Просмотр содержимого документа
«Творчы праект па выніках навучальнага года. Залік»
Урок: М(АСМК) | Дата: | Kлас:5 |
Tэма:Творчы праект |
Сувязь з папярэднімі ведамі: |
Мэта: абагульненне і сістэматызацыя ведаў вучняў аб «вечных» тэмах ў мастацтве. Задачы: - замацаваць работа вучняў у тэматычнай разнастайнасці мастацтва; - удасканальваць уменні характарызаваць мастацкі твор, абгрунтоўваць свой пункт гледжання; - развіваць каштоўнасна-ацэначныя адносіны да свету мастацкай культуры |
Ход урока (метады і заданні): 1. Арганізацыйны момант План тэмы | Дзейнасць настаўніка | Дзейнасць вучняў | Выстава работ навучэнцаў. | Дапамагае навучэнцам | Дэманструюць свае работы. | Прэзентацыя і абарона работ | | Расказваюць пра работы | Гульня – віктарына”Пазнай…” | | Гульня ў камандах | | | | | | | |
Матэрыялы і дыдактычныя дапаможнікі: 1.Дапаможнік для 5 кл. 2016 года выдання.2. Матэрыялы да гульні |




Класічны (строгі) дыдактычны синквейн будуецца так:
першы радок - тэма синквейна, адно слова, назоўнік або займеннік;
другая радок - два прыметнікі або дзеепрыметнікі, якія апісваюць ўласцівасці тэмы;
трэці радок - тры дзеясловы або дзеепрыслоўі, якія распавядаюць аб дзеяннях тэмы;
чацвёртая радок - прапанова з чатырох слоў, якая выказвае асабістае стаўленне аўтара синквейна да тэмы;
пятая радок - адно слова (любая часціна мовы), якое выказвае сутнасць тэмы; свайго роду рэзюмэ.
Сінквейн на тэму «вайна» можа быць такім:
Вайна.
Страшная, нялюдская.
Забівае, разбурае, паліць.
Мой прадзед загінуў на вайне.
Памяць.
Класічны (строгі) дыдактычны синквейн будуецца так:
першы радок - тэма синквейна, адно слова, назоўнік або займеннік;
другая радок - два прыметнікі або дзеепрыметнікі, якія апісваюць ўласцівасці тэмы;
трэці радок - тры дзеясловы або дзеепрыслоўі, якія распавядаюць аб дзеяннях тэмы;
чацвёртая радок - прапанова з чатырох слоў, якая выказвае асабістае стаўленне аўтара синквейна да тэмы;
пятая радок - адно слова (любая часціна мовы), якое выказвае сутнасць тэмы; свайго роду рэзюмэ.
Сінквейн на тэму «вайна» можа быць такім:
Вайна.
Страшная, нялюдская.
Забівае, разбурае, паліць.
Мой прадзед загінуў на вайне.
Памяць.
Класічны (строгі) дыдактычны синквейн будуецца так:
першы радок - тэма синквейна, адно слова, назоўнік або займеннік;
другая радок - два прыметнікі або дзеепрыметнікі, якія апісваюць ўласцівасці тэмы;
трэці радок - тры дзеясловы або дзеепрыслоўі, якія распавядаюць аб дзеяннях тэмы;
чацвёртая радок - прапанова з чатырох слоў, якая выказвае асабістае стаўленне аўтара синквейна да тэмы;
пятая радок - адно слова (любая часціна мовы), якое выказвае сутнасць тэмы; свайго роду рэзюмэ.
Сінквейн на тэму «вайна» можа быць такім:
Вайна.
Страшная, нялюдская.
Забівае, разбурае, паліць.
Мой прадзед загінуў на вайне.
Памяць.


Каманда | К онкурс “Прыдумай назву” | Конкурс “Збяры пазлы” | Конкурс “Прыдумай назву” для пазла | Складзі сінквейн пра прадмет “Мастацтва” | Вынік |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |