СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сауат ашу.Мектеп асханасы.Жуан және жіңішке дыбыстар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мектеп асханасы туралы өз  ойларын айтады және жуан,жіңішке дыбыстарды біледі

Просмотр содержимого документа
«Сауат ашу.Мектеп асханасы.Жуан және жіңішке дыбыстар»

Пәні: Сауат ашу

Мектеп: КСГОД№2

Тақырыбы

Мектеп асханасы.

Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар.

Күні : 06.04.2018ж

Оқытушының аты-жөні:Суханбердиева Ж.С

Сынып1 «Б»

Қатысқандар саны:

қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау

1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау

Сабақ мақсаттары

Суретке қарап өз ойын айтады

Жуан, жіңішке дауыстыларды ажыратады

Құндылықтарды дарыту

ұжымшылдыққа,топпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Ойлау деңгейлері


Қолдану

Бағалау критерийлері:


Суретке қарап өз ойын айтады

Жуан,жіңішке дауыстыларды ажырата алады.

Каллиграфиялық талапқа сай жазады.

Тілдік лексика терминдері

Пәндік лексика және терминдер:

Жуан және жіңішке

Талқылауға арналған сұрақтар

Дауысты дыбысты нешеге бөлеміз?

Жуан және жіңішке дауыстыларды қалай ажырата аламыз?

Пәнаралық байланыс


АКТ қолдану дағдылары


Алдыңғы оқу

Ас – адамның арқауы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Дереккөздері

Басталуы

3мин




Шаттық шеңбері:

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Он саусақтың саласындай,

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Бiр адамның баласындай.

Дыбысты нешеге бөлеміз?

Дауысты дыбысты нешеге бөлеміз?

Жуан және жіңішке дауыстыларды қалай ажыратамыз?


Ортасы







Дескриптор










Дескриптор


«Ойлан,тап»

1-жаттығу.Суретке қара.Не көріп тұрмыз?

-Осы сурет бойынша өз ойыңды айт.

-Ал, Мерей не дейді?

-Асханаға кірерде не істеу керек?

-Түскі асқа қандай тағам аласың?

-Бір-бірлеріңе не деп айту керек дастарқанда?


Асханада өзін қалай ұстау керектігін және бір-біріне не деп айту керектігін біледі.Сөздердің жуан немесе жіңішке екендігін біледі.



2-жаттығу.Көркем жаз.


3-жаттығу.Сөйлемдерді оқып,қатесін түзеп жаз.

Балалар, күшік сөздеріндегі дауысты дыбыстар жуан ба,жіңішке ме?

Сөздерді жуан немесе жіңішке екенін ажырата алады.


4-жаттығу.Тиісті әріптерді қойып, бірнеше сөз жаса.

Сөздегі дауысты дыбыстардың жуан немесе жіңішке екенін біледі.

Оқулықпен жұмыс











Дәптермен жұмыс

Сергіту сәті

2мин

Орнымыздан тұрамыз,

Алақанды ұрамыз.

Бiр отырып, бiр тұрып,

Тез шынығып шығамыз.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Аяқталуы


Әр оқушыға жеке сөздер беріледі.Олар жуан,жіңішке екендігін анықтайды.

Үлестірмелі қағаз

Кері байланыс

3мин

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күй

Бас бармақтар

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы байланысы

Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сл ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

2.