Сабақтың тақырыбы | Тақырыптық Html редакторы арқылы Web-сайт құру. Сақтау, талдау. |
Мақсаты | Тақырыптық сайт құруды, тақырыптық сайт құрылымын жобалауды, сайт әртүрлі баннер, роликтерді орналастыруды, сайт мазмұнына талдау жасату, нақты бағалай алуды үйрету. |
Жұмыс нәтижесі | Html редакторында жұмыс істеуді біледі. Лог-талдағышы туралы түсінеді. Кіру және шығу нүктелерін тәжірибеде қолданды. |
Сілтеме | Информатика – 10 (Б.Қ.Сапарғалиева, Н.Е.Масалимова, Г.А.Тезекбаева) Астана: «Арман-ПВ» баспасы 2014 ж. Интернет материалдары |
Әдіс тәсілдер | АКТ пайдалану, топтық жұмыс, «Дұрыс-бұрыс» әдісі, постермен жұмыс, «Фишбоун» әдісі, «Өзіңді тексер» тесті, «Альпинисттер» рефлексиясы |
Ресурстар | Компьютер, интерактивті тақта, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут |
Сабақ жоспары | Ұйымдастыру. Топқа бөлу: Ұқсас ерекшеліктері бойынша топқа бөліну. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша Рефлексия Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма | §33,34 |
Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсат | Тапсырма түрі. Түрткі(сұрақ,тапсырма,жағдаят) | Нәтиже | Бағалау |
критерийлер | дескриптор | Ұпай | Жиынтық баға |
Білу
10 мин. | Үй тапсырмасы бойынша білімін анықтау. | «Мен таптым» ойыны арқылы сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру. «Анимациялық роликтер мен баннерлер жасау.» тақырыбын интерактивті тақтадағы мысалдарда. Бұл қайжерде қолданады? деп сұраймын. «Доп лақтыру» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақ қояды да лақтырады және ол оқушы жауап беріп екінші оқушыға лақтырады. | Өткен тақырып бойынша алған білімдері анықталады. | Білім көлемін зерделеу. | Тақырыптық Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау. біледі. | 3 | |
Тақырыптық Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау. жартылай біледі. | 2 |
Тақырыптық Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау. өте аз біледі. | 1 |
Түсіну
15 мин. | Тақырыптық Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау туралы мәліметтер мағынасын ашу, қызметтерін компьютермен жұмысты жасау арқылы игерту. | Сыныпты 3 топқа бөлу. (Мозайка арқылы топқа бөлу).Жаңа дамып кележатырған электронды техникалар туралы не білесің? деген сұрақ қою арқылы жаңа сабаққа жол ашамын. «Өзара» (ИОӘҚСЖЖБ-101 бет) оқыта үйрету ойыны. Мәтінді оқиды, сурет, белгі, сызба салып түсіндіріп береды. Сурет сызбалары мазмұндылығын және әсемдігі бойынша басқа топтар қадағалап бағалайды. | Тақырыптың басты идеясын табу Тақырыптық Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау туралы мәліметтер түсіндіреді. | Тақырыптың басты идеясын түрлері мен қолдануларын түсіндырумен орындап мысалдар корсету. | Тапсырманы толық орындады | 3 | |
Қателіктері болды | 2 |
Мүлдем орындай алмады | 1 |
Қолдану
| Тақырып тапсырмаларын орындау барысында қолдану. | Деңгейлік тапсырмалар. Қадам : Тақырыптық Веб –сайт құру. Қадам: Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау туралы мәліметтер. Қадам. 1,2- қадамдарды бірге орындап корсетеды. Сергіту:Бейнежазба бойынша | Алған білімін тәжірибеде қолдана алады. | Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру | Үш қадам | 3 | |
Екі қадам | 2 |
Бір қадам | 1 |
Талдау
| Тәжірибеде жасаған жұмыстарын түсіндіру, талдау. | Әр топтың жасаған жұмыстарына талдау жасау. «Қатені тап» әдісі арқылы топтар бір-бірінің қатесін түзетеді. | Өзара пікірталасқа түсіп, жауаптың дұрыстығын дәлелдейді. | Пікірталасқа түсу. | диалог құрып,қорытынды жасайды | 3 | |
тек диалог құрайды | 2 |
жұмысқа қатыспайды | 1 |
Жинақтау | Тақырыптық Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау туралы мәліметтер мысалдарын салыстыру , шешім шығару. | «Талқылау» әдісі арқылы сабаққа белсене қатыспай отырған оқушылардан шығарамын. | Ерекшеліктерін және ұқсастықтарын салыстыра нақтылайды. | Жағдаяттан шыға білу құзыреті. | Толық шықты | 3 | |
Қиналды | 2 |
Шыға алмады | 1 |
Бағалау
| Ойын жинақтауға дағдыландыру. | Ой-толғаныс. Тақырыптық Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау туралы мәліметтер. Біліп келуге: Тақырыпты оқып сұрақтар мен мысалдар келтыру. | Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. | Логикалық ойы. | Креативті | 3 | |