СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Шағын жинақталған мектепте бейнелеу өнері

Категория: ИЗО

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Шағын жинақталған мектепте бейнелеу өнері»



Мұғалімнің аты-жөні: Муканова А.Д

2-сынып

3-сынып

Сабақтың тақырыбы:

Монотипия жасаймыз


Бейнелеу өнерінің түрлері



Оқу мақсаттары

2.2.3.4 Шығармашылық жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениетінің элементтерін қолдану

2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерінен ақпараттар жинау.

2.3.1.1 Өзінің жұмысын (нобай, бұйым және т.б.) негізгі идеясын және үдерісін түсіндіріп таныстыру

3.1.2.2 Қазақ халқының және әлем халықтарының қолданбалы өнерінің ұлттық ерекшеліктерін анықтау және суреттеу

Сабақтың мақсаты:


- Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.

- Практикалық жұмыс жасайды.

- Сұраққа жауап береді.

- Өз бетінше жұмыс жасайды

- өзінің шығармашылық жұмысының идеясын, жасалу жолдары мен қолданған материалдары туралы айтады;

- Алған білімі бойынша жоба жасап, мұғалімнің көмегімен түсіндіреді.




Бағалау критерийлері

- Жеке, жұптық, тапсырмаларды орындай алады.

- Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады;



• Берілген тақырып бойынша тапсырмаларды орындайды.



Тілдік мақсаттар

монотипия

Кескіндеме, графика, сәндік – қолданбалы өнер, мүсін


Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың бір-біріне құрмет көрсетуіне тәрбиелеу

Сабақтың барысы:

І. Кіріктірілген бөлім

Бағдарлау-мотивациялық кезең.

1.Ұйымдастыру кезең.

Қош келдіңдер балалар!

Оқуға құмар даралар

Сабағымызды бастайық,

Маған назар салыңдар!

2.Психологиялық даярлық

О қушылар бір-біріне гүл беру арқылы бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді.



Бүгінгі тақырыбымыз «Монотопия жасаймыз»

Монотопия- шыны немесе қатырма қағаздың бетіне салынатын түсті дақтардың таңбалары.

-Ендеше біз бүгін жануарларды монотопия тәсілімен салып көрейік.

-Ол үшін бізге қағаз, бояу, қылқалам, қарандаш керек.

Жұмыс барасында :

-Жеңді білекке дейін қайыру керек.

-Бояу мен тиянақты жұмыс істеу керек, себебі киімдерді былғап алуларың мүмкін.



Бейнелеу өнерінің бірнеше түрі бар. Оның негізгі түрлері: кескіндеме, графика, мүсін, сәндік- қолданбалы өнер. Туындының бейнелеу өнерінің қай түріне жататындығын білу үшін, ондағы басты әсерлегіш құрал не екендігін анықтап алу қажет.



ІІ.Сараланған бөлім

Операциялық-орындаушылық кезең

1-тапсырма

Жұмыстың реті:

1.Қатты қағазға гуашь бояуларымен негізгі суретті сал.

-Жануарларды өз қалауларың бойынша алуға болады.

2.Оның бетін жұқа қағазбен жауып, қозғалтпай ұста.

3.Қағазды ақырын көтер. Қозғалтпауға тырыс.

4.Таңбаны ұсақ бөлшектермен толықтыр.



Өздік жұмыс

Қауіпсіздік ережесі

  1. Жұмыс кезінде құралды (аспапты) мұғалім көрсеткендей ұста.

  2. Құрал-жабдықтарды сабақ барысында тиімді пайдалану.

Практикалық жұмыс

Керекті құрал-жабдықтар: гуашь, акварель,қылқалам,түрлі-түсті қағаз, А4 бет қажет. Қауіпсіздік ережесін сақтау.

Жұмыстың орындалу реті:

Оқушы өздік жұмыс ретінде кез-келген бейнелеу өнерінің түрлеріне сурет салу

Сергіту сәті:

Қоян шықты далаға,

Жан-жағына қарады

Секірді, жүгірді,

Отырды, тұрды

Шығармашылық тапсырма (2-3 сыныптарға ортақ тапсырма)

Мүсін жасау 2 жолмен жүреді

  1. Ақ бетке кез-келген заттың мүсінін бейнелеу

  2. Пласталин, пластикадан жануардың мүсінін жасау



Сәндік қолданбалы өнер (бисердан немесе кез-келген бұйымдарды қосу арқылы жасау)


ІІІ.Кіріктірілген бөлім

Рефлексиялық бағалау кезеңі

Өздік жұмысты тексеріп бағалау

Рефлекция

«Күн мен бұлт»

-Егер сабақ ұнаса, стикерға күннің суретін;

-Егер сабақ түсініксіз болса күн мен бұлттың суретін;

-Егер ұнамаса бұлттың суретін салады.