7.3А бөлім: Үшбұрыштар | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Казангапова А.Р. |
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Тең бүйірлі үшбұрыш және оның қасиеттерін пайдаланып есептер шығару |
Оқу мақсаттары | 7.3.1.23 теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін қолдану; |
Сабақмақсаттары | Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін, белгілерін білу. Есептер шығаруда қолдану |
Жетістіккритерийлері | тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін біледі тең бүйірлі үшбұрыштың белгілерін біледі есептерді шығару барысында тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін қолданады |
Тілдікмақсаттар | Оқушылар үшбұрыштар түрлерінің айырмашылығын анықтайды және әрбірінің қасиеттерін ауызша және жазбаша сипаттай алады. Оқушылар үшбұрыштардың теңдігін дәлелдеу кезіндегі өз қорытындыларын негіздейді. |
Құндылықтардыдарыту | Топтық талқылау барысында сөздік қоры дамиды, академиялық шынайылық қалыптасады. Достық, адамгершілік қасиеттері артады. |
Пәнаралық байланыстар | Геометрия пәні |
АКТ қолдану дағдылары | Ақпаратты табу, қосымшаларды пайдалану арқылы АКТ-ны қолдану. |
Бастапқы білім | Үшбұрыштың медианасының, биссектрисасының және биіктіктігінің анықтамасы және оларды кескіндеу; сүйір бұрышты, тік бұрышты және доғал бұрышты үшбұрыштардың биіктіктерінің орналасуын салыстыру; |
Сабақбарысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың ортасы Мынадай сұрақтар беріледі: 1.Сүйір бұрышты үшбұрыш деп аталады, егер … 2.Доғал бұрышты үшбұрыш деп аталады, егер ... 3.Тік бұрышты үшбұрыш деп аталады, егер … 4.Тең бүйірлі үшбұрыш деп аталады, егер … 5.Тең қабырғалы үшбұрыш деп аталады, егер … 6.Қабырғалары әр түрлі деп аталады, егер | Слайд№1-8 |
Сабақтың ортасы (20 мин) | Өзіндік жұмыс тапсырмаларын орындау | |
10 мин | Қалыптастырушы бағалау жұмысы Тең бүйірлі үшбұрыштың периметрі 7,5 м, ал бүйір қабырғасы 2 м. Үшбұрыштың табанының ұзындығын табыңыз. Тең бүйірлі үшбұрыштың табаны 4 см, бүйір қабырғасы 6 см. Осы үшбұрыштың периметрін табыңыз. Тең бүйірлі үшбұрыштың периметрі 20 см, бүйір қабырғасы табанынан екі есе ұзын. Оның қабырғаларының ұзындығын табыңыз. Тең бүйірлі үшбұрыштың төбесіндегі бұрышы 500-қа тең болса, табан бұрыштары неге тең? | |
Сабақтың соңы
5 мин | Сабақты қорытындылау Бағалау. Рефлексия жазу. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма: оқулықтан № 129, 132 | |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Қиынырақ есептер беріп, олардың нәтижесімен қорытынды жасату Жеке тапсырмалар беру арқылы | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
| | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |