СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Санды 6-ға көбейту кестесі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

математика                                    

 

Сабақтың тақырыбы

Санды 6-ға көбейту кестесі

Мақсаты

 -Санды 6-ға көбейту және бөлудің сәйкес жағдайларының кестесін құру;

-Герметриялық фигуралардың периметрін  табу тәсілдерін бекіту;

-Оқушылардың  логикалық ойы мен  математикалық тілін дамыту,ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже

-   6-ға көбейту мен бөлуді  меңгертеді;

-   Өз ойларын еркін жеткізуге тырысады;

-   Алған білімдерін  өмірде өз қажетіне  жаратады;

әдіс- тәсілдер

Сұрақ-жауап, талдау, ойын

Көрнекілігі:

Кесте, доп,тапсырмалар

Сабақтың

кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық Сыныпты  топқа бөлу( геометриялық фигуралар  түрлеріне қарай топқа бөлінеді.Топ басшысын  сайлайды.)

Оқушылар сәттілік тілейді, топқа бөлінеді

ІІ.Негізгі бөлімі

1.Қызығушылығын ояту Ауызша жаттығулар                                                                            Үй жұмысын тексеру.                                 2.Мағынаны тану. 6-ға көбейту мен бөлудің кестесін құру. (Топтарға бөліп беру,сосын тақтада түсіндіру)                                                         №2 а,ә. Есептердің шартын,сұрағын,шешуін, жауабын салыстыру,тақтада  орындалады.     №3бетімен жұмыс.                                                 Әр түрлі тәсілмен есепте

Тік төртбұры ұзындығы (см)

Тіктөртбұрыштың ені(см)

Тік төртбұрыштың периметрі  (см)

3

4

1)3+  4 +4+ 3 =14см 2)3* 2+ 4* 2 =14см 3)(3+ 4)* 2 =14см

6

4

1)6+ 4+ 6+ 4 =20с  2)6* 2 +4* 2= 20см               3)(6 +4)*2 =20см

х

4

1)x+ 4+ x+ 4                                    2)x *2 +4 *2=                                     3)(x+ 4) *2=

«Ойлап,тап» ойыны  Барлығы 27 жылқы 1/3  2еуі бөлініп алынды, Бұдан соң қалған жылқының жартысы  қораға қамалды. тебінде неше жылқы қалды?

«Сен маған, мен саған» ойыны

Оқушылар талдайды, өз ара түсіндіреді.

 

 

Әр топтан 1оқушы шығып орындайды

 

 

 

 

 

Ш: 27:3=9    9+2=11  27-11=16  16:2=8 Ж: 8 жылқы қалды.

ІІІ.Қорытынды

 Ойын :Допты қағып ал, жауабын тауып ал.

(6-ға көбейту мен бөлудің кестесін бекіту)

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма № 7   60-бет                           Рефлексия Оқушыларға  стикер таратып

       
       
     

 Бағалау.

Оқушылар шеңберге тұрып орындайды.

 

Топ басшысының бағалауы

 

Просмотр содержимого документа
«"Санды 6-ға көбейту кестесі"»

математика


Сабақтың тақырыбы

Санды 6-ға көбейту кестесі

Мақсаты

 -Санды 6-ға көбейту және бөлудің сәйкес жағдайларының кестесін құру;

-Герметриялық фигуралардың периметрін  табу тәсілдерін бекіту;

-Оқушылардың  логикалық ойы мен  математикалық тілін дамыту,ұйымшылдыққа тәрбиелеу;


Күтілетін нәтиже

-   6-ға көбейту мен бөлуді  меңгертеді;

-   Өз ойларын еркін жеткізуге тырысады;

-   Алған білімдерін  өмірде өз қажетіне  жаратады;

әдіс- тәсілдер

Сұрақ-жауап, талдау, ойын

Көрнекілігі:

Кесте, доп,тапсырмалар

Сабақтың

кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық Сыныпты  топқа бөлу( геометриялық фигуралар  түрлеріне қарай топқа бөлінеді.Топ басшысын  сайлайды.)

Оқушылар сәттілік тілейді, топқа бөлінеді

ІІ.Негізгі бөлімі

1.Қызығушылығын ояту Ауызша жаттығулар Үй жұмысын тексеру. 2.Мағынаны тану. 6-ға көбейту мен бөлудің кестесін құру. (Топтарға бөліп беру,сосын тақтада түсіндіру) №2 а,ә. Есептердің шартын,сұрағын,шешуін, жауабын салыстыру,тақтада  орындалады. №3бетімен жұмыс. Әр түрлі тәсілмен есепте

Тік төртбұры ұзындығы (см)

Тіктөртбұрыштың ені(см)

Тік төртбұрыштың периметрі  (см)

3

4

1)3+  4 +4+ 3 =14см 2)3* 2+ 4* 2 =14см 3)(3+ 4)* 2 =14см

6

4

1)6+ 4+ 6+ 4 =20с 2)6* 2 +4* 2= 20см 3)(6 +4)*2 =20см

х

4

1)x+ 4+ x+ 4 2)x *2 +4 *2= 3)(x+ 4) *2=

«Ойлап,тап» ойыны Барлығы 27 жылқы 1/3 2еуі бөлініп алынды, Бұдан соң қалған жылқының жартысы қораға қамалды. тебінде неше жылқы қалды?

«Сен маған, мен саған» ойыны

Оқушылар талдайды, өз ара түсіндіреді.



Әр топтан 1оқушы шығып орындайды






Ш: 27:3=9 9+2=11 27-11=16 16:2=8 Ж: 8 жылқы қалды.

ІІІ.Қорытынды

Ойын :Допты қағып ал, жауабын тауып ал.

(6-ға көбейту мен бөлудің кестесін бекіту)

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма № 7   60-бет Рефлексия Оқушыларға  стикер таратып












 Бағалау.

Оқушылар шеңберге тұрып орындайды.


Топ басшысының бағалауы