Пәні: Сауат ашу | Мектеп: КСГОД№2 |
Тақырыбы | Ас-адамның арқауы.Дыбыстар мен әріптер. |
Күні : 05.04.2018ж | Оқытушының аты-жөні:Суханбердиева Ж.С |
Сынып1 «Б» | Қатысқандар саны: | қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | 1.1.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау |
Сабақ мақсаттары | Мәтіннің ары қарай не болатынын болжап, мәтінді жалғастырады Дыбыстарды дауысты дауыссыз дыбыстарға ажыратады |
Құндылықтарды дарыту | ұжымшылдыққа,топпен жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
Ойлау деңгейлері | Қолдану |
Бағалау критерийлері: | Мәтінді болжап,ары қарай не болатынын жалғастыра алады. Дыбыстарды дауысты дауыссыз дыбыстарға ажырата алады |
Тілдік лексика терминдері | Пәндік лексика және терминдер: Дауысты және дауыссыз дыбыстар |
Талқылауға арналған сұрақтар | |
Пәнаралық байланыс | |
АКТ қолдану дағдылары | |
Алдыңғы оқу | Ас – адамның арқауы |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дереккөздері |
Басталуы 3мин | Шаттық шеңбері: Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. | |
Ортасы Дескриптор Дескиптор | Сауат ашу пәні бізге нені үйретеді? -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Сөздер нелерден тұрады? (дыбыстардан) -Дыбыстарды немен белгілейміз? (әріппен ) -Дыбыстар нешеге бөлінеді? Үш тілде айтып өту. Дауысты-согласные- vowel,, дауыссыз- гласные- mute. Дауысты дыбыс дегеніміз не? Дауыссыз дыбыс дегеніміз не? 2-жаттығу.Мәтінді түсініп оқы.Ары қарай не болатынын болжап, мәтінді жалғастыр. Мәтін мазмұнына байланысты сұрақтар қой Мәтінді жалғастыра алады. 4-жаттығу.Дыбыстарды дауысты және дауыссыз дыбыстарға ажыратып топтап жаз Дыбыстарды ажырата алады. | Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс |
Сергіту сәті 2мин | Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз. | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Аяқталуы | Дыбысты нешеге бөлеміз? Дауысты дыбыс дегеніміз не? Дауыссыз дыбыс дегеніміз не? | |
Кері байланыс 3мин | Бүгінгі сабақта болған көңіл – күй | Бас бармақтар |
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылығы байланысы |
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сл ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 2. |