СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Ұлттық ойын туралы не білемін? В в дыбысы мен әрпі " 1 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

1.2.9.1 Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.2.1.2  Оқудың түрлерін(буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді оқу.түсініп оқу)қолдану

1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы,мәндес,көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату

1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс

белгілерін қою

Просмотр содержимого документа
«"Ұлттық ойын туралы не білемін? В в дыбысы мен әрпі " 1 сынып»

Күні :

Сабақтың тақырыбы: Ұлттық ойын туралы не білемін? В в дыбысы мен әрпі 133-сабақ

Осы сабақта негізделген оқу мақсаты (Оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1 Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.2.1.2 Оқудың түрлерін(буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді оқу.түсініп оқу)қолдану

1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы,мәндес,көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату

1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс

белгілерін қою

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Сөздерге буындық-дыбыстық талдау жасай алады

Көптеген оқушылар: Сөздерден сөйлем құрай біледі:

Кейбір оқушылар: Ұлттық ойындар туралы әңгімелей алады.

Бағалау критерийлері

Сөздерді тұтастай оқиды.

Сөздерге буындық, дыбыстық талдау жасайды.

Тілдік мақсат

Вагон, волейбол, паровоз, вазелин, вальс

Құндылықтарды дарыту

Топ ішінде жұмыс жасауда топ ережесіне бағына білуге үйрету.Тапсырманы орындауда жауапкершілікті сезіне білуге тәрбиелеу.

Бастапқы білім

Дауыссыз дыбыстар туралы біледі

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Сабақтың басы

2мин

5 мин







Топқа бөлу: «Санамақ» ойыны арқылы

Қызығушылықты ояту: (Ұжымдық)

  • Балалар, бүгін қандай әріп өтеді екенбіз? Оны білу үшін «Құпия жұмыртқаны» ( киндер сюрприз) ашайық. Ішінен 1, 3 сандарын және кішкене қағаз шығады. Қағазға жұмбақ жазылған.
    Қосылса 1, 3 арасы, қандай әріп қарашы? Шешуі: В дыбысы.

  • Яғни, В дыбысын жалғастырады екенбіз.

Жұмбақ шешу: «Вв».
Бір - бірімен қорап үйлер тіркесіп,
Қос сүрлеумен әрі - бері жүр көшіп. ( Вагон.)
Бір атым бар – құлын болып тумаған,
Құнан болып өспеген. ( Велосипед.)
« Хош келдіңіз» - ұраны,
Бір сөнбейді шырағы.
Жұрттың бәрін қарсы алып,
Шығарып сап тұрады. (Вокзал.)

  • Вагон, велосипед, вокзал сөздеріне дыбыстық талдау жасау және сөйлем құрау..

«Сөз ойла, көп ойла» ойыны. В дыбысы кездесетін сөздерден сөйлем құрап айту .
Бағалау : мадақтау.





Жұмбақ



Ортасы

10 мин



















6 мин














2 мин



10 мин
















8 мин


1-тапсырма (топтық)

Жасырылған ұлттық ойындардың суреттерін әр топ таңдап алып сөйлем құрайды.


Бағалау: мадақтау

2 – тапсырма . (Ұжымдық жұмыс)

Оқулықпен жұмыс.

Ат жарысының жеңімпаздарына берілген заттың не екенін жұмбақты шешу арқылы таба аласың.

Үй ішінде – бөлме,

Бөлме іші – көлде.

Түрлі ұсақ балық

Жүзді сайран салып.

  • Жұмбақты хормен оқу.

  • Жекелей оқыту, жатқа сұрау.


Бағалау: смайлик арқылы .


Сергіту сәті

Вагон ойынын ойнайык


3-тапсырма . (топтық жұмыс)

Әр вагонға тиісті сөздерді орналастыру.




В в Э э




Эстафета, электровоз, эшелон, экипаж.

Волейбол, паровоз, вазелин, вокзал, вальс.


  • Сөздерді оқыту.

  • Сөздерді буындық-дыбыстық талдау жасау.

  • Сөздік жұмысын жүргізу.

  • Әр топ қалаған бір сөзді таңдап алып сөйлем құрау.

Бағалау: смайлик арқылы.

4-тапсырма. (Жеке жұмыс)

Дәптермен жұмыс

Дәптердің 32-бетіндегі тапсырманы орындау. Әріптерден сөз құрап, жазу керек. Мысалы: Паровоз, автобус.

Дифференцияланған тапсырманы орындау.


суреттер





















жұмбақ















сурет

















Жұмыс дәптері





Соңы

2 мин

Кері байланыс:

Смайлик арқылы




Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Ұжымдық

Топтық

Ұжымдық

Топтық

Жеке




Мадақтау

мадақтау

Смайлик

Смайлик

смайлик


Сабақ бойынша рефлексия

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?