10
Урок української мови в 5 класі
Тема: Школьные принадлежности
«Скільки ти знаєш мов,
стільки раз ти людина»
Йоган Вольган фон Ґете
Мета : познайомити , як звучат назви шкільних речей
укр.. мовою;
навчити вимовляти граматично правильно нові слова;
сформувати вміння доцільно використовувати
укр.слова;
продовжувати виховувати почуття доброти, співпережи
вання,любові до ближнього;
розвивати вміння працювати самостійно, аналізувати
свої дії, аргументувати власну думку;
прищеплювати любов до рідної землі – Криму
Обладнання: шкільні речі , мультимедійна дошка, ноутбук,
іграшкові рюкзаки, картки, чарівна скринька.
Методи: дослідницький, словесний, наочний, інтерактивний.
Технології: проблемна, здоров’язберігаюча , розвиваюча, особи
стісно-орієнтована, проектна, системно-діяльнісний підхід,
робота в групах та індивідуальна.
Тип уроку: засвоєння нових знань .
Заплановані результати навчання:
Особистісні результати: формування всебічної освіченості,
ініціативної та успішної особистості; формування цілісного світогляду, який відповідає сучасним вимогам комунікативно розвиненої людини; формування відповідального ставлення до навчання, сприяння до саморозвитку та самостійній освіті на основі мотивації до навчання й пізнання; формування толерантності як норми свідомого й ввічливого ставлення до іншої людини, її думки, світогляду, культури, мови, віри, громадянської позиції; до історії, релігії, традиції, цінностям народів Росії і світу – участь в шкільному самоврядуванні та суспільному житті в межах вікових компетенцій.
Метапредметні результати: опанування навичками самостійного здобуття нових знань, організація навчальної діяльності, пошуку засобів їх здійснення; уміння самостійно визначати мету свого навчання, ставити й формулювати для себе нові задачі в навчанні та пізнавальній діяльності; уміння планувати самостійно шляхи досягнень цілей , свідомо обирати найбільш ефективні засоби рішення навчальних і пізнавальних цілей; уміння співвідносити свої дії із запланованими результатами, здійснювати контроль своєї діяльності в процесі досягнень результату, коригувати свої дії відповідно до ситуації; володіння основами самоконтролю, самооцінки, приймання рішень та здійснення свідомого вибору в навчальній та пізнавальній діяльності; уміти організовувати співробітництво, працювати індивідуально в групі; уміти слухати співрозмовника, свідомо використовувати мовні засоби для висловлення своїх думок і потреб; уміння знаходити інформацію із різноманітних джерел , продовжити й розвинути думку товариша; вести діалог ; коротко формулювати свої думки.
Предметні результати: вчитися слухати, розвивати вміння бачити й відчувати прекрасне; формувати уміння і навички знаходити цінне в багатогранному світі мовознавства; формувати інтерес до подальшого розширення та поглиблення знань з предмету «Укр.мова».
1 Організаційний момент
Хід уроку
2 Мета та завдання уроку. Мотивація навчальної діяльності
Сегодня я буду проводить урок украинского в вашем классе.
Меня зовут ….
– Пожалуйста, скажите,…. А как вас зовут?
– Очень приятно, спасибо!
– Извините, а вас?...
– Благодарю….
3 Актуалізація знань
– Извините, а вас?... – Очень приятно, спасибо! – …., дайте мне, пожалуйста, ручку…..карандаш….линейку…. ластик…?
– А где у вас лежат ручки…..карандаши….линейка…. ластик…
(ПЕНАЛ)
– А в чём вы носите в школу учебники, тетради, дневник?
(РЮКЗАК)
– Итак, какая же тема нашего урока?
(Школьные принадлежности)
Да, действительно! Правильно, мы будем говорить о школьных принадлежностях.
Сайт №1 Шкільні речі
Вот так звучит тема на укр. языке.
Кстати, а кто из вас слышал укр.. язык?
(……………..)
Ну, а что же мы должны ещё узнать о школьных принадлежностях?
(название принадлежностей на укр. языке)
Совершенно верно, мы научимся называтиь школьные принадлежности на укр. языке
4 Первинне засвоєння знань
Що ж розпочнімо
Первинне закріплення знань
Сайт № 2 (пенал + олівець….)
6 Первинне закріплення
А тепер давайте соберём рюкзак.
Мы будем работать в группах (1-я, 2-я…..)
Игра называется «Собери рюкзак»
Каждой группе раздаю рюкзак, где лежат листики со словами, Вы должны оставить в рюкзаке только те листики, на которых написаны школьные принадлежности.
(учитель раздаёт конверты)
Сайт № 3 Гра «Збери рюкзак»
Ручка 1. Зошит.
Олівець 2. Щоденник
Каструля 3. Ложка
Лінійка 4. Книга
Пенал 1. Гумка
Ручка 2. Олівець
Олівець 3. Лінійка
Чашка 4.Чайник
Сайт № 4 (рюкзак+усі речі)
Устали! Что же ? Надо отдохнуть. У нас физминутка.
Выходим из-за парты. Повторяем за мной все движения.
Сайт № 5,6
7 Фізхвилинка
ФИЗМИНУТКА (виконують разом з учителем фізичні вправи)
Сайт № 7
8 Рефлексія
1. Пока мы отдыхали, налетел ветер. И рассыпались слоги некоторых слов. Нужно их собрать. Кто мне поможет?
На дошці склади слів :
Руч-ка
Олі -вець
Лі –ній- ка
Рюк -зак
Гум -ка
Пе –нал
Зо- шит.
Що- ден- ник
Кни- га
(діти складають слова)
Вот и подходит к концу наш урок.
Вы все очень хорошо работали на уроке. И много теперь знаете укр.. слов.
2 . А сумеете ли вы отгадать загадки, которые я вам задам?
Загадки эти будут на украинском языке.
Сайт № 8,9,10,11,12,13,14,15
Загадки
Я із дерева умійка, а зовуть мене лінійка
У пеналі молодець, гарний хлопець олівець
Не дитяча штучка, я учнівська ручка
Зітру якусь я думку,бо я уміла гумка
Вранці є в нас ретуал: класти у рюкзак пенал
Користуємось щоденно – це шкільний щоденник
Мене до школи носять, я учнівський зошит
Не потрібна мені дзиґа я візьму собі цю книгу
Молодці! Чудово!
Так, ви дійсно знаєте багато слів з укр..мови.
Сайт № 16
«Скільки ти знаєш мов, стільки раз ти людина»
Йоган Вольган фон Гете
А у меня для вас есть ещё сюрприз . Вот волшебный сундучок
Сайт № 17
До побачення!