СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сан олчом тактооч.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сан олчом тактооч.

Просмотр содержимого документа
«Сан олчом тактооч.»

9 Предмет: Кыргыз тили.

Класс: 7

Сабактын темасы: Сан-олчом тактооч.

Сабактын максаты:

Сабактын корсоткучу:


Сабак максатына жетти дейбиз, эгерде окуучулар…

А) Билим беруучулук жагы:


Тактоочторду билишет. Болумдорун айтып

Тактоочторду билишсе, болумдорун айтып бере

бере алышат

алышса.

Б) Онуктуруучулук ж:


Тактоочторго мисалдар келтире алышат.

Мисалдар келтире алышса, конугуулор менен

Конугуулор менен иштей алышат.

иштей алышса.

В) Тарбия беруучулук ж:


Топто бири-бирин уга алышат . бири- бирине

Топто бири-бирин угушса, жардамдашса.

жардамдашат.






Сабактын тиби: Жаны билимди оздоштуруу сабагы.

Сабактын формасы: 5 муноттук поэзия.

Сабактар аралык байланыш: музыка, тарых.

Сабактын жабдылышы: Стикерлер. Тест баракчалары.

Сабактын журушу:

Сабактын

Этаптары:

Мугалимдин ишмердуулугу:

Окуучунун

ишмердуулугу:

Компетенттуулугу.

Уюштуруу:

Саламдашуу.

Жагымдуу маанай тузуп алуу.

Саламдашат.

«Топ ыргытуу» жагымдуу создор айтышат.

ПК1

НК1

Уй тапшырмасын

Суроо:

Уй тапшырмасын текшеруу.

Топ башчылар текшерет.

ПК2

НК2

Баалоо.

Формативдик баалоо.






Стикерлер берем эмнени алды, уйронду эмнени билгиси келет жазып беришет.

Жаны темага киришуу.

Жаны теманы

тушундуруу.

Кыймыл-аракеттин иштелиш олчомун, коломун, санын корсотуп, канча? Нече? Канчалык? Канчалап? Нечелеп? Деген суроолорго жооп берген тактоочтор сан-олчом тактоочтор деп аталат.

Сан-олчом тактоочторго: коп,аз, ашык, кем, мол, анча-мынча, ошончо, ушунча, жапырт, ушунчалык, жалгыз, аз-аздан, аз-маз, саал-паал, коп-коптон, ошончолук, болушунча деген ж.б. создор кирет.

Конугуулор иштоо. Стикерлерди жооп берип жаткан балдарга берем.



Бышыктоо.

Ооз эки мисалдар айтуу.



Уй тапшырма.

Бир конугууну берем.



Баалоо.

Стикерлерди эсептеп чыгабыз.