СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Секіру және оның түрлері (ҚМЖ) 7 сынып

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Б) –Қол белде мойында оңға 1-4солға,5-8 айналдырамыз.колды иықта иықты алдыңғы,1-4 артқа 5-8 айналдырамыз.оң қол жоғарыды, сол қол төменде 1-2 қолды кереміз ,3-4ауыстырып қайталаймыз.мельница .15 рет отырып тұру , ұлдар денені 15 рет жерден көтереді.

Просмотр содержимого документа
«Секіру және оның түрлері (ҚМЖ) 7 сынып»

Қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы:Секіру және оның түрлері

Мектеп:



Уақыты:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:



7.1.2.2 қимыл- қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жетілдіру және жинактау.

Сабақтың мақсаты









Оқушылар барлығы орындай алады:

Қауіпсіздік ережесін сақтай алады

Секірудің техникасын орындай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Аяқтың ұшымен түсудің техникасын орындай алады

Жүгіріп келіп секіруді орындай алады

Кейбір окушылар орындай алады:

Бір орында ұзындыққа секірудің техникасын орындай алады

Секіру техникасын толык орындай алады

Тілдік мақсат



Оқушылар жүгірген кезде тиымды тыныс алу дағдыларын орыдау.секіру кезде серпілу,ұшу,кону әдіс-тәсілдерін дамыту


Пәндік лексика және терминология:.

Жылдамдыққа секіру, ептілік, тұру,жугіру,ептілік,ұшу ,

Талқылауға арналған сұрақтар:

Бір орында ұзындыққа секіру техникасын көрсет?

Жүгіріп келіп секірудің техникасын көрсет?

Неге екенін айталасынба?

Ұзындыққа секіру не үшін керек екенін айта аласынба?

Алдын ала оқыту

Секіруді ұшу және қону әдістерін

Жоспар

Уақыт аясы

Жоспарлаған іс-әрекет

Ресурстар

0-3 минут



4-6

(Б)-Сапқа тұрғызы ,баяндама қабылдау, оқушыларды түгендеу , жаңа сабақ кестесімен мақсатымен таныстыру .

(Б)-Саптық жаттығулар: Оңға -солға ,кері бұрылу.

(Б,Ж)жеңіл жүгіру.жүгіру кезіндегі жасалатын жаттығулар.

.

7-15







16-20



21-31


32-37



37-41

(Б) –Қол белде мойында оңға 1-4солға,5-8 айналдырамыз.колды иықта иықты алдыңғы,1-4 артқа 5-8 айналдырамыз.оң қол жоғарыды, сол қол төменде 1-2 қолды кереміз ,3-4ауыстырып қайталаймыз.мельница .15 рет отырып тұру , ұлдар денені 15 рет жерден көтереді.


(Б.Т)-Оқушыларды катарға турғызып бір орында ұзындыққа секіружәне айналып артқа секіру.

(Б)– секіру техникасын үйретусызыққа тұру, серпілу,ұшу қону жатттығуларын орындау

(Б-Т)-Жүгіріп келіп ұзындыққа секірудің техникасын үйрету.Оқушылар екі топқа бөлеміз.

Шығармашылық қабілеттерін дамыту

(Т) –Оқушыларды екі топқа бөліп .(атыспак) ойын ойнату

Екпінмен жүгіру

Серпілу

Ұшу

Жерге түсу

(Ж.Қ)Екпінмен жүгіргенде – белгіленген жерден жүгіріп келу

(Ж.Қ)Серпілеуде –белгіленген сызықты баспай бір аяқпен серпіле ұшу

(Ж.Қ)Ұшу кезінде –қос аяқты алға тастап, қолдын көмегімен алға қарай ұшу

(Ж.Қ)Жерге түсу кезінде – аяқты алға тастап, секіру шұңқырына жамбаспен түсу
















Секіру алаңы

Метр ,ысқырық,доп










42-45



Рефлексия:Оқушылардың жіберген кемшіліктерме жұмыс жасау.Сабақта белсенді қатысқан оқушыларды атап өту .


Қосымша малімет

Саралау-Сіз қалай көбірек қодлау көрсетуді жоспарлайсыз? Қаблетті жоғары балалардың алдына қандай міндет қоюды көздейсіз?

Бағалау-балалардың материалды меңгерудеңгеін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Пәнаралық байланыс

Денсаулықпен қәупсіздікті тексеру

АКТ-мен байланыс

Қундылықтарымен байланыс

Бүкіл сыныппен. Аяқтың ұшымен түсудің техникасын орындай алады.

Дарынды оқушыларға

Секіру техникасын толык орындай алады


-қозғалыс түрін секіру анықтайды .

-секіру жүгіру ,серпілу,ұшы, қону техникасын орындайды

- секіру кезіндегі екпінмен жүгіру тізесін ішке алмауы,жарақат алып қалуы т.б тәуекелдерді анықтау.



Физика-траектория ,

Биология- пульсті өлшеу

Математика-градус,


Рефлексия



Сабақ мақсатымен оқытудың мақсаты

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Сабақтың атмосферасы қалай болды?

Сабақты бағалау саралау жақсы жұмыс істедіма?

Кестеге сәйкес келедіме?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер қосқым келді және не үшін?

Мына құрылысты осы сабақ бөліміне қолданыңыз. Кез келгенсіздің сабаққа тиісті сұраққа жауап беріңіз


Сабақтын мақсатына жетті


Секіру және оның түрлері



Атмосферасы жақсы



Жаксы істеді




Ешкандай озгеріс қоспаймын

Қорытынды:

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1: Бір орында секірудің техникасын уйрету

2:Жүгіріп келіп секіруді уйрету.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1: топтық жумыс жасаған

2.серпілу,ұшу қону техникасын уйрету

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1Окушылардың атмосферасы жақсы

2.Оқушылар белсенді




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!