СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сontinents and Islands

Категория: Биология

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? ма?саты:О?ушыларды? ??рлы?тар, аралдар туралы т?сініктерін ?алыптастыру. ??рлы?тарды, м?хиттарды салыстыра отырып,картамен ж?мыс жасау да?дыларын, тілдік ??зыреттілігін ?алыптастыру.

Саба?ты? т?рі: Кіріктірілген саба?. ??ралдары: Интербелсенді та?та, карта, проектор, ?алам, ?арындаш, маркер, ?айшы, о?улы?, фотосуреттер, флипчарт, ЦОР.

?діс-т?сілдер: Мазайка ?дісі, инсерт ?дісі, Jeopardy, ЖИГСО, ж?не т.б

?олданыл?ан модульдер: АКТ, ЖЕСО, ОЖТ, ОБжК, ТжДБО, СТО,О?БОБ

Просмотр содержимого документа
«Сontinents and Islands»

Сабақтың тақырыбы: Материктер мен аралдар

Сынып: 5 «а»

Мерзімі: 9.12.14 ж

Сабақ мақсаты:Оқушылардың құрлықтар, аралдар туралы түсініктерін қалыптастыру. Құрлықтарды, мұхиттарды салыстыра отырып,картамен жұмыс жасау дағдыларын, тілдік құзыреттілігін қалыптастыру.

Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ.
Құралдары: Интербелсенді тақта, карта, проектор, қалам, қарындаш, маркер, қайшы, оқулық, фотосуреттер, флипчарт, ЦОР.

Әдіс-тәсілдер: Мазайка әдісі, инсерт әдісі, Jeopardy, ЖИГСО, және т.б

Қолданылған модульдер: АКТ, ЖЕСО, ОЖТ, ОБжК, ТжДБО, СТО,ОүБОБ


Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың

іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі


2 мин

Оқушылармен амандасу. . Психологиялық дайындығын тексеру.

Оқушыларға бір біріне жақсы тілек айтқызу арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.

Тақтада д/ж саяхатшылары туралы видео роликтер көрсетіледі.

Алдарындағы «Саяхатшыдан құпия хат» атты сандықтан хаттарын таңдап алады.

Құпия хатта жасырылған сөз бойынша топтасады, әр топ өздерінің алдарындағы карточкаға тобының атын жазады.

Сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтау.


Оқушылар орындарынан тұрып, мұғаліммен амандасып, бір біріне жақсы тілек айтады.

  • Сәттілік тілеймін

  • Wish you good luck!

  • Белсенді болуыңа тілектеспін. Beactiveatthelesson.

  • Жақсы баға ал.

Алдарындағы «Саяхатшыдан құпия хат» атты сандықтан хаттарын таңдап, 3 топқа бөлінеді.

1 топ-Мұхиттар/ Oceans

2 топ-Құрлықтар /Continents

3 топ-Аралдар / Islands

Видео ролик арқылы сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтайды.


1. Білу

5мин

«Сиқырлы конверт» әдісі

Бұл – оқушылар арасында нақты ақпараттың ауқымды көлемін таратудың балама тәсілі.

Оқушыларға 3 түрлі конверт таратылады. Оның ішіндегі мәтінмен танысып, алдарындағы 3 сұраққа жауап беру керек. Жауаптарын флипчартқа түсіріп, салыстырмалы кестені толтырады, сызады.

  • Материктер және олардың басты ерекшеліктері

  • Мұхиттар, олардың ерекшеліктері

  • Аралдар, олардың орналасу ерекшеліктері

Oceans-4

Continents-6

Islands-*****


Оқушылар сұрақтарды топпен ауызша талдап, өз ойларын алдарындағы постердің 3/1 бөлігіне түсіреді, топтың спикерлері сыныптың алдында (қысқаша) өз ойланып ортаға салады.

Оқушылар тақырыпқа қатысты ақпаратты өздерінің құрбыларымен бөліседі. Ақпаратты тарату бойынша басқа да пайдалы ойын үшін «Кластерлерді» пайдаланады


Топ

Саны

Атауы

Ерекшелігі

Oceans




Conti

nents





Islands





.Түсіну


10

мин

«Шындық/ true және жалған/false»

1 топ

  • Самый большой океан-Индийский

  • Ауданы жағынан ең үлкен арал-Гренландия

  • Тhe biggest сontinent is Eurasia

2 топ

  • Шығу тегіне қарай аралдар біркелкі болады

  • Australia is a dry сontinent

  • Материки разделяют всемирный океан на 4 части

3 топ

  • Құрлық солт.жарты шарда оңтүстік жарты шарға қарағанда екі есе көп

  • Тhe hottest сontinent is Africa,

  • Cамый влажный материк- Южная Америка

Оқушылар тапсырманы орындау барысында, кері байланысқа түседі. Тақтаға шығып сызбаны толтырады, өз ойларын ортаға салады, мысал келтіреді, сыныптастары қойған сұрақтарға жауар береді

Картадан ағылшын түрінде көрсету

  1. False

  2. False

  3. False

  4. true

  5. +

  6. False

  7. False

  8. +

  9. +

  10. +

  11. +

АКТ, ОЖЕСО, ОүБОБ,

3.Қолдану

5 мин

«Материктер мен аралдардың салыстырмалы картасы»тақырыбына, флипчартта постер сызыңдар және оны қорғаңдар.

Әр топтан «Екі жұлдыз, бір ұсыныс».

Оқушылар постерға берілген тақырыбында топпен өз ойларын ортаға салып, оны қорғайды. Егер сұрақ болса оған жауап береді. Ұсынысты қабылдайды.

ОЖТ, ОБжК, ТжДБО

4. Талдау

10 мин

«Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі

Тhe humid сontinent- South America

The continent close to north pole. North America

  • The continent covered by ice. Antarctica.

  • Тірі ағзалардың әсерінен пайда болған аралдар-«маржандық аралдар» деп аталады


Тhe humid сontinent- South America

The continent close to north pole. North America

  • The continent covered by ice. Antarctica.

  • Тірі ағзалардың әсерінен пайда болған аралдар-«маржандық аралдар» деп аталады

АКТ, СТО, ОЖЕСО

5.Синтез

10 мин

«Jeopardy» атты ойын


Сontinents

islands

oceans

100

100

100

200

200

200

300

300

300


Оқушылар топтың ішінде бір оқушыны таңдайды, ол оқушы басқа топ мүшесімен жарысқа түседі.


АКТ, СТО, ОЖЕСО, ОүБОБ

6. Бағалау

2+ 1

мин

Эссе жазу. 1-3 топ «Менің арманымдағы саяхат», «My dream travel’» ағылшын немесе қазақша тілінде жазады. Жазған эссені «ыстық орындықта» ортаға салу.

Эссені оқушылар «ыстық орындық» арқылы ортаға салып, бөліседі.

Ағылшын тілі оқулығынан 131 бетті пайдалану.

Критерийлер бойынша өздік, сыныптық бағалау


Бағалау


Сабақты қорытындылайды

Бағалайды

Үй тапсырмасы

Үйге тапсырма алады.