| Математика пәні | Күні: |
| Сабақтың тақырыбы: Үлестер мен бөлшектер |
| Сабақтың мақсаты: Бағдарлама межесіне сай білім,білік дағдыларын қалыптастыра отырып ,үлес пен бөлшекті құру,жазу және оқуға үйрету.Бөлімі бірдей бөлшектермен таныстыру. Оқушылардың ақыл-ойының математикалық стилін ,интеллектуалдық сезімін , логикалық ойлау қабілетін дамыту. Жылдам шешім қабылдай білу дағдысын қалыптастыру |
| Нәтижесі: Оқушылардың танымдық және коммуникативтік іс-әрекет пен өздігінен білім алуға бейімделеді, топпен жұмыстануға,ұйымшылдыққа,ынтымақтастыққа үйренеді. |
| Ресурстар:Интерактивті тақта ,деңгейлік тапсырмалар,слаидтар, А3 ,А4 парақтары,таратпа материалдар |
| Қолданылатын әдіс-тәсілдер:топтық жұмыс,жұптық жұмыс,жеке жұмыс,формативті бағалау,критералды бағалау. |
| Түрі:Аралас сабақ . |
| Қолданылатын модуль:Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,ОүБ және оқытуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,жас ерекшелігіне сәйкес білім беру және оқыту,білім беруді басқару мен көшбасшылық |
| Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау |
| Қызығушылық ты ояту
| Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастықты орнату Психологиялық дайындық: Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан, Математикаға орын берсең басынан, Барлық ғылым бізге үйір болады, Досың олар табылатын қасыңнан. | Сәлемдесу Оқушылар бір-біріне қарсы қарап тұрып жақсы тілек тілейді | Көңіл күйді көрсету
|
|
| Топқа бөлу.Топтың жұмысын ұйымдастыру | «Зеректер», «Тапқырлар» Ұраны “Ақыл-азбайды,білім-тозбайды.” | |
| Ой қозғау:Үй тапсырмасын тексеру 8-жаттығу Мағына ны тану ЖАҢА САБАҚ: «Ой қозғау» 2-тапсырма «Зерек» тобына сұрақ: Тапқыр лар тобына сұрақ: | 8.790.009-23543=8.766.466 809 *954=771 786 254309000-6436369=247.866.631 8990*502=4 512 980 Салыстыр: Есепте: Бөлшектің алымы нені білдіреді? Жауап: Бөлшектің бөлімі деген не? Жауап: | Жұптық жұмыс ½дм **6дм 160-тың ⅛-і = ¼тәул**6сағ Аптаның 1/**-і =1күн 1/6 тәул.**240мин 1/6 сағ **мин 1/5м**2дм ** 1/7-і 60-қа тең 1.Сызықтың астына жазылған сан - бөлімі деп аталады,неше бөлікке бөлінгенін көрсетеді 2.Сызықтың үстіне жазылған сан-алымы деп аталады, неше бөлігі алынғанын көрсетеді | Стикер мен бағалау Жұп тық баға лау |
| Оқулықпен жұмыс: №1 | а/Суреттерге қара.Әр қатардың қандай бөлігі боялғанын жаз. | ә/Қайсысы артық? 1/4 **2/4 1/4 **3/4 б/Қайсысы артық ? 1/8 **2/8 3/8 **5/8 | |
| №2 Суретке қара № 3 Кім шапшаң? ойыны. Сергіту: Не үйрендік? Не білдік? Үйге тапсырма
Бағалау
Рефлексия | Бөлшектерді кему реті бойынша жаз.Теңсіздік құрастырып жаз Ауызша шеш, шешуі мен жауабын тақтаға жаз. | 1-топқа а/ 6/6 ; 5/6 ; 4/6 ; 14/18 ;12/18; 2-топқа б/ 3/6; 2/6; 1/6; 10/18; 8/18; 1/Сатушыда 36 шар болды.1/4бөлігін сатты.Неше шар сатты2/ 2/Саябаққа 27 ағаш көшеті отырғызылды.Ол жоспарланған жұмыстың 1/3 бөлігін құрайды.Барлығы неше көшет отырғызылу керек? 2-топқа 1/Саябаққа 27 ағаш көшеті отырғызылды.Оның 1/3бөлігі –терек көшеті.Неше терек көшеті отырғызылды? 2/Саябаққа27 ағаш көшеті отырғызылды.Оның 1/3 бөлігі – терек,ал қалғандары емен.Саябаққа неше емен отырғызды | көңіл күймен бағалау |
|
-Ал, балалар бір ауық, дұрыс-бұрысты ұғалық Дұрыс болса отырып, бұрыс болса тұралық.
| -Бөлшектің алымы астында,бөлімі үстіне жазылады. 2/3 артық 1/3-ден; -Жылдамдықты табу үшін қашықтықты уақытқа көбейтеміз. -Қашықтықты табу үшін уақыт пен жылдамдықты көбейтеміз. -Бұрышты өлшейтін құрал-циркуль. | |
| Теңдеуді шешу№6 4219+c=80508 R=8036 + 1676
№6;7
Д | y-6204=2098.3 3254+965+C=80508 R-1674=8036 y-6204=6294 4219+c=80508 R=8036 + 1676 C=76289 R= 9710 | бағалау парақша сымен бағалау 7
«БҮҮ» кестесін толтыру |