СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Топырақтың экологиялық проблемалары

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

Топырақтың экологиялық проблемалары жайлы мәліметтер

Просмотр содержимого документа
«Топырақтың экологиялық проблемалары»

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Топырақтың экологиялық проблемалары

Мектеп «А. Розыбакиев атындағы орта мектеп коммуналдық мемлекеттік мекемесі »


Мұғалім: Бейсибекова Ж

Сынып: 7«б,в»сынып


Пән:География


Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары


7.3.4.5 – топырақтардың экологиялық проблемаларын жіктеп, шешу жолдарын ұсынады

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді оқып, топырақтың экологиялық жағдайын сипаттай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Топырақтың жағалық эрозиясы, су эрозиясы, жел эрозиясының зардаптарын жіктей алады

Оқушылардың кейбірі орындай алады: Топырақты қорғау және сақтау шараларын ұсынады

Бағалау критерийлері

Сабақ барысында тапсырмаларды орындай алады. Тыңдаушының назарын өзіне аудара алады

Тілдік мақсат







Оқушылар орындай алады: Топырақтың экологиялық жағдайын анықтайды

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Эрозия, рекультивация, топырақтың ластануы, қалдықтар қоймасы, күл қалдықтары

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Топырақтың ластануы

Ишара : жест , ым –ишара, қол сигналдары

Талқылауға арналған сұрақтар:Топырақтың құнарлылығын бір қалыпты ұстап тұруға болама?

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел»


Пәнаралық байланыс

Өзін өзі тану , Тарих, Биология


Тақырып бойынша алдыңғы білім

Топырақтың негізгі қасиеті?



Жоспар

Жоспарланған

уакыт

Сабақ барысы

Ресурстар

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Басы

2- 3мин




3-5 мин

Ұйымдастыру: Сынып бөлмесіне назар аудару. «Жүректен жүрекке » әдісі бойынша оқушылар бір- біріне жылы сөздерін айтады

Үй тапсырмасы. «Микрофон» әдісі


Әр тапсырманы ретімен орындайды




Сұрақтарға жауап береді

Дүниежүзінің жарты шарлар картасы

Ортасы

15 мин



5-мин


Оқулықпен жұмыс


Қызықты деректер



Тақырыпты ашу


Дәптерге тиісті термин сөздерді жазып алады


АКТ

Соңы

5-7мин


2 мин




1 мин


Қалыптастырушы бағалау


«Үш қоржын »

Кері байланыс Сабақтан алған әсері мен ұсынысын жазады.


Үйге: Тақырыпты оқу, тапсырманы орындау.


Бағалау

Қосымша ақпарат

Саралау –оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз?

Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді ?

Сабақ қалай өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске астыма ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:


2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді

(оқыту мен оқуға қатысты)

1:


2:

Тексерілді_____________