СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

6-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар. Бұл құжат мектепте сабақ өткізетін мұғалімдерге, практикант студенттерге арналған құжат.

Просмотр содержимого документа
«Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.3А-бөлім. Компьютерлік ойындарды әзірлеу

Мектеп: №4 ЖОББМ

Пәні:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Қайроленов Шыңғыс

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.2.1 Есептің шешімін кезеңмен талдау



Сабақтың мақсаты

Барлығы: Сахна мен кейіпкерді бейнелеу шешімін кезеңмен талдай алу

Көпшілігі: Сахна мен кейіпкерлерді безендіру

Кейбірі:Спрайттың қозғалу әрекетін құру

Бағалау критерийлері

  1. Сахна мен кейіпкерді бейнелеу шешімін кезеңмен талдай алады.

  2. Сахна мен кейіпкерлерді безендіра алады.

  3. Спрайттың қозғалу әрекетін құра біледі.

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану.


Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздікқор мен терміндер

Сахна, кейіпкер,спрайт,дизайн,анимация,кітапхана

Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер.

........ кеңестік ойын алаңы.

Scratch ойын ортасындағы нысандар ......... деп аталады.

Құндылықтарды баулу

Патриоттық сезімде және бәсекеге қабілеті жоғары тұлға ретінде қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс

Математика, орыс тілі, ағылшын тілі, психология

Алдыңғы білім

Scratch бағдарламасымен жұмыс жасай алады

Жоспар

Жоспарлаған

уақыт

Жоспарлаған жаттығулар жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


4 минут











8 минут

Ұйымдастыру

Сыныппен сәлемдесу. Сыныпты ұйымдастыру (оқушыларды түгендеу, аудторины қалыпқа келтіру)

«Өз орныңды тап» әдісі бойынша, парақшадағы құрылғыны тауып отыру арқылы 2 топқа біріктіремін. Топ басшысы сайланады.

«Бағалау парақшасы» топ басшысына үлестіріледі.Әр оқушының алған түсіне қарап бағаланады.

Жасыл (өте жақсы), сары(жақсы), қызыл (әлсіз).


Өткен тақырыптықайталау мақсатында "Өрмекші торы" әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақ қояды және жауап береді.

Сұрақтар:

  1. Алгоритм дегеніміз не?

  2. Ойынның сценарийі қалай құрылады?

  3. Ойын нысандары деген не?

  4. Программалаудың ойын ортасы неге арналған?

  5. Компьютерлік ойынды құрудың шыңармашылық бөлігіне не кіреді?


Ресурстар
















Таратпа парақтар



Сабақтың ортасы


5 минут













4 минут


























15 минут





Жаңа сабақтың «Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу»тақырыбын түсіндіру мақсатында таныстырылым көрсетемін.

Жаңа сабақты түсіндіру барысында көрсетілген таныстырылымнан оқушылар өз жұмыс дәптерлеріне қажетті мағлұматтарды жазып отырады.

1-тапсырма:

Тақырыптық диктант.

1. .............. ойын барысында жүзеге асыратын командалар тізбегі

2. Ойын ортасының кейіпкері бұл ....................

3. ............. Кеңестік ,ойын алаңы,оқығалармен осы сахнада орындалады.

4. Бізге жаңа сөздер:...................................

Дескриптор:

- Скрипт- үғымын біледі

- кейіпкератауынбіледі

-Scratch-сахна аниқтамасын біледі

- Сахна-Кеңестік ,ойын алаңы,оқығалармен осы сахнада орындалады.

-. Бізге жаңа сөздер-Спрайт,сахна,дизайн,анимация.


-Қ.Б. Басбармақ арқалы оқушылар бірін-бірі бағалайды

Activ жәнеAltelбелгішелері арқылы жұптастыру.


2-тапсырма.Жұптық жұмыс

  1. Кітапхана қорынан доптың суретін таңдап алып, сахнаға орналастырыңдар.

  2. Скрипті блоктарымен қажетті программа енгізейік.

  3. Допты алға 13 қадам қозғалтып, 15 градусқа қарай шеңбер бойымен бұйырайық.

  4. Нәтижесінде доп шеңбер бойымен қозғалады.

Дескриптор.

  • Кітапхана қорын қолдана алады

  • Скрипт блогынан қажетті программаны енгізеді.

  • Нәтижесін шығара алады

Қ.Б. Мұғалім оқушыларды қызыл, сары, жасыл, түсті жұлдызша арқалы бағалайды.

3- тапсырма.Жеке жұмыс

Анимация жасау. «Жаттығу жасап тұрған бала»

  1. Кейіпкерді таңдап, сахнаға орналастыру.

  2. Кейіпкерге кітапханадан арнайы фон қою.

  3. Әр түрлі қозғалысты енгізу.

Дескриптор.

  • Керекті фон таңдай алады.

  • Бағдарлама құра алады.

  • Көріністі қозғалысқа келтіре алады.

Қ.Б. «Көршісін бағалау» әдісі бойынша оқушылар смайликтер арқылы бірін-бірі бағалайды.




Компьютер


Дәптер










Үлестірме қағаздар























А4 парақшалары



Компьютер



Сабақтың соңы

4 минут


Кері байланыс: Сабақ соңында оқушылар желкенді кеме әдісі арқылы керібайланыс жүргізеді:

-Егер саған сабақ ұнаса тапсырманың барлығы сәтті орындаған болсаң желкенді жасыл түске боя;

- Егер сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң желкенді сары түске боя;

- Егер сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып мұғалімнің көмегі қажет болса желкенді қызыл түске боя;



Үй жұмысы:« Айгүлдің Астанаға саяхат жасауына» мысал түзіп келу.





















































Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК











Қысқа мерзімді жоспар


Тақырыбы: Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу







Өткізген: Қайроленов Ш.Т.

Сыныбы: 6

Мерзімі: _________

Бекітемін: _________

Әдіскер: Мусаев К.Г.

Келісемін: ______

Пән мұғалімі: ________

Бағасы: _____________










Семей 2020





Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!