СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Теледидар cабақ жоспары

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

Теледидердың пайдасы мен зияны жайлы зерттеу жүргізу, пікірталас ұйымдастыру арқылы өткен шақтың түрлерінің жасалу жолдарын қайталау.

Просмотр содержимого документа
«Теледидар cабақ жоспары»

Тексерілді:

Тақырыбы:Теледидар

Сынып:

Мерзімі: 30.02.2017

Келмегендер саны:




Мақсаттары

Теледидердың пайдасы мен зияны жайлы зерттеу жүргізу, пікірталас ұйымдастыру арқылы өткен шақтың түрлерінің жасалу жолдарын қайталау.

Міндеттері

Барлық оқушылар үйренеді: теледидердың пайдасы мен зияны жайлы

Оқушылардың көбісі үйренеді: зерттеу жүргізіп, пікірталасқа қатысады

Біраз оқушылыр үйренеді: шағын шығарма жазады

Тіл мақсаттары

Оқушылар біледі: мемлекеттік тілде сөйлеуді, өз ойларын жеткізе білуді

Негізгі сөздер мен түсініктер: пайдасы, зияны.

Сыныпта диалог құру үшін қолданатын тіл: қазақ тілі

Диалаог құруға арналған сұрақтар: Неге? Қашан? Қалай?Қайда? Қандай?Қай?

Не үшін: тіл дамыту мақсатында

Көмекші құралдар: оқулық, кесте, суреттер, интернент материалдары

Әдіс -тәсілдер

СТО, диалотік оқыту


Алдыңғы тақырып

Тұйық етістік, етістіктің шақтары

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспар бойынша іс-әрекеттер

Ресурстар


Сабақтың кіріспе бөлімі


Ұйымдастыру кезеңі, түстер арқылы топқа бөлу.

«Шаттық шеңбері» арқылы бүгінгі күнге тілек айтады

Үй жұмысын тексеру.

Бағалаушы бағалау парағана қояды.

«Жіпке жан бітіру» стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау.


Етістік дегеніміз не?

Қандай жұрнақ арқылы жасалады?

Тұйық етістік қалай жасалады?

Етістіктің шақтарын атап бер?

Өткен шақтағы етістіктер қалай жасалады?

Жедел өткен шақтың жалғуларын атап бер

Бұрынғы өткен шақтың жұрнақтарын атап бер

Ауыспалы өткен шақ қандай жұрнақтар арқылы жасалады?







Түрлі –түсті стикерлер,плакат,маркер, кесте.

Орта бөлім









Теледидар туралы мәтіннің мазмұнын еске түсіру арқылы 121 беттегі тапсырмаларды орындау

1-тапсырма

1) Бос орынға қажетті сөздерді қойып, сөйлем құраңдар.

2) Сөйлемдердегі етістіктердің өткен шақта тұрған формасын табыңдар.Жасалу жолын түсіндіріңдер .

2-тапсырма

Сөйлемдерге сұрақтар дайындаңдар

3-тапсырма топпен жұмыс жүргізу, қорғау

Өткен шақ бойынша кластер құрастыру

Жедел өткен шақ

Бұрынғы өткен шақ

Ауыспалы өткен шақ










Стикерлер,плакат,маркер, кесте

Кластер сызу,қорғау

Қорытынды бөлім



Жұппен жұмыс теледидар туралы диалог құрастыру


Спикер топ мүшелерінің алған бағаларын бағалау парағына қойып шығады.

оқулық

Үй тапсырмасы

Шағын эссе жазу



Қосымша мәліметтер

Интернет материалдары

Дифференциация.

Оқушыларды қалай

қолдап- қуаттайсыз?

Бағалау.

Оқушылардың білімін қалай бақылайсыз?

Пәнаралық байланыс.

Сан ПиН талаптарының орындалуы АКТ меңгеруі

Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы


ҚБ және ЖБ арқылы

Ұйғыр тілі, орыс тілі, қазақ әдебиеті

Жауап беретін сұрақтар

1.Қойылған мақсаттар

нақты болдыма?

2. Оқушылар не үйренді?

3.Оқыту неге негізделген?

4.Дифференциациялау

жоспарға сай жүргізілді ме?

5.Жоспарланған мерзім

сақталды ма?

6. Жоспардан тыс қандай

өзгерістер енгізілді?


Рефлексия.

Мақсат нақты қойылған. Себебі тапсырмалар толық жүзеге асырылды

Жіпке жан бітіру стртегиясы тиімді пайдаланды,.

Алғашқы теледидар туралы мәлімет алды. Теледидардың падасы мен зиянына тоқталды

Өткен шақтағы етістіктері туралы мәлімет алды, түрлерін ажыратуды үйренді.

Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырмаларды орындауына байланысты білімдері топ ішінде бағаланып отырды

ҚБ және ЖБ бағалау парағы арқылы жүзеге асырылды жүзеге асырылды