СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тригонометрия.9 сынып.Ашық сабақ

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Тригонометрия.9 сынып.Ашық сабақ»

Бөлім:


Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда


Күні:


Пән/Сынып:


Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Өрнектерді теңбе –тең түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

9.2.4.8 Тригонометриялық өрнектерді теңбе-тең түрлендіруді орындау. Тригонометриялық өрнектерді теңбе-тең түрлендіруді есептер шығаруда қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Тригонометриялық өрнектерді теңбе-тең түрлендіруді есептер шығаруда қолдану.


Сабақтың барысы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 мин


Сабақтың басы

Сабаққа дайындықтарын бақылау. Жағымды ахуал қалыптастыру.

«Bilim ilim» ойынын ойнаймыз. Ойын карталары таратылады. Карталардаға баллға сәйкес есептер жазылған. Сол есептің шешімін тапсаңыз, картадағы балл жинайсыз. Сабақ сол жинаған баллға байлагнысты бағаланады.












https://learningapps.org/25037072 платформасында «Математикалық диктант» әдісі арқылы өткен сабақты (Тригнометриялық тепе-теңдік) еске түсіреді.



Сабақтың мақсатын хабарланады.


Сабаққа дайындығын көрсетеді.


Карталарды алады. Танысады.
















Берілген сызбалары бойынша формулаларын табады.
































Мұғалімнің мадақтауы арқылы бағаланады.

Оқу құралдары


үлестірмелі материалдар






















https://learningapps.org/25037072








35

минут












Бекіту тапсырмасы

Тригонометрия бөлімінің ең негізгі бөлігіне келдік. Тригонометриялық теңбе-теңдік дегеніміз, осы уақытқа дейінгі өткен барлық формулаларды қолданып, өрнектерді түрлендіру деген сөз.

1 мысал: Өрнекті ықшамдаңдар

а)

ә)

2-мысал: , болса табыңдар

Демек тригонометриялық формулалардың қайсысын қолдансақ, өрнек ықшамдалады деген сұраққа жауап іздеіміз.

«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы топпен жұмыс.

картасымен топпен жұмыс

1-тапсырма. Тепе-теңдікті дәлелдеңдер

а)

ә)

б)

в)

г)

ғ)



















































































https://learningapps.org/29890631 платформасында «Досыммен бірге» әдісі арқылы жұппен жұмыс.

2-тапсырма:








































































1-тапсырма:





а)

1=1

ә)

2=2

б)

в)

г)

Ғ)

-1=-1



















2-тапсырма:












































1-тапсырма: Дескриптор:

- Формуланы дұрыс таңдайды

-қолдана алады

-өрнекті түрлендіреді

-мәнін табады

-тепе-теңдікті дәлелдейді

Әр есептке 5 ұпай

Жалпы 30 ұпай



























































































































2-тапсырма:



Дескриптор:

-Тригонометриялық формуланы дұрыс таңдайды

-қолдана алады

-кесте немесе бірлік шеңбер бойынша сандық мінін таба алады

-есептеуді жүргізеді

-мәнін табады


Әр 2 есептке 10 ұпай

Жалпы 30 ұпай
























Оқу құралдары, үлестірмелі материалдар



















































Жеке жұмыс

«Өзіме сенемін» әдісі арқылы жеке жұмыс.

Деңгейлік тапсырма

3-тапсырма:



а)

б)

в)



4-тапсырма:

мәні қанша, егер








































3-тапсырма .



а)

б)

в)



4-тапсырма:
















3-тапсырма:

Дескриптор:

-Формуланы дұрыс тағдайды

-өрнекті ықшамдай алады

-жауабын табады

Әр есепке 3 ұпай.

Жалпы 9 ұпай















4-тапсырма:

-котангенсті синус арқылы түрлендіре алады

-санық мәнін орнына қояды

-синустың мәнін таба алады

-косинусты синус арқылы түрлендіре алады

-мәнін қойып есептей алады

-иррационалдықтан құтыла алады

Жалпы 6 ұпай

Оқу құралдары үлестірмелі материалдар

5 мин







Бүгінгі сабақта:

- үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады.

«BILIM ILIM» әдісі арқылы Рефлексия: Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді.

Бүгін мен ................ білдім

Маған ........ қызықты болды

Маған ..................... қиын болды

Мен ......... тапсырманы орындадым

Мен .................................... түсіндім

Енді мен ..........................................

Үй тапсырмасы

Тақырыпты меңгергенін анықтау


Рефлексия жасайды









10 баллдық жүйемен бағалау


68-70 ұпай-100% -10 балл

61-67 ұпай - 90% - 9 балл

53-60 ұпай - 80% - 8 балл

46-52 ұпай -70% -7 балл

38-45 ұпай -60% -6 балл

31-37 ұпай -50% -5 балл

23-30 ұпай -40% -4 балл

16-22 ұпай -30% -3 балл

8-15 ұпай - 20% -2 балл

1-7 ұпай - 10% -1 балл


Оқу құралдары, үлестірмелі материалдар




Тексерілді: