СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок-бенефіс Узагальнення та систематизація знань з теми: "Звичайні дроби"

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Підсумковий урок у нестандартній формі з використанням інтерактивних вправ, віршів.

Просмотр содержимого документа
«Урок-бенефіс Узагальнення та систематизація знань з теми: "Звичайні дроби"»

Урок- «бенефіс»

Тернистий шлях до симпозіуму

Тема уроку. Узагальнення та систематизація знань з теми «Звичайні дроби»

Мета уроку. Навчальна: активізувати набуті знання про звичайні дроби,

узагальнити, поглибити та систематизувати їх;

розвивальна: розвивати елементи творчої діяльності – інтуїцію,

увагу, кмітливість, математичне мовлення, логічну пам'ять і

мислення, кругозір, обчислювальні навички;

виховна: виховувати колективізм, відповідальність за загальну

справу, наполегливість, культуру запису, інтерес учнів до

математики.

Обладнання: смайлики, фішки, ноутбук, ілюстративний матеріал.

Методичне забезпечення: мультимедійна дошка, проектор, елементи

презентацій

Тип уроку. Урок закріплення вивченого матеріалу з теми.

Знати: правила:

  • перетворення неправильних дробів у мішані числа і навпаки;

  • порвняння звичайних дробів з однаковими знаменниками та однаковими чисельниками;

  • додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками.

Вміти: використовувати вивчені правила під час розв’язування вправ та правильно записувати у зошитах.

Творчо працювати, щоб у кінці уроку змогти скласти сенкан.

Форма проведення. Урок- бенефіс.

Методична ремарка: гра «Мікрофон», « Я тобі-ти мені», самоперевірка,

взаємоперевірка, кругові приклади, математичний

диктант, кросворд.


Епіграф уроку. Математика – цариця всіх наук.

Девіз уроку. Працювати – колективно,

Думати – оперативно,

Відповідати – швидко,

Записувати правильно і каліграфічно!

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

Вчитель.Продзвенів дзвінок - починаємо урок.

Любі діти, у наш клас завітали гості щирі.

Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миромю

Ми вам раді, люди добрі, і вітаєм щиро авс!

І запрошуємо ласкаво на урок-бенефіс у 5 клас!

- Дорогі дітки, з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок?

Підніміть смайлики з відповідною мімікою.

( Діти піднімають смайлики і на екрані появляється смайлик з посмішкою і помахом руки)

  • Епіграфом сьогодні на уроці є слова: «Математика – цариця всіх наук»

Слайд 1.( Відповідно на екрані появляються ці слова)

Проблем ний момент.

- Дійсно так.

Математика – цариця всіх наук,

Її коханий – істина, її вбрання – простота і ясність.

Палац цієї Володарки оточений тернистими заростями, і щоб досягти його, щоб взяти участь у симпозіумі ( на слідуючому уроці математики), кожному з вас треба продертися крізь хащі. Випадковий перехожий не знайде в її палаці нічого привабливого, а ви повинні знайти в ньому красу, яка відкривається лише розумом, який любить істину і загартовується у боротьбі з труднощами. А подолати труднощі і пройти крізь тернисті зарості, щоб потрапити на симпозіум, вам допоможуть ваші знання правил та вміння користуватися ними під час розв’язування вправ.Єдиний шлях, що поведе вас до знань – діяльність.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель.

  • Яку тему ми вивчили?

(Дроби)

  • Чи потрібні в житті знання про дроби?

( Я думаю що да)

  • Дійсно, щоб знайти частину від числа, щоб ділити без остачі довелося вченим ввести дробоі числа.

Учень. Для введення цих чисел

Вагомі є причини:

Вимірювати треба

Нам різні величини.

У прикладах, в задачі

Ділити без остачі.

Допомогти готові тут нам числа (Дробові).

ІІІ. Актуалізаія знань

  1. На весь світ повідомляємо, що «Бліц-турнір» ми починаємо.

( За кожну правильну відповідь отримуєте фішку)

Слайд 2. ( На екрані поступово появляються запитання, а після відповідей учнів правильна відповідь).

  • Які дроби ми вивчаємо?

(Звичайні)

  • Які дроби називаються правильними? Наведіть приклади.

  • Які дроби називаються неправильними? Наведіть приклади.

  • Як записуються звичайні дроби?

( За допомогою натуральних чисел і риски дробу)

  • Що означає риска дробу?

( Дію ділення)

  • З чого складається звичайний дріб?

(Чисельника, знаменника і риски дробу)

  • На що вказує чисельник?

  • На що вказує знаменник?

  • Як називається число 73/5?

(Мішане)

  • З чого складається мішане число?

( З цілої та жробової частини)

  • Мішане число можна перетворити у…(неправильний дріб).

  • Як виділити з неправильного дробу цілу і дробову частину?

  1. Гра «Ти – мені, я – тобі»

Ми вчилися з вами порівнювати, додавати та віднімати звичайні дроби.давайте повторимо правила, а я побачу як ви готові до подолання перешкод.

Повторення правил. За правильну відповідь – фішку.

Слайд 3. ( На екрані запитання, а потім відповіді)

  • Як порівняти звичайні дроби з однаковими знаменниками?

  • Як порівняти звичайні дроби з однаковими чисельниками?

  • Як додати звичайні дроби з однаковими знаменниками?

  • Як відняти звичайні дроби з однаковими знаменниками?

Молодці! Готові до подолання труднощів і до проходження тернистих заростей.

ІV. Узагальнення та систематизація знань

  1. Математичний диктант

  • Запишіть числа:

9, 1/7, 2/13, 9/5, 25, 63/11, 215/17.

- Запишіть дріб, що становить половину, третину, четверу частину.

- Запишіть розв’язки до задач:

У школі 199 учнів, з них 121 дівчинка. Яку частину становлять дівчатка?

У вашому класі 23 учні, з них 15 хлопчиків. Яку частину становлять хлопчики?

Урок триває ¾ години, скільки це хвилин?

Перерва триває 1/6 години, скільки це хвилин?

Самоперевірка.

Слайд 4. (Відповіді)

  1. Математичний практикум

Виконати додавання та віднімання

Слайд 5. Приклади на додавання та віднімання звичайних дробів.

( Учні коментовано виконують обчислення двох прикладів, а решта самостійно)

  1. Порівняти дроби.

( Дроби на дошці, учні по черзі виходять до дошки, пояснюють і ставлять відповідні знаки)

  • Молодці!


  1. Робота в парах

Розв'язування рівнянь

Слайд № 6. ( На слайді кілька рівнянь, а потім відповіді. )

Перевірка.

  1. Робота з підручником

Приклади на кілька дій. Учні по черзі виходять до дошки і виклнують по одній дії.

  1. Гра «Знайди мене – помилку»

Слайд № 7. ( На слайді приклади на додавання та віднімання звичайниз дробів з онаковими знаменниками , але у відповіді помилки)

  1. Обчислення виразів на одну дію

Східці до п'єдесталу (На кожному східці приклади, а учні визу пишуть відповіді)

  1. Термінологічний диктант

-Числа, які аписуються за допомогою натуральних чисел і риски дробу називаються ( звичайними дробами)

- Число, яке написане під рискою називається ( знаменником).

- Число, яке написане над рискою називається (чисельником).

- Риска дробу означає дію (ділення).

- Дрід , у якого чисельник менший знаменника називається ( правильним).

- Дрід , у якого чисельник більший знаменника називається ( неправильним).

- Число, яке складається з цілої та дробової частини називається (мішаним).

9. Складання сенкану

Дроби

Правильні, неправильні

Порівнювати, додавати, віднімати

Дроби – раціональні числа.

Наполегливість

Підсумок уроку

«Рефлексія»

Сьогодні я дізнався….

Мені було цікаво….

Мені було важко….

Я зрозумів (зрозуміла)…

Тепер я зможу…

У мене вийшло….

Найбільше мені сподобалося…

Я не знав, тепер я знаю….

Оцінювання

Підрахунок ішок у учнів

Коментування виставлених балів

Домашнє завдання

Подяка за урок