Просмотр содержимого документа
«Урок навчання грамоти 1 клас. Закріплення знань про букви Пп, їх звукове значення.»
Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 17
Дзержинської міської ради
Урок навчання грамоти в 1 – Б класі
« День народження букви П »
Тема : 
Підготувала
вчитель початкових класів
Т.В.Мальцева
2014
Урок навчання грамоти в 1 кл.
День народження букви П.
Тема. Закріплення знань про б. Пп, їх звукове значення
Мета : – закріпити уміння читати склади, слова, речення з вивченою буквою;
вдосконалювати навички звукового аналізу слів;
розвивати мислення, зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, комунікативні навички;
продовжити роботу щодо забезпечення полегшення адаптації окремих учнів, використовуючи різноманітні завдання, ігрові моменти;
виховувати в дітей потребу дотримуватись правил поведінки в суспільних місцях.
Обладнання : казкові герої, звукові фішки, щоденник школяра, буквар, магнітні дощечки, малюнки фруктів у вазах, олівці .
Хід уроку
І. Організація класу. (Вітання з гостями )
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Гра « Загубилась буква »
• івник
• авук
• илка
• илип
• анас
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
І в гості вона запросила не тільки нас , але й усіх своїх друзів. Це ваші улюблені герої казок і мультфільмів. Ось вони. Ви впізнали їх? ( П’ятачок, Вінні-Пух, Попелюшка, Пізнайко, Півник). А друзі особливі. Здогадайтесь чому? ( їх імена починаються з іменинниці ).
На уроці разом з гостями ми дуже багато уваги будемо приділяти нашій іменинниці. Знаючи цю букву з минулого уроку, ми будемо продовжувати вчитися читати з буквою П, робити звуковий аналіз слів, буде багато ігор,
цікавих завдань і сюрпризів.
IV. Закріплення матеріалу
Правила поведінки
Мовна розминка
На День народження всі гості приготували подарунки: П’ятачок – кульку, Пух – мед, Попелюшка – чарівну паличку, Півник – колосок, Пізнайко – книгу. А що ж ми подаруємо? ( правильну вимову б.П у словах, реченнях ).
а) чистомовка-добавлянка «Додай слівце»
Са – са – са – полетіла десь… ( оса ).
Ас – ас – ас – біга песик коло… ( нас ).
Ба – ба – ба – на горі росте… ( верба ).
Ав – ав – ав – плив по річці паро… ( плав ).
Це – це – це – знесла курочка… ( яйце ).
Сі – сі – сі – я катаюсь на… (таксі ).
Зи – зи – зи – гострі роги у…( кози ).
Ак – ак – ак – уколов мене … ( їжак ).
Ан – Ан – Ан – б’є Андрійко в бара… ( бан ).
Ко – ко – ко – люблять діти… ( молоко ).
Ра – ра – ра – веселиться … ( дітвора ).
б) скоромовка
Прала перепілка пелени щодня
Перепеленати перепеленя.
Фізхвилинка
Словникова робота ( буквар ).
«Луна» ( вчитель читає, діти повторюють ).
Робота в парах ( один – читай лик, другий – допомагай лик ). Перевірка.
Робота над текстом
а) бесіда за малюнком
б) читання тексту учнями.
в) читання «струмочком»
г) гра «Вірю – не вірю»
Фізхвилинка
Логічна вправа «Зашифровані слова»




Л И А П К
Звуковий аналіз слова
Учні викладають звукову модель свого слова на місцях, а один учень – на дошці.
V. Підсумок уроку
Ми так загралися на святі іменин б.П, що не помітили, як закінчився урок. На останнє ще один сюрприз для П ( щоденник с.23 )
Що зображено на малюнку? Обведіть той предмет, в якому є б.П ( пилка ).
Якщо урок сподобався, намалюйте посмішку на обличчі в щоденнику.
Гра «Чарівна паличка», яку подарувала Попелюшка. Вона знає все. Давайте перевіримо ( діти передають один одному і говорять, що сподобалось на уроці).
Давайте підрахуймо ваші цукерки. У кого вони смачніші? На цьому урок закінчено.