЫҚ БАҒАЛАУҒА АРНАЛҒАН ТАПСЫРМАЛАР

«Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есептер» бөлімі бойынша


жиынтық бағалау

Тапсырма


1. Есепте.


14 + 76 = 90 - 36 =


  1. Заңдылықты анықта және тізбекті тағы 3 санға жалғастыр.


27, 33, 39, … , … , …


710, 610, 510, … , … , …


  1. Есепті шығар.

Мектептің спорт залында 24 футбол добы және одан 13-і артық теннис добы бар. Спорт залда барлығы неше доп бар?

Бағалау критерийі

Тапсырма

Дескриптор

Балл





Білім алушы


34+23, 57-23, 27+34,

1

екітаңбалы сандардың қосындысын

1

61-27, 47+33, 80-47


табады;


түріндегі өрнектердің





толық ондықтан екі таңбалы санды

1

мәнін табады


азайтады;


100-ге дейінгі екі

2

екі таңбалы сандар тізбегінің

1

таңбалы сандар


заңдылығын анықтай отырып, тізбекті


тізбегіндегі және 1000-


тағы үш санға жалғастырады;


ға дейінгі жүздіктердің





үш таңбалы сандар тізбегінің

1

тізбегіндегі


заңдылығын анықтай отырып, тізбекті


заңдылықты


тағы үш санға жалғастырады;


анықтайды және




жалғастырады




Құрама есептерді

3

есептің қысқаша шартын

1

шығарады


жазады/сызбасын сызады;




шешу жолының бірінші амалын

1



таңдайды және өрнек түрінде жазады;




бірінші өрнектің мәнін табады;

1







шешу жолының екінші амалын таңдайды

1



және өрнек түрінде жазады;




екінші өрнектің мәнін табады;

1







есептің жауабын жазады.

1

Жалпы балл



10

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________




Аты-жөні:____________________

2-ТОҚСАН БОЙЫНША ЖИЫНТЫҚ БАҒАЛАУҒА АРНАЛҒАН ТАПСЫРМАЛАР «Менің мектебім» ортақ тақырыбы бойынша жиынтық бағалау



  1. Берілген тақырып пен тірек сөздерді мұқият тыңда. Бұл мәтінде не туралы айтылуы мүмкін?


Тақырып: Кітапханада

Тірек сөздер: мектеп кітапханасы, кітапханашы, қарсы алу, спорт туралы, кітап, іздеу, көмек, қуаныш.


  1. Жұптық жұмыс. Сурет пен тірек сөздерді қолдана отырып, кітапханашы мен оқушының рөлінде сұхбаттас.



























Бағалау критерийі

Тапсырма

Дескриптор

Балл





Білім алушы


Тақырып пен тірек

1

тақырып пен тірек сөздердің негізінде

1

сөздерге сүйеніп, мәтіннің


мәтіннің мазмұнын болжап айтады;


мазмұнын болжайды




Тақырып бойынша

2

берілген тақырыпқа сәйкес диалог

1

диалогке қатысады


құрастырады;




тірек сөздерді орынды қолданады;

1



сұхбаттасына сұрақ қояды және

1



жауап береді;




сөйлеу барысында тілдік нормаларды

1



сақтайды.


Барлығы



5

























Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!