СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок обобщения знаний по теме "Древний Египет"

Категория: История

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок обобщения знаний по теме "Древний Египет" для 6 класса по истории

Просмотр содержимого документа
«Урок обобщения знаний по теме "Древний Египет"»


Всемирная история 6 класс 09.11.16


Урок № 16


Тема: Узагальнення знань за темою «Давній Єгипет»

Мета: *шляхом проведення гри закріпити та узагальнити знання учнів з теми «Давній Єгипет»;

  • розвивати вміння історичної хронології, повторити історичні періоди розвитку держави у Давноьму Єгипті;

  • навчити учнів порівнювати особливості розвитку Єгипту в різні періоди;

  • проаналізувати стан рівня засвоєних знань та уміння їх застосування;

  • розвивати вміння логічно мислити, швидко реагувати на запитання та аргументувати свою відповідь;

  • сприяти формуванню навичок самостійної та розвиткові критичного мислення;

  • навчити учнів застосовувати набутті знання.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: підручник, історична карта, атлас, роздавальний матеріал, ілюстрації.


Хід уроку:


І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вчитель.

Сьогодні на уроці ми з вами будемо узагальнювати та системазувати знання з теми «Давній Єгипет», визначимо, що ви засвоїли добре, а над чим ще потрібно попрацювати і звернути увагу. Закріпимо вміння працювати зі стрічкою часу, складати розповідь і робота в групах.


ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.


Вчитель.

Уявіть собі, що ми з вами на великому Кораблі Часу відправляємось у Давні часи. Ми пропливаємо по Середземному морі з півночі на південь до берегів північно-східної Африки.

Кожен з вас отримує квиток, де будуть записані всі ваші досягнення під час нашої розповіді. За цим звітом в кінці уроку ви отримаєте оцінки. ( Учні отримують чисті аркуші, де на протязі уроку вчитель відмічає скільки учень відповів і як)

Вирушаємо в путь.



І. Конкурс

Стрічка часу.

Завдання: в зошиті намалювати стрічку часу. На ній позначити:

  1. Дату створення Єгипетської держави.

  2. Коли правив Рамзес ІІ.

  3. Коли занепав Єгипет.


Порахуйте скільки років тому відбулася кожна з цих подій.


ІІ. Конкурс.

Створи слово.

Завдання: це завдання учні виконують по рядах. На листочках в квадратах є літери. Скласти з них слова. Дати пояснення поняттям і термінам.





дер

пі

ція

іри

на

ва

ех

жа

рус

па

га

тон


Фа

м

ф

ша

ль

он

де

ра

фіс

мем

ду

та





ха

лі

син

гік

м

жі

вель

со

теїзм

по

мо

си


1. «Чорна земля»

1. Міф

2. Спеціальні греблі, зроблені з глини та очерету, які захищали поля від повені

2. Геометрія.

3. Області в Давньому Єгипті.

3. Раби.

4. Те, що сплачували всі єгиптяни на користь держави

4. Піраміди

5. Священий жук у давніх єгиптян

5. Та – Кемет

6. Оповідання про богів.

6. Дамба

7. Кам`яні гробниці фараонів.

7. Скарабей

8. Єгипетське письмо.

8. Сфінкс.

9. Математична наука, яку винайшли давні єгиптяні.

9. Жерці

10. Скульптура лева з людським обличчям.

10. Номи.

11. Найбесправніша верства населення в Давноьму Єгипті

11. Ієрогліфи

12. Служителі в єгипетських храмах.

12. Податок.


А_____Н – Бог сонця

А_____П – Бог пітьми

Г______Б – Бог землі

Н______Т – Богиня неба

Т______Т – бог мудрості

Б______Т – покровителька жінок та їхньої краси

С______К – священний крокодил

С______Т – бог пустелі

О______С – фараон і суддя в царстві мертвих

Г_______Р – бог-покровитель правлячого в Єгипті фараона

І_______А – богиня, дружина Озіріса

М_______Т – богиня правди.






ІІІ. Конкурс.

Назва і доповнення.

Перед вами є текст. Уважно його прочитайте. Дайте йому назву. Доповнить текст іншою інформацією. ( Завдання – один текст на ряд)

    1. Цей єгипетський фараон перебував при владі 18 років. Він відмовився шанувати традиційних богів Єгипту і проголосив бога сонця Атона єдиним божеством, якому слід вклонятися. Щоб послибити позиції знаті й жерців фараон вирішив побудувати нову столицю, яку назвав Ахетатон.

    2. Коли будували ці споруди, залізних знарядь праці щн не було. Щоб відколоти величезні камяні глиби від скелі, у ній робили отвори по одній лінії. Потім в ці отвори забивали деревяні кілочки й поливали їх водою. Тріщину збільшували за допомогою кам’яного молота доти, доки від гірської породи не відколювався блок правильної форми. Готові блоки стягували на деревяних полозах до річки. Там їх грузили на великі човни та доставляли до місця будівництва.

    3. Стародавні єгиптяни вважали фараона сином бога Сонця – Ра. Бог Сонця – цар серед богів, а фараон, його син, - цар серед людей. За уявленнями єгиптян, без фараона, так само, як без сонця, неможливе життя на землі. Фараон віддавав наказ Нілу розлитися та дати життя новому врожаю.


V. Конкурс

Знайди пару.

Завдання: Перед вами є визначення і поняття, пронумеровані. Співвіднесить пояснення і поняття.


1. «Чорна земля»

1. Міф

2. Спеціальні греблі, зроблені з глини та очерету, які захищали поля від повені

2. Геометрія.

3. Області в Давньому Єгипті.

3. Раби.

4. Те, що сплачували всі єгиптяни на користь держави

4. Піраміди

5. Священий жук у давніх єгиптян

5. Та – Кемет

6. Оповідання про богів.

6. Дамба

7. Кам`яні гробниці фараонів.

7. Скарабей

8. Єгипетське письмо.

8. Сфінкс.

9. Математична наука, яку винайшли давні єгиптяні.

9. Жерці

10. Скульптура лева з людським обличчям.

10. Номи.

11. Найбесправніша верства населення в Давноьму Єгипті

11. Ієрогліфи

12. Служителі в єгипетських храмах.

12. Податок.


VI. Конкурс

Боги Давнього Єгипту.

Завдання: Перед вами зображення єгипетських богів. Вставте пропущені букви у слова, визначивши ім.`я бога. Співвіднесить ім.`я бога з його зображенням.


А_____Н – Бог сонця

А_____П – Бог пітьми

Г______Б – Бог землі

Н______Т – Богиня неба

Т______Т – бог мудрості

Б______Т – покровителька жінок та їхньої краси

С______К – священний крокодил

С______Т – бог пустелі

О______С – фараон і суддя в царстві мертвих

Г_______Р – бог-покровитель правлячого в Єгипті фараона

І_______А – богиня, дружина Озіріса

М_______Т – богиня правди.











VII. Тест на перевірку знань учнів


IV. Підбиття підсумків уроку.


Оцінювання. Виділення найактивніших учнів. Доцільно це зробити не лише вчителю, а й учням – можуть висловити свою точку зору.


V. Домашнє завдання.


Написати міні-твір «Чим мені запам’ятався Давній Єгипет»






























Тест «Стародавній Єгипет»


  1. Єгипет розташований:
    а) у Південній Африці;
    б) у Північно-Східній Африці;
    в) в екваторіальній Африці
    2. У Єгипті тече ріка:
    а) Ніл;
    б) Євфрат;
    в) Ганг.
    3. Головним заняттям населення у Стародавньому Єгипті було:
    а) скотарство;
    б) землеробство;
    в) шовківництво.
    4. Стародавні єгиптяни називали свою країну:
    а) «Червона земля»;
    б) «Жовта земля»;
    в) «Чорна земля».
    5. Вітер, що приносить спеку з пустелі:
    а) торнадо;
    б) бриз;
    в) хамсин.
    6. У Єгипті водилися тварини:
    а) крокодили;
    б) пінгвіни;
    в) леви;
    д) кити;
    7. Ніл впадає в:
    а) Чорне море;
    б) Червоне море;
    в) Середземне море.
    8. Найбільша піраміда була побудована для фараона:
    а) Хеопса;
    б) Тутмоса III;
    в) Аменхотепа IV.
    9. Фараон об'єднаного Єгипту носив: 
    а) білу корону;
    б) подвійну біло-червону корону;
    в) червону корону.
    10. Що тримав у руках фараон, сидячи на троні:
    а) меч;
    б) посох;
    в) жезл і батіг?
    11. Вища влада в Давньому Єгипті належала:
    а) жерцям;
    б) вельможам;
    в) фараону?
    12. «Житлом» богів у Стародавньому Єгипті вважалися:
    а) храми;
    б) мастаби;
    в) піраміди.
    13. Спробу релігійної реформи у Стародавньому Єгипті здійснив:
    а) Тутмос III;
    б) Ехнатон;
    в) Тутанхамон.
    14. Служителями богів у храмі були:
    а) жерці;
    б) номархи;
    в) писарі.
    15. З якими природними явищами пов'язували єгиптяни смерть Осиріса:
    а) з розливом Нілу;
    б) із посухою;
    в) із сонячним затемненням?
    16. У Давньому Єгипті висушене тіло, обмотане бинтами, називалося:
    а) мумія;
    б) мастаба;
    в) саркофаг.
    17. Істота з тілом лева та головою людини, що охороняє гробниці фараонів:
    а) Апіс;
    б) Хеопс;
    в) Сфінкс.
    18. Священними тваринами у Стародавньому Єгипті були:
    а) кішка;
    б) крокодил;
    в) бегемот;
    д) бик;
    е) слон.


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!