СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 28.06.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сандық аргументтің тригонометриялық функциялары. Негізгі тригонометриялық формулалар.

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік: Тақырып бойынша білімгерлердің білімдерін бекіту және жүйелеу. Жазбаша есептеу алгоритмін меңгеру деңгейін, оқушылардың білім, білік, дағдыларын тексеру.

Тәрбиелік: Сабаққа белсенді араласуын, ұқыптылығын, жауапкершілігін, оқитын пәнге қызығушылығын дамыта отырып тәрбиелеу.

Дамытушылық: Математикалық логиканы, дәлдікті және ойлау шапшаңдығын, математикалық мәдениетті дамыту.

Показать полностью

Просмотр содержимого документа
«Сандық аргументтің тригонометриялық функциялары. Негізгі тригонометриялық формулалар.»

М.ӘУЕЗОВ АТЫНДАҒЫ ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН МЕМЛЕКЕТТІК УНИВЕРСИТЕТІНІҢ КОЛЛЕДЖІ


Сабақ жоспары №______


Оқу пәні: Математика


тобы








күні








Сабақтың типі: теориялық

Сабақтың тақырыбы: Сандық аргументтің тригонометриялық функциялары. Негізгі тригонометриялық формулалар.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Тақырып бойынша білімгерлердің білімдерін бекіту және жүйелеу. Жазбаша есептеу алгоритмін меңгеру деңгейін, оқушылардың білім, білік, дағдыларын тексеру.

Тәрбиелік: Сабаққа белсенді араласуын, ұқыптылығын, жауапкершілігін, оқитын пәнге қызығушылығын дамыта отырып тәрбиелеу.

Дамытушылық: Математикалық логиканы, дәлдікті және ойлау шапшаңдығын, математикалық мәдениетті дамыту.

Пәнаралық байланыс: Информатика, Физика, Геометрия, Сызу.

Оқытудың әдістемелік қамтамасыз етілуі: Жекелеген сұрақтар, «Ыстық орындық» әдісі.

Сабақтың әдістемелік қамтамасыз етілуі: лекция, оқулық, үлестірме материалдар, кестелер.

Әдебиеттер: Негізгі: 1. А.Е.Әбілқасымова, З.А.Жұмағұлова, А.Абдиев, В.Е.Корчевский. Алгебра және анализ бастамалары. Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 11-шы сыныбына арналған оқулық. Алматы: Мектеп, 2015

2. А.Н.Шыныбеков. Алгебра және анализ бастамалары. 10 сынып. Алматы: Атамұра, 2011

Қосымша: И.П.Рюстюмова, С.Т.Рюстюмова Тренажер по математике для подготовки к ЕНТ. Алматы: 2011.

Сабақтың құрылымы мен мазмұны

Сабақтың кезеңдері

Сабақтың кезеңдерінің мазмұны мен сұрақтары

Уақыт (минут)

I.Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, түгелдеу, студенттердің зейнін сабаққа аудару.

2

II.Сабақтың мақсатын және жұмыс жоспарын хабарлау:

  1. Сандық аргументтің тригонометриялық функциялардың анықтамасы.

  2. Негізгі тригонометриялық формулалар.

  3. Машықтандыру есептерін шығару.

3

III.Студенттердің білімін бақылау. Үй тапсырмасын тексеру.



Өткен тарау бойынша сұрақтар қою:

  1. Логарифм дегеніміз не?

  2. Ондық логарифм дегеніміз не?

  3. Натурал логарифм дегеніміз не?

  4. Қарапайым логарифмдік теңдеу дегеніміз не?

  5. Логарифмдік функциялар теориясы ?

  6. Натурал логарифм дегеніміз не?

15

IY.Түсіндіре отырып баға қою.

30˚, 45˚, 60˚ бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі, котангенсі мәндерін қорытып шығарту.

Есеп шығаруда тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштарының арасындағы қатыстарды пайдалануды үйрету.

5

Y. Жаңа тақырыпты хабарлау және оның жоспарымен таныстыру

30˚, 45˚, 60˚ бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсы, котангенсы мәндерін есте сақтау үшін кесте толтыру.

Тригонометрияның негізгі формулалары:

1. sin2x + cos2x = 1; x ∈ R.

2. tgx = ; cosx ≠ 0.

3. ctgx = ; sinx ≠ 0.

4. tgx • ctgx = 1.

5. 1 + tg2x = ; cosx ≠ 0.

6. 1 + ctg2x = ; sinx ≠ 0.

(cosα + sinα)2 – 2tgα • cos2α өрнегін ықшамдаңыз.

1 + tg2α – tg2α • (cos2α + 1) өрнегін ықшамдаңыз.


5


YI.Өткен білімдерге сүйене отырып, оқу әрекетін

дамыту.

Оқулықпен жұмыс.

150. 1) α = 30˚; 2) α = 60˚ үшін (1 – cos2α)sin2α – sin4α + sinα өрнегінің мәнін табыңдар.

151. α = 45˚ болғандағы өрнектің мәнін есептеңдер:

1) tg45˚ + sin217˚ + cos217˚; 2) + .

155. Өрнектің мәнін табыңдар:

1) tg30˚ • cos30˚ • sin30˚ • tg45˚ • tg60˚;

2) cos230˚ • sin230˚ – cos260 – sin260˚ + cos245˚ + sin245˚

156. sin30˚ + cos60˚ өрнегінің мәнін табыңдар.




50





YII. Сабақты қорытындылау


Бүгінгі сабақта …

а) Бүгінгі жұмысыма ризамын, менде барлығы дұрыс болды.

б) Менде қателер болды, бірақ мен өз ісіме ризамын.

в) Мен теориялық материалды білемін, бірақ мен практикалық жұмыста қиналдым.

г) Маған қиын және түсініксіз болды.

5

YIII.Үйге тапсырма беру.

Үйге тапсырма беру: Н-2. №121, 122

Кеспе парақтарындағы есептерді шығару.

5

Оқытушы: ________________________

ПЦК жетекшісі: _______________



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!