| Пән: Сауат ашу Мектеп: КСГОД№2 Сынып: 1 «Б» Күні: 08.01. 2017 жыл | Мұғалімнің аты-жөні: Суханбердиева Ж.С Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
| Сабақтың тақырыбы: | Орманға саяхат. ң дыбысы мен әрпі. |
| Осы сабақта қол жетілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру |
| Сабақ мақсаттары Біледі Түсінеді Қолданады | Барлық оқушылар: ң әрпін біледі. Оқушылардың басым бөлігі: ң әрпі бар сөздерді біледі және оларды тақтаға жаза алады. Кейбір оқушылар: Жылдам оқи алады. |
| Бағалау критерийлері | ң әрпі бар сөздерді біледі. 2. Сөздерді тақтаға жаза алады. 3. Жылдам оқи алады. |
| Тілдік мақсаттар | Шаң, оңаша, сыңар, шың. |
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды адамгершілікке, сауатты жазып оқуға тәрбиелеу |
| Пәнаралық байланыстар | Жаратылыстану- аңдар туралы айту. |
| Бастапқы білім | Нәтиже сабақ |
| Сабақ барысы | |
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
| Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі Қайырлы таң, ұстазым! Қайырлы таң, достарым Орнымыздан тұрайық Жылулықты сыйлайық! Доброе утро, учитель! Доброе утро, друзья! Посмотрите друг на друга Пожелайте добра! Good morning, good morning, (гуд мониң, гуд мониң) Good morning to you (гуд мониң ту ю) Good morning, good morning (гуд мониң, гуд мониң) We are glad to see you! (уй а глэд ту си ю!) | |
| Ортасы Жаңа сабақ Тақтамен жұмыс | Тиін бізге жаңғағымен бірге келіпті. Дұрыс жауап берген балаларға 1 жаңғақтан таратады екен. Ендеше жаңғақ жинаймыз ба? Жаңғақ сөзінде бізге таныс емес қай әріп бар? Ң әріпі Жаңғақ сөзіне дыбыстық талдау жасау Тиіннің орманда өзімен бірге жүрген достары бар екен. Оларды бір сөзбен аңдар деп атайды.-Аңдар қайда өмір сүреді,оларды үй жануарлары қатарына жатқызуға бола ма?-Орманда. Олар жабайы жануарлар.-Мына суреттерде орманда өмір сүретін жануарлар бар ма?(сиыр,қой,жылқы) -Жоқ. ә)Жаңа ң дыбысы және әрпімен таныстыру. -Ендеше Аң сөзінде бізге таныс емес қандай дыбыс естіледі? -ң (қайталап айту). Н мен ң дыбыстары екеуі екі бөлек әріп, екеуі өзгергенде сөзде өзгереді. Н-тіл ұшы дыбысы Ң-тіл арты дыбысы №1.Ң әрпі бар сөздер. Дескриптор: ң әрпі бар сөздерді біледі және тақтамен жұмыс істей алады.
№2.Оқы. Дескриптор: Жылдам оқи алады. Топтық жұмыс Суреттің аттарын тауып , қатесіз жазу 1-топ-Қоңырау, жаңғақ, 2-топ- ұшақ, қайың, 3-топ арыстан,алма, Тіл ширату сәті:
Жаңылтпаш айту 1 Шұңғыл шұңқыр, Шұңқыр шұңғыл. 2Атты таң, Болма таң. Дескриптор: Жаңылтпашты жаңылмай, жылдам айта алады. Ребус шешу, шығармашылық тапсырма  | Ң Н-ң Қоңырау Жаңғақ Ұшақ алма |
| Сабақтың соңы | Кері байланыс: Сабақта не әсер етті? -несімен әсер етті? -нені үйрендім? - Нені үйренгім келеді Сабақ соңында оқушылар сабақтан алған әсерін бас бармақ арқылы көрсетеді. | Білім ағашының суреті |
| Саралау-оқушыларға қалай қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Мадақ сөздермен, бас бармақ әдісі арқылы Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Сөздерден сөйлем және мәтін құрастыру. | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Марапаттау, мадақтаусөздері. ( Жарайсың, өте жақсы, керемет.) | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы -Партада дұрыс отыру - Қаламды ережеге сай ұстау. |
| | | |
| Рефлекция | | |
| Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі 1. Оқушылардың сабаққа белсенді қатысуы. 2. Берілген тапсырмаларды дұрыс орындай алды. Сабақты жақсартуға не ықпал етеді? 1. Оқушылардың тапсырмаларды қызығушылықпен орындауы. 2. Сабақ мақсатының орындалуы. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1. Сыныптағы қабілеті жоғары оқушыларға жеке тапсырма дайындау. 2. Оқушылардың буындап оқу қабілетін арттыру. |