СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок на тему"Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Урок на тему"Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами"»


Государственное общеобразовательное учреждение

Луганской Народной Республики

«Ровеньковская специализированная школа № 3 им. А. Ф. Бурды»





Урок украинского языка на тему:

«Двокрапка і тире при узагальнюючих

словах у реченнях з однорідними членами»

8 класс



Учитель украинского языка и литературы

Крючевская Нина Владимировна













2020 год

Тема: Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами.

Мета: поглибити знання учнів про узагальнюючі слова в реченнях

з однорідними членами; домогтися засвоєння правил

вживання двокрапки і тире при узагальнюючих словах

у реченнях з однорідними членами, формувати вміння

знаходити в реченні відповідну пунктограму; розвивати

культуру усного та писемного мовлення; виховувати

старанність у навчанні.

Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, узагальнююча схема, ілюстрації.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань учнів

Фронтальне опитування учнів.

На минулому уроцi ми вивчали тему «Однорідні члени речення»

За допомогою мовної розминки «Так - НІ» перевіримо теоретичні знання. У листах ви ставите номер питання і відповідне слово.

Мовна розминка «Так-Ні»

1. Однорідні члени речення- це члени речення, що відповідають на те саме питання й пов’язані за змістом із одним словом у реченні.(Так)

2. Однорідними членами речення можуть бути підмети(Так)

3. Однорідними можуть бути присудки(Так)

4. Однорідними можуть бути означення (Так)

5. Однорідними можуть бути додатки(Так)

6. Однорідними членами не можуть бути обставини(Ні)

7. Однорідні члени речення бувають поширені(Так)

8. Однорідні члени речення бувають непоширені(Так)

III. Оголошення теми, мети уроку(слайд)

Спостереження над мовним матеріалом.

Лінгвістичне дослідження(Слайд)

Запишіть речення. У нашому лісі ростуть дерева.

(Поширте речення – ОЧР)

У нашому лісі ростуть різні дерева: сосни, дуби, клени.

  • Чим є слово «дерево»?

  • Яким членом речення виступає узагальнююче слово?

  • Підметом


Робота з підручником

- Прочитайте теоретичний матеріал(стор.173)

Робота з таблицею «Розділові знаки при узагальнюючих словах» (Слайд)

Робота в парах (Виконання вправи №280)

Інтерактивна гра «Знайди слово»

1. Орел, птахи, сова, горобець.

2. Орати, сіяти, працювати, молотити.

3. Жоржини, мальви, квіти, васильки

4. Взимку, восени, завжди, влітку.

5. Клен, береза, дерева, дуб, ясен.

Диктант з коментуванням

Луки, гори, пишні сади- все зелене і принишкле. На річці, в полі, на землі- всюди німо, тихо. І земля, і вода, і повітря- все біле, все тьмяне.

(Обгрунтуйте вживання розділових знаків)

Схематичний практикум

1. Він усе записував: пісні народні, казки й приказки, звичаї і самі мелодії пісень.

2. У білій густій мряці все пропадало: і небо, і гори, і ліси, і лани.

(Записати схеми)

IV. Систематизація й узагальнення знань.

Переклад з російської мови на українську( слайд)

Підкресліть однорідні члени речення.

Мы смотрим на мир не только своими глазами, но и глазами своих друзей, товарищей, знакомых. У друзей общий мир увлечений, радостей, огорчений. Тяжело живется человеку без друзей.

Творча робота

- Складіть речення на тему «Зима» (Слайд-ілюстрація )

V. Підсумок уроку

Лінгвістична гра

- Підніміть праву руку, якщо в реченні є узагальнююче слово, ліву – якщо немає.

1. Шумлять вишневі та яблуневі сади.

2.У саду росли квіти: айстри, гвоздики, троянди.

3.Біда помучить і мудрості научить.

4.Мальви такі розмаїтті: білі, червоні, сині.

Вправа «Незакінчене речення»( слайд)

Я знаю ….; Я вмію…; Мені сподобалось..

VI. Домашнє завдання

1. Вивчити теоретичний матеріал. 2. Виконати вправу№ 283.