Пәні: әдебиеттік оқу Мектеп: Сүйінбай атындағы орта мектеп Сынып: 3 сынып Күні: 12.05.2017 ж. | Мұғалімнің аты-жөні:Аныкбаева Гульнар Вакиловна Қатысқандар саны:32 Қатыспағандар саны:0 |
Сабақтың тақырыбы: Б.Майлин «Күлпаш» | Б.Майлин «Күлпаш» Б.Майлин «Күлпаш» |
Осы сабақта қол жетілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.1.2 шығарманы саналы түрде түсініп,көз жүгіртіп,түртіп алып,қажетті ақпаратты тауып,сын тұрғысынан бағалап оқу. |
Сабақ мақсаттары: Білу Түсіну Қолдану | Барлық оқушы: оқыған мәтін туралы өз пікірін,ойын айтып,дәлелдей біледі. Басым бөлігі: кейіпкер бейнесін дәл ашады,шығарма желісін түсінеді. Кейбір оқушылар: Күлпаштың тағдырын түсініп,өмірмен байланыстырып,салыстыра алады. |
Бағалау критерийлері |
Түсіну | Кейіпкер бейнесін дәл ашады,өз ойын айтады. |
Қолдану | Кейіпкер тағдырын түсініп,өмірмен байланыстырып салыстыра алады; |
Тілдік мақсаттар | Өрім-өрім-тозған,жыртылған,Бөкебай-басқа жамылатын шәлі,Ызғырық-суық жел,өлмелі кедей-өте кедей. |
Құндылықтарды дарыту | Өткен өмірді білу,еліне,жеріне,халқына деген сүйіспеншіліктерін арттыру. |
Пәнаралық байланыс | тарих , бейнелеу |
Бастапқы білім | 3.2.1.1..Шашкин «Азаттық жолында» |
Сабақ барысы | |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Басы Зейінді шоғырландыру | Оқушылар бір-біріне сәттілік тілеп, жақсы көңіл-күймен сабақты бастаймыз. | Ресурстар |
Топқа бөлу: І-топ: Мейірім ІІ-топ: Жылу ІІІ-топ: Қамқорлық | Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Өткен сабақта құрған сыныптың ережесін еске түсіреді. | |
Үй тапсырмасы: «Сұрақ-жауап»әдісі арқылы пысықтау. | Т.Бокин не үшін күрескен? -Түрмеде оған қандай айып тағылған? -Тоқашты көруге кім келді? -Анасымен қандай әңгімелер айтты? -Әңгіменің әр бөліміне ат қой. -Тоқашқа мінездеме бер. -Айыпталу қорытындысы не блды? -Тоқаштың арманы орындалдыма? | |
Сабақтың ортасы Түсіну Қолдану | «Ой қозғау» Бейімбет Майлин өмірінен қысқаша мағ-лұмат беру.Өлең жолының мағынасын айт. 1-тапсырма: ( Ж) Ребус шешу: «Күлпаш» Б.Майлиннің «Күлпаш» мәтіні 2 тапсырма жұптық жұмыс Күлпаш деген кім? Мәтінді оқып,өзара талқылап,мінездеме бер. Сол кездегі кедейлерді суретте. 3 тапсырма:Дәптермен жұмыс:1 сөздікжұмыс 2.Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді пайдаланып,әңгіме құрап жаз. | Оқулық |
Сергіту сәті | Көңілді ән тыңдап,бойларын сергітеді | |
Сабақтың соңы Талдау | 4-тапсырма: ( АТ ) топтық жұмыс «Суретті әңгіме» әдіс Ақын суреттеген кедейдің тұрмысын қазіргі кезбен салыстырыңдар.Әр топ өз пікірлеріңді дәлелдеңдер. -Қазір кедей адам жоқ. -Қазіргі кезде де кедей адамдар бар. | Оқулық |
Саралау жаттығуы: | 5-тапсырма: (АТ ) Венн диограммасы 1.Өткен сабақтағы мәтін кейіпкермен бүгінгі сабақтағы мәтін кейіпкерін салыстыр. 2 Мәтінді қалай аяқтар едің. | |
| Үй тапсырмасы: -Мәтінді оқу. -Сен қай заманда өсіп келесің?ойларын жазу | |
Дескриптор | Үй жұмысы:сұрақтарға жауап беріп,үй жұмысын пысықтайды (1 балл) 1 тапсырма:-ребусты шешеді; -Логикалық ойлау қабілеттері дамиды (2 б) 2 тапсырма -Мәтінді оқып,талқылап мінездеме береді. -Сол кездегі кедейлерді суреттейді (2 балл) 3 тапсырма Мәтіндегі сөздерді пайдаланып,әңгіме құрап жазады ( 1 балл) 4 тапсырма -Кедейлердің тұрмысын қазіргі кезбен салыстырады.Пікірлерін дәлелдей алады 2б. 5 тапсырма: Кейіпкерлерді салыстыра алады Сын тұрғысынан ойланып,өз ойларын дамыта алады (2 балл) Барлығы 10 балл | |
Кері байланыс | Бүгінгі сабақ сендерге түсінікті болды ма? Сабақ ұнады, Сабақ ұнады,бірақ бәрін түсіндім жартылай түсіндім. | |
Саралау-оқушыларға қалай қолдау көрсетуді жоспарлай- сыз? Қабілеті жоғары оқушы- ларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Оқушыларға зерттеу жұмысын бере отырып,көз алдыларына елестету дағ-дыларын қалыптастыру, логикалық шапшаңдығын байқау. | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Қалыптастырушы бағалау (жарайсың, тамаша,өте жақсы) Жоғарғы деңгей 10 балл Орташа деңгей 8 балл Төменгі деңгей 5 балл | Партада дұрыс отыру,қалам,қарындаштарын ұқыпты пайдалану |
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі 1: оқушылар сабақты қызығушылықпен бастады. 2: топтық жұмыс кезінде тапсырмаларды қызыға орындады. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? 1:оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып,жауап берді. 2: топ ара бір-бірімен сөйлесе отырып,тіл байлықтары дамып келеді. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Оқушыларға деңгейлік тапсырмаларды көбірек беру. |