СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тема "Атмосфера"

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

Планирование на тему "Атмосфера" для 6 -ой класс. 

Просмотр содержимого документа
«Тема "Атмосфера"»

Күнделікті сабақ жоспары

Сабақ:

Мектеп:С.Мәуленов атындағы гимназия

Күні: 12.03.18ж

Мұғалім аты:Балғина Қызғалдақ Төремұратқызы

Сынып: 6 «В»

Қатысқаны: Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Ауа райы және климат

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға ауа райы мен климат деген ұғымдарды ажырата білуге және түсінікті қалыптастыруға, оларды ауа райын бақылап жүруге дағдыландыру.

Түйінді идеялар:

Тақырыпты меңгеріп, оқу-танымдық әрекетті өздігінен орындауды ұйымдастыру.

Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл:

Жекелей, жұптық, топтық.

Сабақ барысы:

Сабақтың

кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

1.

Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал..

3 мин

Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық дайындығын тексеру.



Оқушыларды ай,жаңбыр және от бейнеленген қағаз қиындылары бойынша 3 топқа бөлу.

1-топ: Жауын-шашын

2-топ: Жел

3-топ: Бұлт және тұман

Оқушылардың сабаққа қатысуын бағалау барағы арқылы капитан камандалары белгілейді.

Орындарынан тұрып мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау.

сабаққа зейіндерін аудару.





Таңдалған стикер бойынша топқа бөліну.

Қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу.

2

Үй жұмысын тексеру

7

    1. Интерактивті тақтадағы жасырылған ұяшықтар арқылы бейнеленген суреттреді тауып сол бойынша үй тапсырмасын қорытындылау.

  • 1-Жел

  • 2-Жауын-шашын

  • 3-Бұлт және тұман

Тапсырмаларды орындау, тапсырмасын шешу








Интерактивті тақта, қалам







Фото сурт

3

Мақсат қою

2 мин

Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын жариялау.

Сабақ тақырыбына ой-қозғау


Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады

Интерактивті тақта

4

Жаңа сабаққа дайындық

Білу .

Терминмен жұмыс

3 мин

Ауа-райы және климат туралы алдынға білімдерін тексеру.

Ауа райы элементтерімен танысып оларды климатпен салыстырады.

Ауа-райы ассоциограмма құру және видео материалдар қарау

ауа-райы мен климатты венн диаграмасына түсіреді.

Интеративті тақтадағы видео материал талқылау, оқушылардың ойларын тыңдау.


интерактивті тақта, оқулық

https://bilimland.kz/kk/courses/geografiya-kk/atmosfera/lesson/aua-rajy-zhane-klimat

https://twig-bilim.kz/kz/film/climate-zones




5

Жаңа сабақты түсіндіру.

Түсіндіру

Кестемен жұмыс

Қолдану.

Картамен жұмыс

10 мин

Берілген материалдар бойынша постер құру

1-топ: «Климаттың ендікке байланыстылығы» туралы.

Попс формуласына салу.



2-топ: «Климатқа мұхит пен теңіздің әсері»



3-топ: «Климатқа жер бедерінің және адамның әсері »



Берілген тапсырмаларды орындауға 5 минут ,қорғауға 5 минут



Физикалық

карта, мұхиттар картасы

дәптер

А3

6

Жаңа сабақты бекіту.

Талдау.

суретпен жұмыс

3

Географиялық диктант.

1.Әрбір ауа массасы,,,,,,,тіпті.......шаршы км алып жатыр. 2. Ауа-райы....ішінде өзгеріп тұрады. 3.жер шарында........астам метеорологиялық станциялар бар. 4.Климат грекше.деп аталады. 5. Теңіздік климаттың ерекшелігі.......... 6.Мәскеу қаласының жылдық жауын шашын мөлшері.







Оқулық,

интерактивті тақта

7

Жаңа сабақты пысықтау

Жинақтау

Картамен жұмыс

5

Физикалық картаны пайдалана отырып, ауа массаларын анықтап белгілеу.

Халық болжамдары бойынша ауа райын талдауды талқылайды.




Физикалық картаны пайдалана отырып, ауа массалары түрлерін ажыратады. түрлерін ажыратады.


Қалам, дәптер, карта

8

Жаңа сабақты қорыту

3

6 қалпақ стратегиясы бойынша әр топқа 2 стратегия беріліп қорытынды жасалады.

сұрақтарға ауызша жауап беру

Жұмыс дәптер

9

Бағалау

1

Команда капитандары топ мүшелерін бағалайды.

Өздерін және бірін-бірі бағалау.

Бағалау парағы

9

Үй тапсырмасы

1


Үй тапсырмасын жазады


10

Рефлексия

2

Сабақтан алған әсерлерін қол шапалақтау арқылы білдіреді.

Оқушылар өз ойларын және ұсыныстарын жазады.

стикер