ІІІ тоқсан №2 сабақ | Пәні: Қазақ тілі |
Күні: 14.01.2018 СЫНЫП: 2 | Тақырыбы: Сөз және оның мағынасы. Антоним дегеніміз не? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.1.1-тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.2.1-синоним, антоним, амоним сөздерді ажырату және мағынасын түсіну. Сөйлеу барысында қолдану |
Сабақ мақсаттары | Барлығы: өлеңді іс-әрекеттерді қимылмен көрсете алады Көбі: Сөйлемдерден мағынасы қарама-қарсы сөздерді таба алады Кейбірі: берілген тапсырмалардан антоним сөздердің жұбын таба алады |
Тілдік құзіреттілік | Бүгілу, |
Алдыңғы оқу | Сөз және оның мағынасы |
Жоспар |
Жос-ған уақыт 40 минут | Жоспарланған жаттығулар түрлері | Ресурс тар |
Басталуы. 2-минут Ынт атмосфера | Аққу болып ұшамыз, Көлге келіп қонамыз, Көлдің бетін құшамыз, Қайта самғап ұшамыз. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! | |
Ортасы. 2-минут 4 | Өтілген тақырып бойынша сұрақ Футбол сөзі қандай мағынаны білдіреді? Дөп, доп деген сөздердің қандай айырмашылығы бар? | |
Білу 8-минут 12 | Оқылым 7-жаттығу 8-бет Оқушылар өлеңді оқып шығады. Оқылған өлең бойынша сұрақтар  | Кітап Проектор А4 парақ |
түсіну 6-минут 18 | Жұптық жұмыс. Дәптермен жұмыс Критерий Мақал-мәтелді көшіріп жазу   Тапсырманы орындау барысында, сұрақтарға жауап бере отырып бүгінгі тақырыпты ашу  | Кітап Проектор Дәптер |
Қолдану 4-минут 22 | Топтық жұмыс. 10-жаттығу 9-бет Критерий 1.Өлең не жайлы екенін айту 2.Сен осы өлеңнен не істеуге болмайтынын айтар едің Дескриптор 1.Өлең не жайлы екенін айтады 2.Сен осы өлеңнен не істеуге болмайтынын айтады | Кітап Проектор парақшалар |
Сергіту сәті 1-минут 23 | Тербеледі ағаштар, Алдымнан жел еседі, Кіп кішкентай балалар, Үп-үлкен боп өседі. | |
Талдау 3-минут 26 | Жеке жұмыс 3-жаттығу. 7-бет. Критерий Берілген антоним сөздердің сыңарын табу Дескриптор Берілген антоним сөздердің сыңарын табады | Кітап Проектор парақшалар |
Жинақтау 11-минут 37 | Дәптермен жұмыс Қосымша сұрақтар | Дәптер Кітап |
| Үй жұмысы: 11-жаттығу 9-бет | |
Бағалау | Сабақ соңында балалар: Барлығы: өлеңді іс-әрекеттерді қимылмен көрсете алатын болады Көбі: Сөйлемдерден мағынасы қарама-қарсы сөздерді таба алатын болады Кейбірі: берілген тапсырмалардан антоним сөздердің жұбын таба алатын болады | Фишкалар |
Аяқталуы 2-минут Кері байланыс 1-минут | «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. -Балалар, бүгін біз қандай әріппен таныстық? -Осы сабақта сендердің жинаған фишкаларыңа байланысты сабаққа қалай қатысқандарыңды айтамын: «жасыл» түс көп жинағандар өте жақсы сабаққа қатысқан болады, «сары» түс жинағандар жақсы қатысқан, «қызыл» түс жинағандар қанағаттанарлық қатысқан болып есептеледі «Бас бармақ» әдісі | Бас бармақ |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |