Ознайомити дітей з новим курсом «Уроки стійкого розвитку. Школа друзів планети»;
формувати у дітей уявлення про ресурси планети і їх цінність для життя людини; розвивати вміння пояснювати взаємозв’язки між способом життєдіяльності людини і станом навколишнього середовища;
висловлювати власну позицію щодо відповідальності кожної людини за надмірне використання природних ресурсів та свою участь у справі ресурсозбереження;
виховувати бережливе ставлення до природних багатств, людяність, почуття відповідальності.
Просмотр содержимого документа
«Стану планеті справжнім другом.»
Тема 1. Стану планеті справжнім другом.
Тема уроку: Зустріч перша. Школа друзів планети знову відчиняє двері.
Мета: - ознайомити дітей з новим курсом «Уроки стійкого розвитку. Школа друзів планети»;
формувати у дітей уявлення про ресурси планети і їх цінність для життя людини; розвивати вміння пояснювати взаємозв’язки між способом життєдіяльності людини і станом навколишнього середовища;
висловлювати власну позицію щодо відповідальності кожної людини за надмірне використання природних ресурсів та свою участь у справі ресурсозбереження;
виховувати бережливе ставлення до природних багатств, людяність, почуття відповідальності.
Обладнання: посібник, кольорові олівці, аркуші паперу для малюнків і плакату, клей,запрошення, ТЗН для фізкультхвилинки.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Установка на увагу. Створення емоційного фону уроку.
(Звучить тиха музика, пов’язана з темою про природу, планету П.І. Чайковського «Пори року». На дошці малюнки із зображенням природи.)
Все навколо зеленіє,
Річка ллються і шумить.
Тихо, тихо вітер віє
Із травою гомонить,
Як тут всидіти у хаті,
Коли все живе, цвіте.
Скрізь дзвенять пташки крилаті,
Сяє сонце золоте.
Мозковий штурм.
Про що вірш?
Що з описаного у вірші ви зустрічали у своєму житті?
Що таке природа?
Чи любите ви природу? За що?
Навіщо людині природа?
А що ми повинні робити, щоб зберегти багатства нашої планети?
Запрошення у школу друзів планети (зачитує вчитель).
ІІІ. Повідомлення теми і завдання курсу для 2 класу.
Уроки сталого розвитку допоможуть змінити деякі звички, виробити спосіб життя, який забезпечить збереження ресурсів планети під час опрацювання важливих питань, пов’язаних із збереженням рослин, води і енергії. Дії, які ви будете обирати, можуть стосуватися і членів вашої родини і допоможуть заощаджувати сімейний бюджет, не знижуючи якість життя. У процесі роботи ми будемо створювати портфоліо досягнень, яке буде складатися із матеріалів, одержаних під час роботи над темами – аудитів, малюнків, фотографій, результатів спостережень на екскурсіях і розроблених проектів, і презентуватиметься на останніх уроках-зустрічах роботи над кожною темою і заключному уроці (святі) вивчення курсу в 2 класі.
V. Первинне сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Знайомство з друзями планети.
Заздалегідь підготовлені учні 5 класу вітають дітей і розповідають про себе (Росточок, Світлинка і Краплинка). Вони є друзями планети.
Діти за бажанням висловлюють свої очікування від занять у школі друзів планети цього навчального року. Вчитель коротко записує на аркуші паперу.
Робота з посібником. Завдання 3.
Читання кращими учнями в особах діалог казкових героїв (Знайки і Незнайки).
Фізкультхвилинка з використанням ТЗН «Доброта».
Гра - тест. Завдання 4 у посібнику.
Продовження першого речення виконують фронтально, зачитуючи початок речення і варіанти продовження. А далі учні виконують самостійно.
Оплесками вітають тих, хто дістався фінішу і може себе вважати другом планети.
VІ. Підсумок уроку.
Творча робота.
Намалювати невеличкий малюнок «Я і моя планета – справжні друзі».
Малюнки розміщуються на одному плакаті для презентації іншим дітям і батькам.
Зворотній зв'язок.
Що найбільше сподобалося на уроці?
Про що дізналися?
Чого навчилися?
Якими враженнями і інформацією поділитесь з батьками і друзями?
Чи стали друзями планети?
Прощання.
Беруться за руки і хором «Ми друзі планети!»